Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Félelem és fegyelem?

Félelem és fegyelem?

Figyelt kérdés

Össze jöttem egy pasival. Ő idősebb tőlem 14 évvel. Van egy kislánya is és nagyon tetszik hogy ő milyen gondos apa. Viszont feltűnt, hogy a munkájához, fizetéséhez képest, van szép lakása.

Sőt, mint kiderült van neki több lakása is, amiket kiad albérletbe.

Plusz a covidig vállalkozásokat vezetett.

Szóval rákérdeztem, hogy honnan, hogy?

Mert magyar fizuból ilyen szép otthon meg több ingatlan az ilyen elérhetetlen kategória.

Erre lezárta annyival, hogy régen gazdag ember volt és ennyi.. Ez annak a maradványa.

Idővel tovább forszíroztam és vártam a választ. Látta, hogy nem kerülheti ki.


És akkor kérdezte hogy mindig mosolyog mikor hallgatom a bruno és spacc-ot, vagy más gangsta rap-et és mindig kérdezem miért mosolyog.

Emlékszem erre?

Én meg mondtam hogy igen.

Azért, mert az ilyenekből, mint amit ezek a srácok vetítenek, vagy kö csög lesz a sitten, vagy potenciális vevők, függő lesz belőlük.

Nincs ilyen, hogy egy bűnöző, vagy Drogos, szülött, bűnöző életmódot látványosan élő ember nem bukik be.

Ezért aki pénzt akar ebben a világban, annak az élete félelem és fegyelem.

Nem drogozik, nem iszik, hanem edz, és készül a harcra.

nem vesz látványosan drága csajozós autót, nem reklámozza magát, sőt, kisebbnek mutatja magát mint ami, és csak egy nagyon szűk kör Max 2-3 ember van tisztában a valósággal a valós hatalmával.

Így elkerülhető a terhelő vallomás, elkerülhető a felesleges rivalizálás, hogy kinézik sittesek és bepróbálkoznak ami macera.. és maximalizálható a profit..

Viszont cserébe az életed félelem és fegyelem. És a környezeted élete is félelem és fegyelem.

Én régen ezt választottam és el is értem mindent amit akartam.

De ennek már 12 éve vége. Ehhez képest az hogy elmegyek munkába, amit szeretek csinálni, aztán otthon megölelhetem a gyerekem... Olyan nekem a jelen élet veled és a kislányommal , mintha minden napom szabi lenne.

Bemegyek melózni és nem kell bunyóznom. Nem kell késpárbajt vívnom. Nem kell kibiztosított fegyverrel belépnem egy helységbe.

A 13 év folyamatos készültsége után.

Aztán mosolygott. Valóban boldog volt.


Ezek után az ismeretségi körben is a pasi után kérdeztem. A legtöbben nem tudtak róla semmi, csak hogy magas és helyes pasi. De páran tudták ki volt ő rég.... És elmondták hogy a lehető legveszélyesebb alak. Mert okos, mert nem cuccozott sose, viszont mindenkit a környezetében rászoktatott majd kihasznált.

De azt is elmondták, hogy mióta van egy lánya és elvált, más lett.


2 kérdésem van.

Neki van igaza? És A könnyű élet ára tényleg börtön vagy drogfüggőség.


A másik, hogy ő ezt hátrahagyva több mint egy évtizede már.

Tényleg megváltozott vajon?


ma 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Honnan vetted ezt a sztorit?
ma 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja
ma 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%
Úgy írsz, hogy csodálom, hogy szóbaállt veled egy érett férfi.
ma 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezt én is olvastam a Redditen.
ma 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!