Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha adott egy járda, ami olyan...

Ha adott egy járda, ami olyan széles, hogy csak két ember fér el rajta egymás mellett, akkor ha valaki szembejön velük, annak le kell húzódnia a járdáról a fűre?

Figyelt kérdés
Persze van olyan is, hogy teret adnak a járdán, de nem ritkán kerülök ilyen szituációba: megyek egyedül és ha jönnek ketten velem szemben, akkor kvázi leszorítanak a járdáról (főleg úgy, amikor fiatal pár jön)

2022. febr. 26. 17:39
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

8


Nemcsak fal, kerítés, sár, stb, hanem egyáltalán: nekem is jogom van a járdát használni.


Mert nyilván más az, ha "vis major" helyzet áll elő: akár egy tolószékes, akár csőtörés, akár mentőhöz tolnak valakit, akármi más is lehet... az oké, de nyilván érted.


Anno nekünk, amikor tíz év körüliek voltunk még és vándoroltunk naponta a suliból a menzára, ott volt olyan, hogy valamelyik osztálytársam a szembejövő bácsiba belement... az ismeretlen bácsi enyhén pofonlibbentette, aztán mindenki a ment a maga dolgára.

2022. febr. 26. 17:57
 12/20 A kérdező kommentje:

10


Bunkó vagy. Én ha mással, másokkal sétálok, gondolkodás nélkül lehúzódok. Ez nem kérdés.

2022. febr. 26. 18:01
 13/20 anonim ***** válasza:
69%
putrisok világában az erősebb vagy több győz
2022. febr. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Belvárosban lakok, napi szinten felcseszem magam, hogy a full széles járdán úgy megy a sok turista hogy véletlen se férj el mellette. Hiába látja hogy jössz, egyszerűen nem érdekli.
2022. febr. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
46%

Ez Angliaban ugy nez ki, hogy az idos no, ha nem vagy szemfules, tiz meterrel elobb kiugrik az uttestre. Es utana azt mondja sorry vagy thank you. Talan ez extrem. De tudod mit? Inkabb. Valahanyszor Magyarorszagon megyek, es lapjaval, elore mutatva, merre szandekozom helyet adni, a szembejovo iranyt valt. Es merre? Velem szembe. Ha belul megyek, o is. Kivul? O is kivul. Szembeer, es megallok. Nez. Most mi lesz, kerdezem. Azt varja, ugorjak felre.

Elegem van ebbol, undorodom, es ez a "piti" dolog az, ami miatt robbet nem latogatok vissza.

2022. febr. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
46%
15-os voltam. A kerdezo pont nem ilyen ember, es meg biztos sokan nem. De nagyon keseru vagyok, mikor visszaemlekszem, mert ez a szituacio tipikus pelda arra, magyar ember jon-e szembe, vagy mas.
2022. febr. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs mirol beszelsz utolso, meg milyen magyarozas mar megint...

Tortenetesen en is Angliaban elek es itt pontosan ugyanez megy. Tok mindegy milyen nacio, aki bunko, az bunko mindenhol. Echte angolok s szamos mas nemzetisegu is ilyen, mint amilyet a kerdesben leirtak. Mert bunkok, alapbol.

2022. febr. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Amikor ketten jönnek egymás mellett illene egymás mögé besorolniuk és nem leszorítani a szembejövőt.

Méretes vagyok úgyhogy engem el szoktak engedni.

Barátnőmmel belvárosban pár helyen csak úgy jutunk át ha én megyek elöl mert őt fél perc alatt elsodorják.

2022. febr. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Valójában jobbra húzódsz, zebrán is. Talán tanítani is lehetne. Lengyeleknél láttam nyilas zebrát is. Üdv!
2022. márc. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
90%-ban nem engednek el szemből. Volt két kísérletem, ütköztem.
2022. márc. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!