Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják sokan, hogy a...

Miért gondolják sokan, hogy a makacsság jó tulajdonság?

Figyelt kérdés
Nem elöszőr találkozom azzal, hogy valaki büszkén mondja magára, hogy ő nagyon makacs. Nekem személyszerint nem szimpatikusak a makacs emberek, mert gyakran képtelenek beleképzelni magukat a másik szemszögébe és amikor egyértelműen nincs igazuk vagy irrális elképzelésük van akkor is a saját igazukat fújják. Több olyan emberrel is szakítottam már meg kapcsolatot, akiket egyébként kedveltem, de egy idő után zavaró volt a makacsságuk. Szerintetek ez jó tulajdonság lenne? Arra tudok még gondolni, hogy a makacs emberek rendszerint kitartóak, ami viszont tekinthető pozitív tulajdonságnak, talán emiatt gondolják azt, hogy ez jó dolog?
2021. aug. 30. 23:21
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Ezen nem fogunk vitatkozni, hisz a kitartás egyértelműen egy jó tulajdonság, viszont lehet valaki anélkül is kitartó (pl.munkában), hogy nem makacs, mert nem ugyanazt jelenti. Ez egy idegesítő tulajdonság és ahogy az egyik valászoló írta, ő nem szenved tőle, csak kb.mindenki más a környezetében.
2021. aug. 31. 03:10
 22/26 anonim ***** válasza:

Makacsság, hát, én evvel akkor találkoztam, amikor valaki agresszív módon akart rámerőltetni valamit, és én ellenálltam, mert egyszerűen nem akartam. Aki értelmesen, kulturáltan, nyugodtan próbált rám hatni, annak mindig megnyíltam, és meg tudtunk állapodni.

Bár sosem értettem, miért akarja egyik ember rámerőltetni az akaratát másokra, bármilyen formában.

Nem vagyunk egyformák. Ennyi.

Tőlem meg a leg távolabb áll, valakibe belemagyarázni bármit is.

Szóval ez a valakire kimondott makacskodós dolog, lehet egy verbális agresszivitás inkább.

2021. aug. 31. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
97%
Bizonyos helyzetekben kell a kitartás, akkor jó, de amúgy egy sima hetköznapban nem. Akkor jobb a rugalmasság.
2021. aug. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert rosszul használják a szót. Nyilván nem azt tartja jónak a makacsságban az illető, hogy az észszerűtlenség határain kívül sem hajlandó változni, hanem hogy kitart az elvei mellett - hithű, elszánt, kitartó, határozott.
2021. aug. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
#24 Igen, közben én is rájöttem, hogy sokan nem tudják mit jelent a szó és ezért rosszul használják.
2021. aug. 31. 14:50
 26/26 Senior Séf ***** válasza:

Na, álljunk meg egy polgári szóra! Mi a különbség a kitartás, az állhatatosság és a makacsság között? Megsúgom; az, hogy siker koronázza-e.

45 éve az első komolyabb kapcsolatom a nálam két évvel idősebb, a gimi örökös szépségkirálynőjével fél évi állhatatos közeledésembe került. Mind ő, mind az anyja megmondta, hogy kár erőlködnöm, kár makacskodnom, nincs esélyem. Lett. És érdekes módon onnantól a "makacsságom" hősies kitartássá aposztrofálódott.

2021. aug. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!