Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kedves Nők! Mennyire tudnátok...

Kedves Nők! Mennyire tudnátok magatokat elképzelni háztartásbeliként?

Figyelt kérdés

Tehát nem karriert építőként, hanem a háztartás vezetőjeként. Tehát a munkátok a mindennapos főzés, sütés, mosás, vasalás, takarítás, varrás, gyereknevelés stb. lenne. Mennyire elégítene ez ki Téged a mindennapokban? Hiányozna a karrier, szakma, munka stb.?

A kérdésemet nem provokációnak szánom. Tényleg kíváncsi vagyok, hogy mennyire fontos a nőknek a karrier. (nem a tanulás, és az oktatás igénybevételére vonatkozik a kérdés, hanem a társadalmi létrán történő fölfelé lépegetésre, a karrierre). Természetesen olyan elméleti helyzetben értendő a kérdés, amikor erre lehetőséged lenne, tehát most tekintsünk el attól, hogy ez mennyire lehetséges és megvalósítható jelenleg. Arra vagyok kíváncsi, hogy döntenél magadtól, akkor, ha a körülmények nem befolyásolnának.

Ha szeretnéd kifejtheted a válaszod, de nem muszáj...

Kérek mindenkit, hogy egymás leszólását, provokálását stb. mellőzzétek. Nem ez a célom a kérdéssel. Köszönöm!


2021. szept. 29. 12:35
A kérdező szavazást indított:
Fontos a munkám, a karrierem építése. Nem elégednék meg azzal, hogy csak háztartásbeli vagyok, valami hiányozna.
Meg tudnék barátkozni azzal, hogy háztartásbeli vagyok. Nem olyan fontos a karrier.
46 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%
Én se főzni nem szeretnék se dolgozni, olyan lehetőség nincsen? :D
2021. szept. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
89%

Gyermeket egyáltalán nem tervezünk a férjemmel, de amikor itthon kellett ülnöm karantén miatt, életem legszebb hónapjai voltak.

Mindig csillogott a lakás, főztem, mostam, takarítottam, annyit, amennyire én úgy érzem igényem lenne, azaz többet, mint amennyire volt addig időm.

Mindig éltanuló voltam, a munkában pedáns, és mentem mint a gép, kihúztam a melóhelyet a bajból, ha nem volt ember, elismertek.

Aztán most ezt megtapasztalva, hogy mennyivel jobb itthon, elmentem máshova dolgozni (jobb pénzért-ez a vicc) félállásba.

Heti 2-3 napot dolgozom, mellette jut elég időm a háztartásra, barátokra, és a féjemre. Nekem ez mindig fontos volt, hogy a hely, ahol élek, a környezet, amiben vagyok, szép, rendezett legyen.

A férjem nagyon besegít a háztartásba, de jobb szeretem én csinálni a dolgok egy jelentős részét, és engem abszolút kielégít a háziasszony szerep. Nem kell bizonyítanom, mert kinek, és ugyan mit? Nagyon jól keresek nagyon baráti mennyiségű munkával, a kollégák, és a főnökség szeret, én szakmailag haladok.

De, ha holnaptól nem dolgozhatnék, mert csak háztartásbeli lennék, nem hiszem, hogy azt érezném, derékba-törték az életem. Hiányozna a munka, és ha lehet, találnék rá utat, hogy "dolgozzak". Mennék önkénteskedni menhelyre, vagy ilyesmi, de nekem nem lételemem a karrier. Az én lételemem, hogy szép helyen lakjak, és jó emberek vegyenek körül. Meg ne kelljen sokszor korán kelni :D

2021. szept. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Kihangsulyozom, hogy ez a sajat velemenyem, es nem akarok senki eletebe bepofazni, csak leirom, hogy en mit gondolok.


Szoval, szerintem sokkal jobb az, ha a parok/hazastarsak 1-1dominansabb oldalt visznek. Ha mindketten dolgoznak es mindketten csinaljak a hazimunkat az elkepesztoen sok energiat felemeszt, es egyikben aem tudnak igazan kiteljesedni, elkezdik nyugnek erezni. Ha viszont a merleg elbillen valamelyik iranyba, akkor szerintem sokkal kiegyensulyozottabb eletet tudnak elni. En ezt nem bontanam fel nemekre, szerintem semmi problema azzal, ha egy ferfi marad otthon vagy ha egy no epiti a karrierjet. Illetve meleg paroknal is evidens, hogy nem lehet szetbontani nemekre a felallast. De szerintem az a legmegfelelobb ha az egyik javareszt otthon van, biztositja az otthon meleget, ettol fuggetlenul lehet mondjuk reszmunkaidos allasa, vagy kisvallalkozasa, mert az sem jo, ha semennyi penzt nem keres. Pl. : szulinapnal/ karacsonykor megakarja lepni a masikat, akkor tok jo, hogy van ra sajat penze. A masik felnel meg jobb ha a munkajara koncentral, de ez nem jelenti azt, hogy otthon sose tereget ki/ mosogat el stb. A lenyeg, hogy szerintem egyik sem mukodik a masik nelkul, illetve az a legfontosabb, hogy tiszteletbe tartsak a felek egymas munkajat, es ne mondjak azt, hogy ez vagy az a fontosabb, mert mindketto ugyanolyan fontos, de ez csak az en velemenyem.

