Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet szert tenni...

Hogyan lehet szert tenni önfegyelemre, ha nem született velem a tulajdonság?

Figyelt kérdés

A kérdés komoly!!! 36 éves nő vagyok és sokszor úgy érzem, hogy az önfegyelem hiányzik belőlem. Nem bírom megállni, hogy ha van süti akkor ne egyek (pedig cukros vagyok, ami szintén az önfegyelem hiányának tudható be - többek között); nem bírok rendet tartani magam körül, mert ha fáradt vagyok, akkor egyszerűen nem bírok takarítani, a munkámmal le vagyok maradva, mert ha fáradt vagyok nem bírok dolgozni. Lusta vagyok, hanyag és mindeközben szeretném, ha rend lenne körülöttem, de ugyanakkor kimerült is vagyok és gyakran nincs erőm semmihez... nap-nap után így telik el :-((


Van valakinek ötlete?


2013. szept. 18. 11:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell ezt túlragozni, lusta vagy épp úgy ahogy én. Munka után, örültem ha éltem, felőlem a lakás a feje tetejére is állhatott volna, nem érdekelt. Aztán nálam is eljött az a pont, amikor már nem bírtam a saját szerencsétlenkedésemet, de a délutáni esti hétvégi lustaságomat nem tudtam legyőzni.

Ekkor jött a nagy ötlet. Reggel egy órával korábban kelek, akkor friss vagyok tele elhatározással :). Pikk-pakk kitakarítok otthon minden reggel, elindítok egy mosást, bekapcsolom a mosogatógépet stb. Mivel minden reggel megteszem, az idő is sokkal kevesebb amit rá kell szánni. Azóta csilli - villi otthon minden, és esténként nem kell megmozdulni. Ez a legjobb benne :)

2013. szept. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Menj el Buddhista szerzetesnek.
2013. szept. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!