Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van szükségük a férfiak...

Miért van szükségük a férfiak többségének tudatmódosításra?

Figyelt kérdés
Miért van szüksége nagyon sok férfinak a tudatmódosító szerekre? Leginkább az alkoholra, de nagyon divatba jött a drog is. A környezetemben, lakóhelyemen, munkahelyemen rengeteg olyan férfit ismerek, aki alkoholos italokat iszik és sajnos olyat is aki füves cigizik és olyan is van aki különböző drogokat használ. A nők sokkal kevesebben vannak. Pontosan 1 olyanról tudok a környéken. De férfiakról rengetegről. Szinte az összes 1-2 kivétellel. Mi az a borzalmas dolog, amit nem lehet elviselni tudatmódosítás nélkül, hogy rengeteg férfinek szüksége van rá? A nők aránya miért csupán a töredéke?

2022. máj. 19. 13:58
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Ez a kérdés nem általánosítható csak a férfiakra, mert a nők nagy része is fogyaszt alkoholt, nyugtatókat vagy marihuánát.

Én az Audiban dolgozok, és ott aztán tényleg szinte mindenki fogyaszt valamit. Biztos hogy ott is van kivétel, de akiket én ismerek azok mind élnek valamivel, férfiak és nők is.

Az alkohol az rosszabb, mint a marihuána. Ha valaki kíváncsi rá azt is le írom, hogy miért.

Azért nyúlnak sokan tudatmódosító szerekhez mert csak így tudják el viselni a minden napokat. Vége a munkának és már nyúlnak is valamihez. Egyébként ez az egész magyar társadalomra igaz, itt is van kivétel, de kevesen.

Én pl... szoktam alkoholt inni, akkor is csak sört, és azt is csak nyáron hetente 1-2 üveggel, 2 havonta el szívok egy füves cigit.

Ezek mellett van családom, jól végzem a munkámat, meg is vannak velem elégedve a főnökeim. Naponta letekerek 12 km vagy többet, és normális életet élek. A fő probléma, itt a mennyiség, hogy valaki mennyire gyakran él különböző szerekkel.

2022. máj. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
97%

Ezt ne értse senki lekezelésnek, de a legtöbb mentális betegségre a férfiak törékenyebbek, hajlamosabbak. Az összes függőségre, skizofréniára, depresszióra, hibás megküzdésre... Sokkal kevésbé viselik el a magányt, az önmegtartóztatást, sokkal jellemzőbb rájuk a deviancia. Ezeket nem én tapasztaltam vagy találtam ki, ezek statisztikák, meg lehet nézni a vonatkozik számadatokat.


Gyanítom, hogy pont ahogy sok genetikai betegségre is hajlamosak az XY kromoszóma különbsége miatt, hasonló lehet a lelki sérülékenységük hátterében is.

2022. máj. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
96%
Nők körében meg kb 3x annyi a frontin meg xanax függő. Behozzák ők is, csak mással...
2022. máj. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
35%

"Ezeket nem én tapasztaltam vagy találtam ki, ezek statisztikák, meg lehet nézni a vonatkozik számadatokat."


Ez annyira érdekes. Ha valaki egyértelmű study-t talál arra vonatkozóan hogy pl szignifikánsan több a férfi depressziós beteg, vagy férfi szerfüggő, akkor yzt rögtön cakkumpakk a genetikára vezetheti vissza. És nem lesz elkönyvelvd férfigyűlölőnek, nem tagadja ki a társadalom, és senki nem kezdi bullyingolni hogy biztosan pocsék a szexuális élete.


De ha dgy férfi talál study-t arról, hogy a nők valóban döntésképtelenebbek, rosszabb a lelki teherbírásuk, könnyebben befolyásolhatóak, hajlamosabbak a lelki szubmisszivitásra, hajlamosabbak a tekintélyelvűségre, és hiúbbak, ha ennek tetejébe még elkezd "női génekről" meg egyéb genetikus és hormonális dolgokról papolni akkor az illető fix hogy le lesz nőgyűlölőzve, hímsovinisztázva, incelezve, és valami kis vicces tuti szóba hozza azt is hogy "höhö, kiverted ma már?".


Érdekes...

2022. máj. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
90%
Önbizalomhiány ellen, csajozás miatt, menőzésként, barátok miatt, unalomból, sport-munkabírás miatt, stressz ellen.
2022. máj. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
97%

Az esetek többségében a stressz a kiváltó ok, ez lehet a munka oldaláról, a magánéletéről, vagy mindkettőről.


A férfiak ezzel a stresszel többnyire magukra vannak utalva, az érzelmi nehézségeket sokkal kevésbé tudják kezelni mint a nők, ennek biológiai és társadalmi okai is vannak. Ha a kiváltó okot, élethelyzetet nem tudják megszüntetni, akkor a tünetek elnyomása felé nyúlnak: a tudatmódosító szerekhez.


A nők hasonló helyzetben egymás társaságát keresik ilyenkor, és kibeszélik a problémákat, feloldást, támogatást kapnak a másiktól, míg a férfiak jellemzően magukba fojtják, vagy tagadással élnek. Azok a nők, akiknek nincs megfelelô társaságuk az ilyen helyzetek feloldásához, szintén tudatmódosító szerekhez nyúlnak, ők viszont ezt jobban titkolják.

2022. máj. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
36%

Csak tudnám hogy kik járnak ide gyakorira XD


Azt nézem, hogy bárhol az életben elmondom ugyanezeket a gondolataimat, full egyetértés van.

Itt meg valami rétegcsoport gittegylet lepontoz mint a szemét :D

A kis hiperérzékeny irodalom szakos kislányok gyűlnek itt akik az össztársadalom 0,1%-át adják?

2022. máj. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%
Én azért pontoztalak le, mert nem a kérdésre válaszoltál:)
2022. máj. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
0%
A kérdésre érkezett már 15 válasz addigra... de ok.
2022. máj. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
95%
Akkor minek írtál?
2022. máj. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!