Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A visszahúzódó személyiségem...

A visszahúzódó személyiségem már lassan rányomja a bélyegét az eletemre. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mindenhonnan azt kapom, hogy legyen több önbizalmam, ne legyek ennyire visszahúzódó, mert így sehol se fogok boldogulni. Új szituációkban felénk vagyok, idő kell, amíg bátorságra teszek szert, ha közelebb kerültem a többiekhez. De ezt csak megnehezíti, ha az új ismerős azzal kezdi a monológját, hogy őszerinte én így baromira nem vagyok jó, ahogy vagyok és változzak meg, mert nem tetszek neki így. Mert tulajdonképpen ezt hozza ezzel a tudomásomra a "ne legyél olyan csöndes" mondattal. Úgy érzem, másnak kéne kiadnom magam ahhoz, hogy megfeleljek a követelményeknek, de ettől csak még nagyobb szorongás lesz úrrá rajtam. Ha kevésbé csöndes nem is akarok lenni, azt én is kezdem érezni, hogy határozottabbnak kéne lennem, és néha jobban kiállni magamért. Mostanában emiatt sorozatosan történnek velem a peches dolgok. Példaul valaki nem vesz észre, hogy sorban állok a pénztárnál és beáll elém, de nem merek szólni, hogy hé, itt a sor vége. De már a jogsin is megbuktam 2x, aminek az oka részben a magabiztosság nélküli hezitálásom volt és sorra vetetik velem az órákat. Meg hasonló dolgok. Sajnos próbáltam eddig mindenkivel baromi kedves lenni, hogy véletlenül se érezzék magukat rosszul valami miatt, mert akkor igazából én is rosszul érezném magam.

Hogy lehetnék határozottabb?


2021. szept. 21. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:
69%
Nyílj meg.
2021. szept. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%
Pszichológus
2021. szept. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
"Sajnos próbáltam eddig mindenkivel baromi kedves lenni, hogy véletlenül se érezzék magukat rosszul valami miatt, mert akkor igazából én is rosszul érezném magam." Ennyi. Ez a te kereszted. Teszem hozzá, az enyém is, de megtanultam, hogy ebben a világban muszáj érvényesülni, z önös érdekeidet érvényre juttatni, amihez határozottság, és önbizalom kell, ötvözve ezt az udvariassággal, és tisztelettel. Tudatosan ez elérhető. Azért pedig, hogy kiküszöböld az emiatti esetleges hidegség, közöny és önzőség érzését a legjobb, ha magadban saját magaddal minden nap kedves és pozitív vagy, így megőrizheted a lelked gyermeki részét, amit a külvilág számára nem túl szerencsés dolog megmutatni, odadobni. Az is segít, ha van egy- két barátod, akit idővel teljesen közel engedhetsz magadhoz, és akivel egy világnak érzed magad.
2021. szept. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!