Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van szükségük a férfiak...

Miért van szükségük a férfiak többségének tudatmódosításra?

Figyelt kérdés
Miért van szüksége nagyon sok férfinak a tudatmódosító szerekre? Leginkább az alkoholra, de nagyon divatba jött a drog is. A környezetemben, lakóhelyemen, munkahelyemen rengeteg olyan férfit ismerek, aki alkoholos italokat iszik és sajnos olyat is aki füves cigizik és olyan is van aki különböző drogokat használ. A nők sokkal kevesebben vannak. Pontosan 1 olyanról tudok a környéken. De férfiakról rengetegről. Szinte az összes 1-2 kivétellel. Mi az a borzalmas dolog, amit nem lehet elviselni tudatmódosítás nélkül, hogy rengeteg férfinek szüksége van rá? A nők aránya miért csupán a töredéke?

2022. máj. 19. 13:58
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
75%

Előrebocsátom, hogy általánosítani fogok, mert általánosító kérdésre általánosító választ lehet csak adni.

A férfiak úgymond magukra vannak hagyva a társadalomban. Ha nem dolgoznak keményen, akkor perifériára kerülhetnek és tönkremehet az életük. A nőknek ha nem tetszik a kemény munka, akkor keresnek egy gazdag pasit és kész, meg van oldva a dolog. Férfiaknál ilyen nincs és ez borzasztó teher.

2022. máj. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
62%
Egyetértek az elsővel...szociál darwinizmus.
2022. máj. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
82%

A férfiak evolúciós okokból bátrabbak, így bátrabban próbálnak ki drogokat is, illetve tovább maradnak szórakozóhelyen is (nem félnek a hazaúttól, egyedül a sötétben), így a több idő alatt több alkoholt is fogyasztanak, a több alkohol pedig nagyobb függőséget okoz.

Hagyományosan férfiak készítik egyébként a pálinkát és a bort is, ez is hozzájárulhat.


A "többség" viszont nem igaz. Én speciel tizenéve nem élek egyikkel se.

2022. máj. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
81%

Én nő vagyok, fogyaszottam/fogyasztok tudatmódosítókat. Nem borzalmas az életem, nincs rá "szükségem", egyszerűen csak jólesik.

Persze vannak akiknek akkora problémák vannak az életükben hogy menekülni akarnak előle, de az én környezetemben az emberek 90%-a azért használ ilyesmiket mert jólesik, és ennyi. Nincs különösebb oka, ilyen szempontból kb. mint egy jó kávé vagy tea.

2022. máj. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
41%

Egy kismellű,kövér,lapos, csontváz,vagy ne adj isten szandálzoknis csaj is talál magának párt.

Előbb gyűjt össze adományt sminkre,mint egy férfi gyógyszerre.

Az internet mellesleg inkább nőknek biztosít pénzkereseti lehetőséget.

Mellesleg egy férfinek 20 centis fax kell az is legyen 10 átmérőjű.

Ezzel meg születik.

Egy nőnek persze nem nagy baj, hogy nincsenek mellei. Valaki úgyis elviszi.

Meg a társadalom manapság filmeken nő fel ami tele van maffiákkal,meg miniszterelnököt meggyilkoló profi kigyúrt akrobatákkal,meg Tom Cruise meg Jon Kanóc,és egyből arra számítanak hogy ez egy férfinek egyből megvan.

Sokan nem tudják,de egy férfinek nem biológiai hanem pénzórája van.

Kell a huszas évei elején valami munkahely,kell tanulnia,kell tapasztalnia, össze is kell valamit spórolnia amellett,hogy azért havonta megenged magának egy nem 100 hanem 150 forintos fánkot.

Vissza lehetne kérdezni persze,hogy akkor miért nem tudsz egy pillanat alatt szülni? Ja hogy ehhez idő kell.

2022. máj. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
73%
Mert a nők beszélnek a problémáikról, a férfiak meg elnyomják.
2022. máj. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
88%

Nem "szükségük van rá", hanem függővé válnak.

Ez persze rengeteg okból kialakulhat.

- Egyrészt: szörnyű kimondani, de az alkoholizmus a kultúránk része. Ha valamilyen jelesebb alkalom van, mivel "ünneplik meg" azt? Naná, hogy alkohollal. Persze, ez még önmagában egy ártalmatlan dolog lenne, egy újévi koccintástól még senki nem lesz alkoholista, de maga a hozzáállás, hogy olyankor kvázi muszáj alkoholt inni, aki pedig nem szeretne, azt lenézik, kiközösítik, azért ez is hozzájárul az alkoholizmus kialakulásához.

