Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kedves Nők! Mennyire tudnátok...

Kedves Nők! Mennyire tudnátok magatokat elképzelni háztartásbeliként?

Figyelt kérdés

Tehát nem karriert építőként, hanem a háztartás vezetőjeként. Tehát a munkátok a mindennapos főzés, sütés, mosás, vasalás, takarítás, varrás, gyereknevelés stb. lenne. Mennyire elégítene ez ki Téged a mindennapokban? Hiányozna a karrier, szakma, munka stb.?

A kérdésemet nem provokációnak szánom. Tényleg kíváncsi vagyok, hogy mennyire fontos a nőknek a karrier. (nem a tanulás, és az oktatás igénybevételére vonatkozik a kérdés, hanem a társadalmi létrán történő fölfelé lépegetésre, a karrierre). Természetesen olyan elméleti helyzetben értendő a kérdés, amikor erre lehetőséged lenne, tehát most tekintsünk el attól, hogy ez mennyire lehetséges és megvalósítható jelenleg. Arra vagyok kíváncsi, hogy döntenél magadtól, akkor, ha a körülmények nem befolyásolnának.

Ha szeretnéd kifejtheted a válaszod, de nem muszáj...

Kérek mindenkit, hogy egymás leszólását, provokálását stb. mellőzzétek. Nem ez a célom a kérdéssel. Köszönöm!


2021. szept. 29. 12:35
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
86%
Imádnám, nem is tudok más életstílust elképzelni, ami boldoggá tenne. Nem érdekel semmiféle karrier, nem tudnék megmaradni sem irodában, sem szalag mellett, sem főnöki bőrfotelben, nem való a kezembe szike, kréta, gumibot, ásó, kapa, nagyharang. Nagyon szeretnék 2-3 gyereket, hatalmas kertet, babusgatható állatkákat. Sütni-főzni szeretek, a takarítás sem esik nehezemre.
2021. szept. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Nem.

Valószínűleg van bennem egy kis munkamánia, most mentem egyhuzamban kilenc napot dolgozni, szóltak, hogy holnapra is kellene ember, és örömmel megyek.

Mikor karantén miatt levágták az óráinkat úgy, hogy csak heti két nap kellett menni, azt hittem, megőrülök, pedig közben megtanultam egy új nyelvet nulláról középfokra, és eljutottam oda, hogy már le tudok futni 20-30 km-t is, de mégis haszontalannak éreztem magam, zavart, hogy nincs szakmai sikerem.

A lakás meg így is patika, bár 35 nm-en ezt nem nehéz abszolválni :D

2021. okt. 1. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
47%

Élvezném, ha háztartásbeli lennék, de nem leszek valószínűleg. Csak úgy lennék, ha nagyon jól élnénk, a férjem fizetéséből luxusra is telne (nem havi dubajozást akarnék, hanem hogy semmiben se legyen hiányunk nekünk és gyerekeinknek se). Egyik rokonomék így élnek és elég szép kis életük van.

Szerintem egy gyerekneveléshez elkell egy teljes ember. Én úgy gondolom az ember magának szül gyereket, nem az óvónéninek, tanítónéninek. Szuper, ha van egy szülő, aki úgy tud a gyerek mellett lenni (pl. iskola után úgy ül le vele tanulni), hogy nem kell közben a munka miatt aggódnia.

2021. okt. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
"Szerintem egy gyerekneveléshez elkell egy teljes ember." - Szerintem a gyereknevelés ugyanannyira az apa dolga, mint az anyáé, tehát eleve nem egy teljes ember, hanem két teljes ember kell hozzá.
2021. okt. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenképp kettő közül kell választani, akkor inkább a karrier. Nem szeretek túlzotta dolgozni sem, mert a legtöbb munkahelyemen túl sok volt a corporate bullshit meg a sznob managerek. Ettől függetlenül a gyerekeket nem szeretem, szülni nem akarok, a takarítás unalmas, főzni nem tudok és nem is érdekel a téma, szóval akkor inkább a munka, azért legalább pénz is jár, még ha sok esetben nem is sok.
2021. okt. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
65%
Én egyáltalán nem tudnám elképzelni, hogy háztartásbeli legyek. Számomra ott megszűnik az életem értelme, nem csinálok semmit. Ezen felül minden házimunkát utálok, még a főzés elmegy de a többit legszívesebben meg se csinálnám. Inkább élek kupiban, mint hogy kétnaponta takarítsak. Ezen felül pedig szeretem az elismerést és szívesen mennék akár főnökségig is. De gyereket is szeretnék, szóval majd meglátjuk. Az biztos, higy milliószor jobban szeretek gondolkodni, problémákat megoldani, mint takarítani főzni kertészkedni olvasni stb. És szeretek hasonlóan tanult emberek között lenni, emellett pedig mindenképp kell nekem az elismerés, férfiak részéről is, amit háztartásbeliként ritkán kap meg az ember.
2021. okt. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!