Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Teljes bizalommegvonásra mit...

Teljes bizalommegvonásra mit reagáljak egy munkahelyen? Ha ennyire „tolvajnak“ tartanak miért nem rúgnak ki simán?

Figyelt kérdés

A munkahelyen az elmúlt 1 év alatt ezek történtek velem:

- elvették a pénzkezelési jogosultságot, senkitől egy fillért át nem vehetek. Előtte 10 évig sokszor egyedül kezeltem ezt, most egy fillért se senkitől

- számlázásból kizártak, kézi nyugtát elvették, számlázóprogiból jelszó szintig kitiltottak

- telefon kódot nem kapok, kimenőm nincs, csak bejövőm (mindenki másnak van)

- gondnokkal feltörették a saját zárható fiókomat szekrényemet, így a zárnak annyi, az nyúl bele aki akar (feltörették munkaidő után, ahelyett hogy szóltak volna hogy adjam le a kulcsot)

- főépület kulcsát elvették (10 évig megvolt)

- megváltoztatták a mail rendszer jelszavát belépni se tudok, minden levelemet max másolatban kapom meg a privát gmail-re (ha megkapom)

-kizártak a wifiből a cégnél egyedüliként, még a híreket se tudom megnézni a mobilomon (na nem mintha nem lenne mobilnetem, na de én vagyok egyedül, aki nem tudja a jelszót)


És mindez nem egyszerre történt, hanem 1 év alatt folyamatosan.

Én azt vélem látni a háttérben hogy ki akarnak rúgni, de nem akarnak tetemes végkielégítést adni és emiatt szurkálnak a háttérből és nézik, hátha lesz kedvem magamtól elmenni.

Nem megy el? na elvesszük a számlázóját. Na még mindig nem megy? Na elvesszük a kulcsát. Na még mindig nem megy? Kizárjuk a mail fiókból. Na még mindig nem? Feltöretjük a fiókját hogy érezze a törődést.


Ti mit láttok ebbe az egészbe bele?


2022. márc. 1. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én már rég otthagytam volna a picsába.
2022. márc. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

ez vagy kamu, vagy ideje lenne kinyitni a szádat és elbeszélgetni velük, esetleg munkaügyi bíróságra vinni, bár lehet nincs mit


hiába a hátrányos megkülönböztetés valójában a munkádat nem akadályozzák


mivel is foglalkozol? mit is kell csinálnod?

2022. márc. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért ezeknek oka van. Ha úgy érzed, hogy igazságtalan veled szemben tegyél valamit. Én hivatalos panaszt nyújtanék be a nagy fönökségnél. Kivizsgálást kérnék, közölném, hogy az értelmetlen szankcióuk miatt lassan a munkádat sem fogod tudni ellátni. Írásban közölném, hogyha nem reagálnak a panaszomra, vagy nem magyarázzák el miért csinálják, miárt gátolnak a munkában, külső céget is bevonsz, és a munkaügyi bírósághoz fogsz fordulni.

Ha jók lennének az idegeim, én tuti minden nap mosolyogva mennék melózni, szépen, mosolyogva köszönnék mindenkinek, és minden reggel így kezdeném a napot

-" Szép jó reggelt mindenkinek! Na lássuk, ma miről tiltottak le?"

Majd mosolyogva( imitálva, hogy az izzadságot törlöm a homlokomról)

- "Húúú, hál istenek Budira még elmehetek, azt nem falazták be előttem.."

Majd végig dolgoznám mosolyogva a napomat.

Másnap úgyanígy mennék. Mosolygó arccal, újra feltenni a kérdést, hogy "vajon ma miből zártak ki? " és újra közölném, hogy nagy a boldogság, mert mondjuk " az ablakot még kinyithatom, hogy levegőt kapjak" etc..


De van egy harmadik megoldás is.

Felkeresed a fönököt, rákérdezel, hogy miért akadályoznak a munkádban amit már 10 éve csinálsz , és sosem volt panasz. Egyenesen megkérdezném, hogy kiakartok rúgni? Akkor rúgjatok ki, de én nem mondok fel. Végkielégítéssel ami jár, már megyek is.

2022. márc. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Shaddark ***** válasza:
100%

Én mindenképpen kérnék egy időpontot a vezérkertól, és leülnék elbeszélgetni velük.

Mondjuk nem most, hanem az első esetnél.

Valószínűleg most már késő, gondolom figyelték a reakcióidat, és mivel semmi, így (teljes joggal) feltételezték hogy helyesen jártak el. Mert ők (és az emberek 99,999%-a) az elsőnél reagáltak volna. A reakciód teljes hiánya felépítette bennük a sunyi képet rólad.

Bocsi, nem megbántani akarlak, tényleg, de az ilyeneket elsőre tisztázni kell, nem kell hagyni elfajulni.

Most már csak azért érdemes tisztázni a dolgokat hogy ne menjen rá az egészséged, hogy egy ilyen ellenszenves környezetben kell lenned minden nap.

Lehet csak valaki rád fogott valamit a hátad mögött - de mivel féltél szóvá tenni az első esetet, a hallgatásod beismerő vallomásnak vették.

- Bizonyíték nélkül nyilván nem fognak kirúgni.

2022. márc. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
31%

"Bizonyíték nélkül nyilván nem fognak kirúgni."


ezer és ezer kamu duma lehet amivel ki lehet rúgni egy embert lényegében nulla indokkal.

csökkenő megrendelések, megszűnő munkakör stb.


és ezek még csak a "jogszerű" indokok. mert ki lehet vkit úgy is rúgni hogy "na takarodj"

nem jogszerű de ha nem viszik el bíróságra, akkor a cégnek nyert ügye van. ha elviszik, akkor szopóka.

2022. márc. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Shaddark ***** válasza:

Nincs különösebb tapasztalatom ebben, de az előző cégnél ahol dolgoztam és a mostaninál is volt jó pár munkaügyi per.

Van, amelyikből jól jöttek ki, volt amelyikből nem.

Amelyikből jól, az is sok időt elvett a vezetőségtől.

Amelyikből nem, az meg rengeteg pénzt.

Úgy hallottam, Magyarországon sokkal (nagyságrendekkel) többet nyernek a munkavállalók, mint a munkáltatók.

Hogy a bíróság elfogult, vagy csak az megy pereskedi aki biztos az igazában - ezt nem tudom, de azért elég nagy a kockázata.

Persze adott munkakörökben (pl. a marhatelepen a munkás) úgy van, ahogyan írod. Senki nem nézi ki belőle hogy van érdek érvényesítő képessége vagy akár hajlama. De a kérdés feltevő irodai (raktárosi?) munkakörben lehet, velük (mifelénk legalábbis) óvatosabban bánnak. Sokszor inkább megegyeznek, és írnak róla papírt.

A felmondásra kényszerítés ha jár a végkielégítés és nem elégedettek a munkájával, akkor reálisabb szerintem mint a kirúgás. Ahol ugye végkielégítés + ha bepereli őket, ki tudja mi lesz a vége.

A sztori alapján simán nyerne, persze csak ha bizonyítékokat is gyűjt a perre. Mondjuk volt rá egy éve.

2022. márc. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!