Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha nem hagyom, hogy azt...

Ha nem hagyom, hogy azt csináljam amit mások akarnak, akkor mi vagyok?

Figyelt kérdés

Azt mondják, hogy "jajj mekkora makacs vagy!" de nem érzem magam annak. Mert hajlok arra, hogy megmondjam, megcsináljam, ha ezzel jót teszek, és nem rosszat.


De sokszor rám akarják erőltetni, hogy olyat tegyek ami teljesen ellenkezik azzal amit én jónak látok.

Szóval nem arról van szó, hogy valakin segíteni kéne, hanem, hogy inkább valaki el akar hívni valahova, de megígértem, másnak, hogy segítek neki, és akkor mondják, hogy "jajj, nem fog megharagudni, nem lesz baj belőle+"

és nem hagyom magam, és rám mondják, hogy makacs.

Na ez makacsság? Szerintem valami más jellemzője van ennek.

Micsoda?



2013. szept. 13. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Öntörvényű.
2013. szept. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát ha azt teszed amit megígértél, akkor nem makacs vagy, hanem felelősségteljes és kötelességtudó.

Persze ezek a jelzők akkor igazak, ha a többi esetben is hasonló a szitu

2013. szept. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hm, önálló? Ez nem = azzal, hogy öntörvényű. Az öntörvényű fejjel megy neki a falnak. Az alapján, amit írsz, szerintem nem erről van szó az esetedben. Nem hagyod magad befolyásolni, tartod az adott szavad, nem akarsz sorbaállni azzal, hogy hagyod, hogy irányítsanak, hát nekem ez nem makacsság egyáltalán, aki szerint meg igen, annak az a baja, hogy pont nem olyan vagy, mint ő, tehát xar az orrára, mindenki tehet azért, hogy olyan legyen, mint az, akire épp irigykedik.

Csak maradj nyugodtan olyan, amilyen vagy.

2013. szept. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem hagyod magad? Nem értem miért pont ezt a kifejezést használtad, ha valaki soha nem hagyja magát az makacs is lehet. De ha egyszerűen megmondod hogy "bocs, más programom van, megígértem xy-nak hogy segítek" akkor az nem makacs hanem felelősségteljes.

Amúgy az önálló és öntudatos szavakkal is lehetne jellemezni.

2013. szept. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 mustafa33 ***** válasza:
okos
2013. szept. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!