Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Edzőtermi edzést, sportolást...

Edzőtermi edzést, sportolást szerinted hány évesen fogod abbahagyni?

Figyelt kérdés

Ne legyenek illúzióink, a valóság az hogy a testedzés, sportolás egy fiatalkori "hobbi", egy idő után a többség sajnos abbahagyja, hiába csinálta kitartóan, keményen.


Mi alapján állítom ezt?


Annak ellenére hogy a magyar társadalomban kevesebb a fiatal és több az idős, az edzőtermek mégis inkább fiatalokkal vannak tele.


A 20-30 évvel ezelőtti akkori fiatalok már eltűntek, nem edzenek, sportolnak többé. És a mostani fiatalok nagy többsége is ugyanígy el fog tűnni a sportolás, edzés világából mire 40-50 éves lesz vagy akár előbb is.



2022. ápr. 15. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
én 17 évesen hagytam abba :D nem volt a világom már akkor sem. ma is úgy érzem, hogy valami mesterséges ami nem illik természetesen az életembe. Inkább itthon edzek, meg úszok vagy futok.
2022. ápr. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én Angliában élek, itt is csak elvétve látni idősebb embert az edzőtermekben. Kettőben jártam eddig, de olyan is van, ahova be lehet látni, mert elég nagy részben üvegfalú. Már 50-es férfiakat és nőket is alig látni. 60+-ost meg kb. soha.

Nem tudom mikor "kéne" abbahagyni az ilyet, de talán olyan 50-55 évesen már valahogy nem oda jár az ember. Ettől még lehet, hogy pl. úszni eljárnak, ezt nem tudom.

2022. ápr. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
En altalanosba kezdtem 15 eve. Nyomom amig elek
2022. ápr. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amíg tudok normálisan mozogni, addig fogok is menni. Ha tippelnem kellene a szüleim alapján, 60 évesen még bőven aktív sportoló leszek.


Nem az a kérdés, hogy a mostani idősek közül kik vannak a teremben, hanem a mostani fiatalok ott lesznek-e, ha idősek lesznek. Nagyon nem mindegy ám az a 2 generáció különbség a szokásokban.

2022. ápr. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 egyébként ezt olvasva az is eszembe jutott, hogy lehet az is kulcs lenne, hogy a teremben legyen kapcsolat a generációk között. mert lehet valaki már azért nem jár le, mert már más lett a közeg és nem ismer senkit, nem tud kapcsolódni az egészhez.
2022. ápr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5

Szerintem ezeket a dolgokat nem a külvilágra kellene fogni. Aki akar edzeni, az fog edzeni. Akinek igénye van rá, hogy a testével csináljon valamit, az fog csinálni és ez nem azon fog múlni, hogy kik vannak körülötte.



Egyszerűen csak a mostani idősek fiatalon sem a terembe jártak és akik aktívan sportolnak ma, azok most is máshol vannak. Ezért mondom, hogy ez generációs szokások kérdése Pl sok idősebb túrázó, futó van, de nem ritka, hogy táncolnak, otthon tornáznak, úszni járnak, stb...


Azért ne fogjuk már arra, hogy valaki azért nem jár le, mert nem tud ott kocsmázni a teremben. Amúgy sem arra való, hogy elpofázza az ember az időt, miközben foglal egy eszközt, hanem hogy lemenjen, tegye a dolgát nem túl hosszú pihenőidővel és menjen haza..

2022. ápr. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!