Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi visz rá egy szülőt arra,...

Mi visz rá egy szülőt arra, hogy egyedül hagyja a 2 éves gyerekét a Balatonban?

Figyelt kérdés

Itt a hír, amit egyszerűen nem értek. Felfoghatatlan. A kutyámat sem hagynám egyedül a vízben, nemhogy a gyerekemet.

Bár nekem még nincs gyerekem, szóval világosítsatok fel kérlek, hogy történhet ilyen.


[link]


2022. aug. 8. 14:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Szomórú. Tény, hogy a szülő jobban figyelhetett volna a gyerekére, de ebben a cikkben sehol sem említik azt, hogy a kislány egyedül volt hagyva.
2022. aug. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Igen, ez jogos. De ha ott is volt mellette a szülő, akkor sem értem, hogyan merülhetett el úgy a gyerek, hogy aztán nem találja. Mármint érted, ahogy borul, azonnal kapom el, nem? Nyilván erre csak akkor van esély, ha szorosan a közelében vagyok.
2022. aug. 8. 14:43
 3/24 anonim ***** válasza:
44%

Nagyon undorító dolog egy ilyen tragédia után idegeneknek még pálcát is törni az érintettek felett. Annyira bírom azt a "jajj, ez velem sosem történhetne meg, biztosan nem figyeltek"-mentalitást.

SOSEM tudhatod, mikor és milyen tragédia érhet.

2022. aug. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
64%
Van aki nem figyel/ nem érdekli a gyereke pl. autóban is sok gyereket benn felejtenek nyaranként.
2022. aug. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
82%
Undorító vagy sem, a mai szülők pont a beleszarásukról híresek. Amíg a köcsög gyerekük más életét keseríti meg ezáltal, addig elfordítják a fejüket, mikor a gyerek meghal és őket vonják felelősségre, akkor meg nincs hova elfordítani.
2022. aug. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
89%

Nem volt egyedül hagyva. Az anya ugyan épp úszott, de az apa ott volt a matrac mellett, a matracon meg ott volt a kislány és a kutya. Másodfokú viharjelzés volt, nagy szél, nagy hullámok. A gyerek beleesett a vízbe, az apa meg a nagy hullámok között nem találta meg.

Teljesen mindegy, hogy mit hogyan kellett volna csinálni, meg hogy bent sem kellett volna lenniük a vízben, ha viharjelzés van. Megtörtént az eset, nem vissza fordítható.

2022. aug. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
55%

Gondolom akkor is másodfokú viharjelzés van és jó kátyús az út, mikor szétrugdalja a sípcsontom az egyik ilyen kis szar a buszon, de a szülei véletlenül sem veszik észre és még engem basznak le, ha rá merek szólni.


Ja, tudom milyenek ezek a balesetek, mindenki hibás csak az nem, aki vállalta a felelősséget eredetileg értük

2022. aug. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
92%

Az a baj, hogy sokan nem ismerik a Balatont, és ezért nem is tisztelik. Idejönnek az alföldről, Borsodból, külföldről... belemennek, és úgy vannak vele, hogy ó hát itt csak térdig ér, jó lesz az.

Ez egészen addig rendben is van, amíg hirtelen, egyik pillanatról a másikra megváltozik a víz természete! De ez bizony nem ritkán megtörténik, főleg amikor viharjelzés van érvényben!


Én is itt vagyok Lábdiban, ahol a tragédia történt. Sokszor fürdünk mi is a strandon, szeretjük, mert lassan mélyül, elég sokat kell menni a 120cm-es bójáig. Innen a házunkról rálátni a Balatonra, szombat délután meg is jegyezte a fiam, hogy nézd apa, milyen gyorsan villognak a viharjelzők! Nem is értem, hogy abban a hatalmas szélben hogyan jutott eszükbe bemenni a vízbe egy kétévessel, ráadásul olyan helyen, ahol el tud merülni a gyerek! Amíg a fiam kicsi volt, sosem engedtem annál mélyebbre, mint amennyire a mellkasa ér, mert tudom, hogy egy pillanat alatt megtörténhet a tragédia.

2022. aug. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
69%

6. Az tény, hogy szombaton óriási szél volt a Balatonnál és nagyok voltak a hullámok, de a másodfokú viharjelzés nem azt jelenti, hogy a strandokon a bójákon belül ne lehetne fürödni.

Gondatlanok voltak a szülők, ha a kisgyereken lett volna egy karúszó vagy mellény, akkor ez nem történik meg.

2022. aug. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
91%

#9 A másodfokú viharjelzés azt jelenti, hogy tilos fürdeni, mert életveszélyes! Más kérdés, hogy ezt nagyon sokan nem tudják. Épp ezért történt ez az eset is.


"Másodfokú viharjelzés esetén már viharos – 65 km/h-t meghaladó – szél várható, a viharjelző lámpák percenként 90-szer villannak fel. Ebben az esetben a vihar rövid időn belüli megérkezését jelzik. Ilyen esetben fürödni tilos! Továbbá tilos csónakkal és más vízi sporteszközzel közlekedni (a vitorláshajók kivételével). Aki megszegi ezeket a szabályokat az felelőtlenül kockáztatja az életét. A másodfokú viharjelzést nagyon sokszor nem veszik figyelembe a fürdőzők, pedig Ők vannak a legkiszolgáltatottabb helyzetben. Ilyenkor számítani kell arra, hogy “porzani” fog a víz, ami azt jelenti, hogy a vízfelszín felett akár 40-50 cm magasságban is 80-90 % páratartalmú a levegő, tehát itt is szinte lehetetlen levegőt venni. Ilyen helyzetben arra kell törekedni, hogy kikerüljünk ebből a rétegből valamilyen módon."


[link]

2022. aug. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!