Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kedves Nők! Mennyire tudnátok...

Kedves Nők! Mennyire tudnátok magatokat elképzelni háztartásbeliként?

Figyelt kérdés

Tehát nem karriert építőként, hanem a háztartás vezetőjeként. Tehát a munkátok a mindennapos főzés, sütés, mosás, vasalás, takarítás, varrás, gyereknevelés stb. lenne. Mennyire elégítene ez ki Téged a mindennapokban? Hiányozna a karrier, szakma, munka stb.?

A kérdésemet nem provokációnak szánom. Tényleg kíváncsi vagyok, hogy mennyire fontos a nőknek a karrier. (nem a tanulás, és az oktatás igénybevételére vonatkozik a kérdés, hanem a társadalmi létrán történő fölfelé lépegetésre, a karrierre). Természetesen olyan elméleti helyzetben értendő a kérdés, amikor erre lehetőséged lenne, tehát most tekintsünk el attól, hogy ez mennyire lehetséges és megvalósítható jelenleg. Arra vagyok kíváncsi, hogy döntenél magadtól, akkor, ha a körülmények nem befolyásolnának.

Ha szeretnéd kifejtheted a válaszod, de nem muszáj...

Kérek mindenkit, hogy egymás leszólását, provokálását stb. mellőzzétek. Nem ez a célom a kérdéssel. Köszönöm!


2021. szept. 29. 12:35
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagyok karrierista, de háztartásbeliként unatkoznék. Anyukám sem háztartásbeli, de pedagógusként karrieristának sem mondaná senki. Én dolgozó szülők mellett nőttem fel, nekem ez a természetes.
2021. szept. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
67%

Kicsit túlzok és nincs bennem sértő szándék, de számomra rémálom lenne egy ilyen élet. Rettenetesen unalmasnak és egysíkúnak tűnik.


Vannak céljaim az életben, és bár nem gondolom magam karrieristának, azokat szeretném elérni. Most kaptam egy munkalehetőséget külföldön, és alig várom, hogy elkezdjem. Több hobbimat is szeretném majd hivatásosan űzni és fejlődni bennük, nekem részben ezek adnak értelmet az életemnek.


Ha háztartásbeliként élnék, kicsit úgy érezném, hogy elpazarolnám az életemet a semmiért.

23/L

2021. szept. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
89%

Nekem attól függ. Egy városi lakásban megőrülnék ettől, és gyereket se akarok.

Azt viszont el tudnám képzelni, hogy falun otthon vagyok, és enyém a kert is, akkor tuti nem unatkoznék. :) Mondjuk akkor már adná is magát hogy elkezdjek valami mellékest, tudomisén, mikrozöldség vagy gomba termesztése eladásra, nem tudom hogy az még belefér-e a htb kategóriába.

2021. szept. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
42%

Igazából én el. Gyerek nélkül is.


Nézzük, milyen vagyok:


- Nagy az alvásigényem - 9 óra. (Ezen kívül rettentő nehezen ébredek, ha korán kell kelnem.)

- Bírom, sőt, igénylem az egyedüllétet

- Nem szeretek munkahelyen dolgozni

- Millió dolog érdekel, de csapongva és mindegyik rövid ideig

- Alapvetően a lassú életet szeretem, a pörgés rövid úton megöl

- Igénylem a szabadidőt, én-időt, ha kifáradok, akkor a punnyadást, semmittevést is


Tehát simán el tudnám képzelni, hogy főzök, rendet tartok, sütök, gondozok egy kis konyhakertet (extrémebb esetben megetetem a tyúkokat, összeszedem a tojásokat), esetleg emellett sportolok, írok egy könyvet, hazajön a férjem, vacsora, pihenés.


Gyereknevelést pedig ideálisan CSAK úgy tudom elképzelni rohanás, léleknek, testnek, családi életnek egészségtelen életmód nélkül, hogy a nő otthon van. MAXIMUM 4 órát dolgozik, azt is preferáltan home office-ban.

2021. szept. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
50%

14-es voltam, még hozzá kell tennem a következőket.


Egyrészt voltam már otthon, hónapokig is, családi okból is. Magát az otthonlétet imádtam. Ragyogott a lakás, főztem, sőt, kísérleteztem is, jól voltak a növényeim, horgoltam, írogattam, olvasgattam, 9 órákat aludtam (kb este 11-kor aludtam el és 7-kor ébredtem magamtól).



Nem hinném, hogy hosszú éveken át unnám a háztartásbeli létet.

Alapvetően a magam ura lennék, így feldobnám magamnak.


Én a munkahelyen robotolást unom.

Heti 40 óránál is többen UGYANAZ a témakör (nálam most IT), ráadásul más mondja meg, mit és hogyan csináljam, más számára állítok elő valamit.

Olyan lassan jön el a nap vége, hogy az valami hihetetlen.

(Nem, nem tudsz olyat mondani, amit heti 40+ órában ne unjak fájdalmasan. SEMMI olyat nem tudsz mondani.)

2021. szept. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
69%
Ha te unod az IT-t, akkor nem neked való.
2021. szept. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
40%
15-ös, pedig a háztartás két kisgyerekkel simán több, mint 40 óra.
2021. szept. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
12%

16


Nem kérdeztem a véleményemet.

2021. szept. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
12%
Mármint a tiédet. Nem kérdeztem.
2021. szept. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
21%

17



Ezért sem akarok 2 kisgyereket, sőt, lehetőleg egyet sem.



De két kisgyerekkel is hol főzöl (hol ezt főzöd, hol azt), magatoknak főzöl, látod a munka eredményét.

Hol takarítasz, hol velük játszol, hol velük sétálsz, hol a konyhakertet gondozod, amennyire a két anyamatrica mellett tudod. (egyik kétgyermekes barátnőmtől származik a kifejezés)

2021. szept. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!