Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Végre elkezdtem kiállni...

Végre elkezdtem kiállni magamért, de fizikálisan rosszul vagyok azóta. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Jó ideje tudom, hogy fejlesztenem kell az önbizalmam, végig is csináltam egy tanfolyamot ennek érdekében. Sajnos olyan családban élek, ahol sok a támadás ellenem, amit eddig hagytam, most kb 2 hete végre elkezdtem kiállni magamért. Nem érzem, hogy annyival jobb ez, mert azóta ideges vagyok, nehézlégzésem van, köhécselek is a stressztől. És ez már 2 hete kb. Eddig a nyugi kedvéért csendbe voltam, hát nem érzem hogy ez most jobb lenne. Mindig azt mondta a mentorom, hogy utána jobban érzem majd magam, ha kiállok magamért... De mikor? Más is volt így már? A nyugalom kedvéért mégis hagyjam az egészet?

30 N



2022. ápr. 12. 19:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Ez egy penzlehuzo, pszichologiahoz semmit sem erto valami volt. Sajnalom, hogy ebbe fektetted a remenyed.
2022. ápr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%

"A nyugalom kedvéért mégis hagyjam az egészet?"

Igen.

Az önbizalom - az önismereten alapul, hiszen tudnom kell, ki az akiben bízom. Azt kell egy kicsit felhozni - nem drága tanfolyamon, természetednek ellentmondóan erőltetni, amibe belebetegszel...

hanem munkával (ingyen). Nagyon hasznos a naplóírás - napi ritmusban, papírra, tollal. Sok hatás ér napközben - ez egy kicsit rendezi azokat, tisztul a kép. Napi 10-15 perc, lehetőleg ugyanakkor. Hamar érzeni fogod a hatását.

2022. ápr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 simad ***** válasza:
46%
Családot kell otthagyni legyen eszed, szökj el egy férfival.
2022. ápr. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
32%
Mért élsz 30 évesen (szülői) családban?!
2022. ápr. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező: szerintem fokozatosan kellene elkezdeni, pszichológus segítségével.

Az a fontos, hogy meg kell lépni, mert bárhol megérezhetik rajtad, hogy "te gyenge vagy", "veled bárhogy lehet beszélni" stb.

Közösségekben az "erre fogékony" emberek sajnos ténylegesen megérzik ezt és megpróbálhatnak elnyomni, vagy verbálisan piszkálni.

2022. ápr. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Lehet félreérthetően írtam: nem élek otthon velük. Egy héten találkozunk egyszer, meg heti 1-szer telefon. De még így is megvisel. Elég drámázósak, érzelmi zsarolós típusok...
2022. ápr. 12. 20:11
 7/20 anonim ***** válasza:
36%
Négyesnek lejött a lényeg... Veled is csak többen vagyunk...
2022. ápr. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, amikor elkezdenek felkavarogni az érzelmek, az járhat fizikai tünetekkel. Ne hagyd az egészet a nyugalom kedvéért, most már ne hátrálj ki ebből. Fognak támadni, ha már nem érzik azt, hogy rángatható vagy. Igyál ilyenkor nyugtató teát, tegyél be egy relaxációs zenét, menjél jógázni, vegyél egy boxzsákot, és püfföld. És gondolkodjál el azon, hogy muszáj-e minden héten találkoznod velük. (Segítek: nem, nem muszáj)
2022. ápr. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Hát akkor ne találkozzál egy héten egyszer! Istenem ... Kéthavonta. Maximum. Házhoz mész a pofonért, aztán csodálkozol. Ne menj oda, ilyen egyszerű.
2022. ápr. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
9-es, még csak most kezdtem ellentmondani nekik, ahogy írtam. De már ezelőtt is azon problémázott anyám, hogy elhanyagolom őket, meg hogy eltávolodtam tőlük, meg hogy nem is szeretem már annyira, ilyesmik. Siránkozik, ha nem keresem. Eddig sakkban tudott tartani, most próbálok változtatni, csak fizikálisan nehéz, ahogy írtam.
2022. ápr. 12. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!