Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Végre elkezdtem kiállni...

Végre elkezdtem kiállni magamért, de fizikálisan rosszul vagyok azóta. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Jó ideje tudom, hogy fejlesztenem kell az önbizalmam, végig is csináltam egy tanfolyamot ennek érdekében. Sajnos olyan családban élek, ahol sok a támadás ellenem, amit eddig hagytam, most kb 2 hete végre elkezdtem kiállni magamért. Nem érzem, hogy annyival jobb ez, mert azóta ideges vagyok, nehézlégzésem van, köhécselek is a stressztől. És ez már 2 hete kb. Eddig a nyugi kedvéért csendbe voltam, hát nem érzem hogy ez most jobb lenne. Mindig azt mondta a mentorom, hogy utána jobban érzem majd magam, ha kiállok magamért... De mikor? Más is volt így már? A nyugalom kedvéért mégis hagyjam az egészet?

30 N



2022. ápr. 12. 19:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
47%
Zsarold őket vissza.. például, hogy hogy várhatják el szülőkként, hogy a lányuk kapcsolatai, karrierje helyett velük törődjön, mikor pont a te érdekeidet kéne hogy figyelemben tartsák? Nyilván nem ilyen nyersen, de az a tipikus most jól beolvasok nekik hozzáállás sokkal előnytelenebb jó viszony esetén, mint a lelkizés.
2022. ápr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
66%
Tarts ki. Még mindig a hatásuk alatt tartanak, tovább mérgeznek, és a méreg nehezen ürül ki. Még nincs elég önbizalmad, hogy jogosultan akarod őket kiiktatni az életedből. Uralnak. Nem tingli-tangli tanfolyam kell, hanem jól képzett pszichológus, hogy felépítsd önmagadat erősnek, nélkülük. Az első lépés a fizikai eltávolodás. Siránkozás esetén a telefon azonnali letevése. Meg kell őket nevelned, megtanítani őket arra, hogy tiszteljenek. Ezt pedig úgy fogod elérni, hogy te tiszteled magad.
2022. ápr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%
Öö amit írtál az nem támadás hogy hiányolnak? Pontosan mikkel támadnak, ami miatt ki kellett állnod magadért? Mert nekem ez így érthetetlen.
2022. ápr. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

Nem azért gyerekek de semmit nem írt a kérdező, kevés az info. A kérdező konkrét dolgot sem írt csak azt hogy az édesanyja hiányolja. Mi a konkret problema?


A köhögés nem attól van hogy kiálltál magadért hanem valamilyen fizikalis problema amit a stressz hozott elo. Nem fáztál meg? Vagy kiabáltál és érzékeny a hangszálad.


Az okokat se ismerik a valaszolok es mindig mindenre pszihologust ajanlanak.

2022. ápr. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Amit elkezdtél, ne hagyd abba. Most, az első lépések nehezek, de amint ráérzel az ízére, rutin szerűen menni fog majd. Gyakorold, ne félj a saját haragodtól. Nekem is erre lenne szükségem.
2022. ápr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Azért nem írtam részletesen a családomról, mert arra kerestem a választ itt inkább, hogy a fizikális stressz tünetek mért vannak, mikor elvileg siker kéne hogy legyen, hogy kiálltam magamért. 14-es nem folyamatosan köhögök, hanem néha rámjön, mikor ezekre a dolgokra gondolok pl, és akkor jön a nehézlégzés, mellkasi rossz érzet is. Nálam így jön ki a stressz sajnos.

13-as hogy mikkel támadnak pl: kiabálnak, megalázó hangsúlyokon beszélnek velem, most pl egy konkrét példa: épp hétvégén egy programon voltam a barátommal, hív anyám telefonon, hogy menjek beállítani a tv-jét, mert nézni akarja a sorozatát, és elállította. Mondtam, hogy ne haragudj, de most nem tudok. Utána torkaszakadtából elkezdett üvölteni hogy MOST AZONNAL HAZAJÖSSZ, nem igaz hogy ennyibe se lehet számítani rád, stb. Kihallatszott a telefonból az ordítása, a többiek meg elképedve néztek csak... Vagy pl a kapcsolatom eleje óta azon problémáznak, hogy túl sokat vagyok a párommal. Mikor otthon laktam sokszor egy forintom nem maradt, mert mindet kizsarolták amit kerestem. Mert ha nem adtam eleget, akkor szintén üvöltött, hogy neki az kell, meg megérdemli. Pedig a szépkártyám is odaadtam, meg az egészségkártyám is... De rengeteg dolog volt.

2022. ápr. 12. 22:04
 17/20 anonim ***** válasza:
Ülj le velük, és jelezd nekik, hogy frusztrál a magaviseletük, konkrét példákkal felhozakodva.. ha nem akarják megérteni, akkor tanulj meg kiabálni, meg kinyomni a telefont indokolt pillanatokban.
2022. ápr. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: gondolom azért nehéz az önmagadért való kiállás, mert kóros megfelelési kényszert neveltek beléd, ez az előző kommentedből le is jön. (szerintem).

Anyuci hozzászokott, hogy "körülötte forog a világ", vagy "ezt szokta meg egész életében".

Látod, hiába tettél meg nekik bármit, hiába adtad oda a kártyáidat, hiába hagytad hogy kizsarolják az utolsó fillért is, az ilyen embereknek semmi sem elég.

2022. ápr. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
47%
Amikor nekiálltam feldolgozni a múltamat, és terápiákra jártam, ott is voltak kemény fejfájások, hányingerek. Igen, ez része a feldolgozásnak. Nekem azt (is) javasolták, hogy igyak több vizet, az is segít a hullámokban felcsapó méreganyagnak távozni. Lassú folyamat ez, legyél kitartó, ha már ilyen ügyesen elkezdted :)
2022. ápr. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
64%
Szenvedsz azért hogy tudd! hogy nem kellene szenvedned....
2022. ápr. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!