Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják sokan, hogy a...

Miért gondolják sokan, hogy a makacsság jó tulajdonság?

Figyelt kérdés
Nem elöszőr találkozom azzal, hogy valaki büszkén mondja magára, hogy ő nagyon makacs. Nekem személyszerint nem szimpatikusak a makacs emberek, mert gyakran képtelenek beleképzelni magukat a másik szemszögébe és amikor egyértelműen nincs igazuk vagy irrális elképzelésük van akkor is a saját igazukat fújják. Több olyan emberrel is szakítottam már meg kapcsolatot, akiket egyébként kedveltem, de egy idő után zavaró volt a makacsságuk. Szerintetek ez jó tulajdonság lenne? Arra tudok még gondolni, hogy a makacs emberek rendszerint kitartóak, ami viszont tekinthető pozitív tulajdonságnak, talán emiatt gondolják azt, hogy ez jó dolog?
2021. aug. 30. 23:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
3%

Mert annyira tartalmatlan sok ember egyénisége és jelleme, hogy inkább ráhúzzák magukat 1-1 ilyen jelzőre. Ugyanez a traveladdict, tetkómvanmore és egyéb jelzők, amiket valami óóóriási és mély jellemzőnek próbálnak beállítani.

(Mielőtt félreértenék: Tök jó, ha valaki szeret utazni vagy bírja a tetkókat, de ha valakinek ennyiből áll a személyisége, az elég kiábrándító.)

2021. aug. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
33%

Én is szoktam ezzel jellemezni magam. Mikor állásinterjún fel kell sorolnom magamról negatív tulajdonságokat, azzal kezdem, hogy nem biztos, hogy ami más számára negatív, attól én is szenvedek. Az egyik ilyen mindig ez szokott lenni.


Nem büszkeség, hanem burkolt figyelmeztetés, hogy kár próbálkozni manipulációval meg megmondósdival, mert csak mégjobban dacolni fogok. Nálam még emellett ott is megjelenik a makacsság, hogy meghúzom a határaimat, szóval ha valamit nem akarok, az nem fog megtörténni és nincs az a kérlelés, sértegetés, fenyegetés, ami hatna rám. Például nem vagyok hajlandó túlórázni és estig maradni az irodában. Egyrészt nem is tudnék, mert utána tanfolyamom van, másrészt meg nem akarok. És a feje tetejére állhat mindenki, én akkor is fogom a kis cuccom és valamikor 6 és 7 között kötelet oldok. Ugyanígy, el lehet felejteni, hogy engem bárki el fog vinni többnapos csapatépítőkre. Randizásnál is kiemelem, hogy makacs vagyok. Miért? Mert aki annak reményében fűz be akár munkába, akár kapcsolatba, hogy "most még ezt mondod, de majd meg foglak győzni", annak már az elején közlöm ezzel, hogy nem fog menni. Nem akarok gyereket és makacs vagyok = ha beledöglesz sem fogok akarni, előbb raklak ki téged.

2021. aug. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Én nagyon makacs vagyok, és a rossz tulajdonságaim közé sorolom.

Bár az is igaz hogy pl munkában jól jön. Ha valamit el akarok érni akkor ha vért izzadok is, megcsinálom. Ez előrevisz.

2021. aug. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
84%
Aki makacs, az hűbb az elveihez és nem hajlik meg másoknak. Jó értékrenddel ez pozitív tulajdonság. Aki makacs és fontos neki a hűség, azt nem lehet elcsábítani például. Nem hatja meg egyszerűen semmi, csak még erősebben szembeáll az adott dologgal.
2021. aug. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
21%

Durva, hogy miután megszórtak piros kézzel, megmutatták az emberek, hogy mennyire nem értik egyes szavak jelentését...


Nem, a makacsság nem egyenlő azzal, hogy valakit nem lehet manipulálni.

Nem, a makacs nem feltétlenül hűbb az elveihez.

2021. aug. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
91%

Én is makacs vagyok. Én saját magam szemszögéből jó tukajdonságnak tartom, mert úgy érzem sok élethelyzetben sokat érek el ezzel a tulajdonsággal.


Hasonlóak a példák, mint amit a kettes felsorolt.

2021. aug. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
95%

#5

Az nem a mi bajunk, ha te nem ismered a szavakat.


[link]


"Álláspontjához, véleményéhez ragaszkodó személyre jellemző (gondolkodásmód, megnyilatkozás, viselkedés), amelyből kitűnik, hogy ő ezt a ragaszkodást gyakran az észszerűség vagy méltányosság ellenére is görcsösen fenntartja."


A makacs nem engedelmeskedik. Ha vannak elvei, akkor azokat követi, akkor is, ha összedől körülötte a világ és akkor is, ha hülyeség, amit csinál. Mert hisz benne és leszarja, hogy te mit akarsz.

2021. aug. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
25%
#7: Hú... Az általad bemásolt definícióban sincs benne, hogy attól még tartja magát az elveihez az illető. Rengeteg makacs ember van, aki előadja, hogy az elve a hűség, aztán mégis félrelép. Ettől még az alaptermészetük makacs még a legapróbb dologban is.
2021. aug. 31. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Amiről a kettes ír az inkább az én gondolataim szerint a határozottság, ami nem egyenlő a makacssággal. A határozott ember tudja mit akar és tesz is érte, a makacs meg szembe megy minden észérvvel, mert úgy gondolja csak neki lehet igaza és sokszor gondolkozik úgy, hogy "már csak azért sem!" miközben tudja, hogy ezzel árt esetleg önmagán kívül másnak is.
2021. aug. 31. 00:17
 10/26 anonim ***** válasza:
65%
9-es: Király látni, hogy legalább valaki tudja a szavak jelentését! :D Úgy tűnik, hogy ezen az oldalon ez ritka tulajdonság.
2021. aug. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!