2021. szept. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
86%

13 éve dolgozom, ahogy kikerültem az iskolából. Most voltam otthon 3 hetet táppénzem. A betegségtől eltekintve ami az első napokban volt csak nagyon kellemetlen, utána nem, jól éreztem magam otthon. Mondjuk nem is csináltam nagyon semmit. Reggeli utána filmnézés majd olvasás, délután még egy film, sok családozás. 3 hét után még maradtam volna pár hetet otthon, de egy kicsit kezdett hiányozni a munkahelyem. Viszont éreztem, hogy nagyon kipihentem magam , belekezdtem olyan dolgokba amihez előtte semmi kedvem nem volt. Úgy gondolom, hogy mindig nem tudnék otthon maradni, de ha egyszer munkahelyet váltanék szívesen otthon lennék legalább fél évet pihenni, akár utazgatnék is. Ha viszont nyernék a lottón nem dolgoznék. Hanem zongora órákat vennék, délelőttönkènt konditeremben lennék stb… ezt most így gondolom, de biztos a való èlet nem ezt hozná.

A takarítás nem túl nagy ügy ha az ember ráér egész nap, főleg , hogy a szárítógéptől a mosogatón át a robot porszívóig mindenem van.

2021. szept. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
81%

Én gyűlölöm a házimunkát, pláne, hogy ez egy olyan sziszifuszi munka. Jobban érzem úgy magam, hogy emberek vesznek minden nap körül, sőt, felnőttek, akikkel lehet értelmesen beszélni. Bele is bolondulnék, ha egész nap otthon kéne lennem, és vinném a háztartást.

És bennem lenne a félsz is, ha otthon maradnék, kiesne x év az életrajzomból, történne valami, akkor hogy, hol tudnék elhelyezkedni. Bízom a férjemben (különben nem mentem volna hozzá), de akár holnap elütheti a villamos, rögtön nem lenne bevételi forrása a családnak.

2021. szept. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
76%

Nekem nem célom felfelé törni a ranglétrán, nem akarok főnök vagy befolyásos ember lenni. Viszont nem tudnám feladni teljesen, örökké azt, hogy dolgozok. Ez azért van, mert megtaláltam azt, amit igazán szeretek csinálni. Egyébként ezzel jól is lehet keresni plusz már most is homeoffice-ban tudom végezni. Néhány évre ki tudnám vonni magam a forgalomból pl amíg a gyerekek nem mennek oviba, de örökké nem. Lehetnék otthon, dolgozhatnék félállásban, de nem érezném teljesnek az életemet, ha nem foglalkoznék magasabb szintű matematikával rendszeresen. És hiányozna a szakmai társaság.


Nem tartom egyébként ördögtől való dolognak a háztartásbeliséget, de úgy érzem, ez nem az én utam.


20/l

2021. szept. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
74%

Valósabb képet adna, ha a férfiakat is megkérdeznéd, mert a többség szereti a SZABADIDŐT, a pihenést. Nem a konyhatündérkedést.


Gyereket nem akarok, és nem elégítene ki, hogy az az életem, hogy egy férfi asszisztense legyek, míg ő sikeres az életben. Viszont nekem az előrelépés sem fontos, csak az, hogy legyen munkám.


Mivel benned ez az egész felmerült kérdésként, nem olyan ember vagy, akinek az életéhez hozzátartozik, hogy az EMBEREKNEK dolgoznia kell, nemtől függetlenül.


Hogy értsd: gondolom, érettségiztél, és fel sem merült benned az az opció, hogy nem érettségizel le. Mert nem olyan közegben nőttél fel, ahol elég a 8 általános is, hanem olyanban, ahol az emberek minimum eljutnak az érettségiig.


Na ugyanezt fordítsd le a munkára. Én olyan közegben nőttem fel, ahol az emberek, nők és férfiak, dolgoznak. Nem azért akarok dolgozni, hogy valami hiperkarriert fussak be, hanem mert az én default beállításaimban ott van, hogy a felnőtt ember dolgozik, hogy eltartsa magát, hogy fizesse a számlákat, hogy anyagilag ne függjön senkitől.

2021. szept. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
40%
Az vagyok, bár elég sz rul megy mert egy lusta trehány dög vagyok, de baromi jó, hogy nem kell eljárnom dolgozni valahová!
2021. szept. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
88%
Semennyire nem tudnám elképzelni. Nem azért jártam orvosira, hogy utána kihajítsam a kukába a diplomám és kizárólag a főzés-mosásból álljon az életem. Az otthonlét számomra is szimpatikus, de csak úgy, ha a házimunkán kívül más feladatom is van. Azt is szeretném, ha nekem is lenne bevételem, még ha nem is szorulnánk rá a párommal, akkor is legalább lenne mit félretenni. Számomra is az lenne az ideális, ha heti 2-3 napot kellene bejárni a munkahelyemre, ezen kívül pedig otthonról intézhetném a dolgaim.
2021. szept. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
91%

Én megbolondulnék, hogy ha csak otthon kéne lennem. Szeretem a házimunkát, szeretek nagyon főzni is, de az, hogy én a hét minden napján, reggeltől-estig csak ezt csináljam otthon, nem tudom elképzelni. Ha gyerekem lesz egyszer, persze akkor az más, de így, hogy még nincs gyerek, így nekem ez kifejezetten büntetés lenne. :-D


27N

2021. szept. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!