Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért beszélek mindig ilyen...

Miért beszélek mindig ilyen körülményesen? Hogyan tudnám abbahagyni?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag nem tudok feltenni egy egyszerű kérdést sem, mert mindig körbe kell előtte magyaráznom, ismertetnem kell az előzményeket. Például az előbb felhívtam az orvost, és ahelyett, hogy egyszerűen feltettem volna a kérdést, csináltam egy kedves bevezetést (hogy hívnak, egy másik városból származom, nem ismerem az itteni járatot), mire megszakított, hogy mondjam már el végre, hogy mi a kérdés? Nem 10 percet beszéltem, hanem 15 másodpercet, és naivan azt reméltem, hogy nem leszek félbeszakítva. Rájöttem, hogy biztosan túl sokat beszélek, mert már korábban is előfordult ilyen jellegű probléma.


Hogyan tudnám abbahagyni? Biztosan idegesítő lehetek.


2021. júl. 29. 11:56
 1/7 anonim válasza:
100%
Valószínűleg túl sok mindent gondolsz lényeges információnak. Gondold végig, hogy mi az, ami valóban fontos. Ha nem érti, akinek mondod úgyis visszakérdez az előzményre vagy részletekre. Ha számít az előzmény próbáld vázlatosan elmondani. Ami érdekli a másik felet rá fog kérdezni.
2021. júl. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehet fordítva vagyok bekövetve, mert én meg túlságosan analitikus típus vagyok. Ha a másik beszél (akár professzionális környezetben), akkor nagyon érdekelnek a részletek, különben elveszettnek érzem magam. Diákmunkáknál fordult elő mindig olyasmi, hogy kiadtak egy utasítást, és bár teljesen felfogtam, mit kérnek tőlem, mindig több infóra volt szükségem, anélkül szinte el sem tudtam kezdeni a feladatot, mert attól féltem, hogy hibázni fogok.
2021. júl. 29. 12:12
 3/7 A kérdező kommentje:
*bekötve
2021. júl. 29. 12:13
 4/7 anonim válasza:
100%
Azzal nincs baj, ha neked fontosak a részletek, de gondolj arra, hogy nem mindenki gondolkozik így ezért ez sokaknak idő pazarlásnak tűnhet:(
2021. júl. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, sztem az orvos volt paraszt, a neved mindenkepp fontos infó volt, a többi 2 dolgot miert nem lehet végighallgatni? Ha nem itteni vagy, akkor esetleg majd el kell magyaráznia hogy lehet a rendelőhöz jutni, mint ahogy szokták ilyenkor. Nem arrol beszéltél, hogy mit ettél reggelire, és nem is több percig… Egyszeruen csak türelmetlen, tajparaszt emberekbe futottal bele, ne erezd magad szarul.
2021. júl. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A leírtakból teljesen, szinte kísértetiesen pontosan magamra ismertem.

Nálam az az ok, hogy analitikus beállítottságú is vagyok, és amikor valakinek kikérem a véleményét, vagy bármit mesélek, szeretem, ha a teljes képet látja, és jobban a helyzetemben érzi magát. Nagyon fontosak a részletek, és szerintem sokszor azokban is rejlik a lényeg.


Sokszor szüleim is rám szólnak, hogy térjek a lényegre. Már másoknál is látom, hogy egyre inkább csak a tömör lényeg fontos nekik, a körítés nem.

Nekem eddig az segített, hogy jobban végig gondolom a mondandóm és kiszűröm a lényegtelent, valamint próbálom felmérni, hogy a másik fél számára mi is a fontos. Nem mindig megy hibátlanul, de dolgozom rajta:)

2021. júl. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#5 én lehet túl lelkes voltam, ő pedig gondolom túl leterhelt. De az sem kizárt, amit te írsz (picit meg is nyugtatott).


#6 én ebből a viselkedésből és gondolkodásmódból nem tudok engedni, csak minimálisan. Sokan nem értenek meg, hiszen nagyon komolynak, vagy szigorúnak tűnök… nekem ők viszont felelőtlennek és szórakozottnak.

2021. júl. 29. 13:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!