- Másrészt: a hozzászokás. Ahogy az ember tizenéves lesz, a többség elkezd bulizni. A bulizásnak meg kvázi kötelező hozománya az alkoholos italok fogyasztása. Lásd az előző pontot, itt is, aki nem szeretne alkoholizálni, könnyen kiközösítik, és lenézik. Az alkohol pedig oldja a gátlásokat, és persze, olyankor az ember jól érzi magát. Ez egyenes út a hozzászokáshoz.

- Harmadrészt: rengeteg ember élete pocsék. Boldogtalanok, sikertelenek, nem tudják jól menedzselni az életüket. Mit tesznek ilyenkor? Ahhoz fordulnak, amitől jobban érzik magukat. Ez pedig a 2. pontban leírtakból adódóan az alkohol.

És hogy a nőknél ez miért nem annyira jellemző? (Bár azért nem kevés alkesz nőt ismerek, szóval... ne becsüljük alul, sajnos rengeteg alkoholista nő van, csak a többségük nem meri felvállalni úgy, mint a férfiak.) Rájuk azért nem jellemző olyan mértékben, mert a "társadalom" kevésbé tartja elvárásnak, mint férfiak esetében. Ha egy buliban egy nő nem hajlandó inni, jóval kisebb a kiközösítés veszélye. Ebből adódóan a hozzászokás folyamata sem annyira sima, mint férfiaknál.

2022. máj. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
96%

Az élet maga az a nehéz dolog. Dolgozni, szenvedni, kínlódni napi 8 órát (vagy van aki többet) és sosem jutni egyről a kettőre.

Pl én erősen középkorú vagyok. Annak idején nem tanultam az iskolába. Így aztán jöttek a gyári vagy az alkalmi munkák. Úgy éreztem nincs esélyem pl saját házra (vagy csak sok-sok-sok évnyi munkával) és így inkább lemondtam mindenről (párkapcsolat, normális élet, gyerek, ház,kocsi stb). Mivel túl magasan volt a léc, elment a kedvem a megurásától. Ehelyett elkezdtem a mának élni, hogy legalább legyen valami jó is az elcseszett életembe. Pár év alatt alkoholista, és rendszeres fűszívó is lettem. Viszont mára már keményebb porokat is fogyasztok, mert azoktól nagyon jól érzem magam. Az már nem érdekel hogy milyen káros, mert nekem a szerek okoznak boldogságot az életembe.

2022. máj. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
93%

Személyes vélemény, úgy, hogy minden mást hülye sallangnak tartok: megvan az a jelenség hogy "az ivás csúnya tulajdonság férfiaknál is, na de nőknél undorító!" vagy "a férfinak teljesítmény ha össze-vissza bszik, a nők viszont menthetetlenül szajhák lesznek tőle" vagy "a mai lányok lanyoknak nincs tartása, csak a bulizáson jár az eszük!!" + tízmillió észrevétel arról hogy milyen züllöttek a mai lányok..


Na, ezért.

Ebben a mentalitásban nőnek fel a kamasz fiúk is, és lányok is; a fiúk azt hiszik, hogy egyrészt nekik mindent szabad, másrészt akkor lesznek csak valakik, ha vadulnak, míg a lányokba ERŐSEN beleneveli az egész társadalom ha kell, ha nem, hogy nagyon hamar elveszitik az értéküket (nam csak mint nő, hanem mint ember) ha túlzásokba esnek.

Ez ahhoz vezet hogy felnőttként a nők tudnak mértéket tartani, ki tudnak kapcsolódni, és le tudják vezetni a stresszt mindenféle függőség vagy tudatmódosítas nélkül, míg a felnőtt férfiak ezt sosem tanulták meg, hozzá szoktak ahhoz hogy vagy az övék a világ, senki sem pofázik bele hogy mit csinálhatnak, a pia meg a kábszi pedig jó nekik, szóval sosem állnak le igazán. Mindig ez lesz a szórakozás nekik mert azokban az éveikben amikor a felnőttéválásról tanultak, ez lett nekik a norma, ezért kapták a legtöbb pozitív visszacsatolást a társaiktól.


Persze van aki a depresszió miatt iszik, de a puszta szocializáció miatt többen.

2022. máj. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
96%
Öhm. Füvezni nem rosszabb mint inni, nem csak a férfiak élnek vele, az én környezetemben vannak lányok is szép számmal, köztük én is. Akikkel beszélgettem erről és én is azzal “magyarázom” , hogy könnyebb elviselni az életet. Ez van.
2022. máj. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!