Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják sokan, hogy a...

Miért gondolják sokan, hogy a makacsság jó tulajdonság?

Figyelt kérdés
Nem elöszőr találkozom azzal, hogy valaki büszkén mondja magára, hogy ő nagyon makacs. Nekem személyszerint nem szimpatikusak a makacs emberek, mert gyakran képtelenek beleképzelni magukat a másik szemszögébe és amikor egyértelműen nincs igazuk vagy irrális elképzelésük van akkor is a saját igazukat fújják. Több olyan emberrel is szakítottam már meg kapcsolatot, akiket egyébként kedveltem, de egy idő után zavaró volt a makacsságuk. Szerintetek ez jó tulajdonság lenne? Arra tudok még gondolni, hogy a makacs emberek rendszerint kitartóak, ami viszont tekinthető pozitív tulajdonságnak, talán emiatt gondolják azt, hogy ez jó dolog?
2021. aug. 30. 23:21
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
55%

#8

Csak azt mondtam, hogy ebben is megnyilvánulhat. Lényeg, hogy előbb hallgat magára, mint másra és ez MEGFELELŐ ÉRTÉKRENDDEL azt fogja eredményezni, hogy az ELVEI MELLETT IS KITART és azt fogja csinálni, ami FONTOS NEKI, függetlenül attól, hogy a külső világ hogy próbálja ettől eltéríteni. 🤦‍♀️


Ne legyél már ennyire hülye.

2021. aug. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy akik egyértelműen negatív tulajdonságnak tartják a makacsságot, azok csak az egyik dimenzióját látják a fogalomnak. Ez kontextustól függően pozitív vagy negatív tulajdonság. Ahogy a céltudatos is (attól függ, mi az a cél).
2021. aug. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Nem mondanám egyértelműen negatív tulajdonságnak, mint a leírásban is kitértem rá a makacs emberek sokszor kitartóak, ami jó dolog is lehet. Viszont szerintem ez nem egy olyan tulajdonság, amire valaki büszke lehet mint pl.a kedvesség, humor, empátia stb.
2021. aug. 31. 00:27
 14/26 anonim ***** válasza:
0%

[link]


[link]


[link]


Nahát, még a végén kiderül, hogy nincs igazatok. Ciki.

2021. aug. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%

Most másoljunk be egy incel cikket, hogy az incelség jó?

Láthatjuk, hogy egy egyszerű szó értelmezésével kapcsolatban is mennyire tévútra viheti az embereket, ha makacsak és büszkék rá...

2021. aug. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
#14 Nekem nem kell bizonygatnod, hogy milyen csodás ember vagy, csak mert dagad a melled a makacsságodtól.:) Szerintem nem szinonímája a céltudatosság és a határozottság, leírtam már miért nem. Ha az egód nem tudja elviselni, na az a ciki.
2021. aug. 31. 00:38
 17/26 anonim ***** válasza:
75%

Csak azt kellene felfogni a csökött agyatokkal, hogy lehet jó és rossz tulajdonság is egyaránt, de úgy látszik, valamiért ez nem sikerül.


Mondjuk sok ember a macskákat sem szereti, mert bántja az egóját, hogy a macska nem hagyja magát irányítani.

2021. aug. 31. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
65%

Duplán nem megy a szövegértelmezés? Mindketten felfogtuk, hogy lehet jó és rossz tulajdonság.

Azért látszik, hogy egy makacs embernek a fegyvere csak a sértegetés. (Mondjuk, felénk a macskák elég könnyen irányíthatóak kajával. A makacsság meg sosem a másik egóját sérti ám, láthatóan képtelen vagy túllépni azon, hogy nálad is ez egy negatív tulajdonság.)

2021. aug. 31. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

[link] Ezek közül melyik fogalmat találod jónak? Ha összekeverjük pl.a céltudatos jelentésével akkor persze már pozitívabb képet kapunk, csak éppen nem azt jelenti.

Van cicám és imádom, bár tényleg nem lehet irányítani, de nem is akarom. A makacs embereket sem áll szándékomban irányítani, csak zavar, hogy általában szörnyen nehéz a természetük és egy állattal szemben az emberektől elvárom, hogy ne álljanak mindenhez dacosan, hiszen mi tudunk logikusan gondolkodni.

2021. aug. 31. 01:07
 20/26 anonim ***** válasza:
En is nagyon makacs vagyok, es en is ezt a rossz tulajdonságokhoz mondanám. De megvan a jó és a rossz oldala is. Pl ha ragaszkodom a sajat igazamhoz, kiállok erte barmi áron, ha valamit kitalalok akkor véghez viszem stb. Szoval azert ez nem csak annyibol all hogy makacs=mindig neki van igaza.
2021. aug. 31. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!