Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sportra miért mondják hogy...

Sportra miért mondják hogy kitartásra, önfegyelemre nevel?

Figyelt kérdés

Terepen futok, ami nagyon megerőltető fizikailag és mentálisan is erős fókuszt, koncentrációt igényel, ennek ellenére jelenleg ugyanazt a céltudatosságot még nem tudtam átültetni az életem egyéb területeire.


A szellemi erőfeszítés szerintem messze sokkal nehezebb, abban egyelőre még nem vagyok topon. Pénzügyi fegyelmet sem tudok szerezni ezáltal.


A sportbeli fegyelem és siker hogyan adaptálható az élet más területeire?


Vagy ez csak egy jól hangzó frázis?



2020. aug. 20. 11:21
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Adaptálható, de ez nem történik meg automatikusan, ahhoz aktívan kell dolgozni azon, hogy a sport közbeni mentalitást belevidd más szituációkba is. Nem magától fog megtörténni és ehhez is sok gyakorlás kell.
2020. aug. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
A nem kitartó, lusta, szétszórt emberek nem szoktak sportolni. Kitartás és fegyelem kell, hogy vki rendszeresen lemenjen a terembe, vagy hajnalban elmenjen futni.
2020. aug. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

A rendszeres sport hozza ezt.


Az emberi agy ugyanis megszokasokon alapul (ezert is alakulnak ki szenvedelybetegsegek)azaz amivel rendszeresen taplalod az agyad az egy idö mulva automatikus lesz azaz nem kell rajta ujra es ujra görcsölni hogy kelj mar fel csinald indulj màr hanem ha kihagyod mar hianyzik is.


Ha beepited a sportot napjaidba rendszert csinalsz belöle, kialakul ez a program az idegpalyakon. Ahogy a melléktermekei is. Neha faj neha nehez de nem adod fel stb. A bagos is köhög, de nyomja tovabb.


Ezeket a lassan megkövesedö agyi ingerleseket ha atülteted màs, de tudatosan odafigyelve pozitivterületekre (szoval pl nem videojatekot kezdel hanem penzügyi kulturàt alakitasz magadban vagy egyeb eletcel)akkor azok mellé is tarsulni fog hogy neha nehéz de kitartasz es naponta mashogy fokuszal az agyad majd masban is.


Egyszerüsitve egy idiota pelda.

Ha ugy keszitesz egy széket hogy odaragasztod a labait, rajössz arra hogy ragasztani mi minden mast is lehet es az agyad egy köv problemanal (pl deffkektes gumi)megint beötli neked a ragasztast mint megoldast.

Igy mennek at a sport altal nyert ingerek (kitartas akarat erö hit fejlödes kepesség)màs területekre.

2020. aug. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Fegyelem kell, hogy ne hagyd ki az edzést, elmenj, ne késve érkezz, végig csináld és sportemberhez méltóan viselkedj.
2020. aug. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem nem igazán nevel semmire. Az egót növeli. A középiskolai sportoló osztálytársaim közül az egyik pl rabló lett, levert valami öreg embert és börtönben van.

A többi sportoló is igazi f4szfej volt, a kisebbeket szivatta a suliban.

2020. aug. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Mert kitartásra és fegyelemre nevel. Ezen mit kell matekolni???
2020. aug. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, alapból ezt miért nem lehet érteni...
2020. aug. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
valahogy én is ezekkel küzdők, bár nekem a mentális önfegyelem az amire át kellene emelnem, de valahogy nem megy...jelentkezz, ha már valamit sikerült elérni :-)
2020. szept. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!