Feminizmus és a wage gap. Mit lehetne tenni még az egyenlő bérekért tekintetbe véve, hogy erre már törvény is be van iktatva elég régóta?
Most direkt nem hozom fel, hogy wage gap tulajdonképpen nagyon minimálisan van csak jelen (1+2% körül) a nők rovására, semmilyen 30-40% nincs, mert a feministák összedják azt is, ha egy nő otthon van GYES-en.
Most tényként kezelem, hogy van ez a wage gap. Viszont az 1975-es római törvény az egyenlő bánásmódról már kimondja azt, hogy ha valaki ugyarra a munkára ha kevesebb fizetést kap (tökmindegy, hogy nő vagy férfi), ezt azonnal jeleznie kell a hatóságnak, és lépni fognak az adott cég ellen. Ezért sem próbálkozhatnak ilyesmikkel nagyon a munkáltatók.
Ezen túlmenően mit kellene akkor még tenni? Nem provokálni akarok, hanem tényleg érdekel, mert ha a törvény meg van rá hozva, akkor nem értem, mi még a követelés?
Na, megint az örökzöld téma...
Ha ugyanazt a végzettséget, ugyanazt a beosztást és ugyanolyan típusú munkahelyet nézel, akkor statisztikai hibahatáron belül van a pay-gap!
A nagyhangú feministák előszeretettel hasonlítják össze az IT felsővezető és a takarítónő bérét... OTt tényleg nagy a különbség - de nem a gender miatt!
Elég sok mindenre van törvény, mégse tartják be. Ha már a munkaadók a téma, akkor pl.: interjún simán rákérdeznek hogy tervez-e gyereket egy nő és simán szelektálnak ez alapján, túlórák kifizetése, szabik kiadása, egyáltalán a bejelentés során megy az "okoskodás", stb.
Jó kérdés, hogy mit lehetne ez ellen tenni.
Az segít, ha ez minél inkább a köztudatban van, meg az is, ha az emberek ismerik egymás bérét. Ami még szerintem fontos lenne, az valamiféle állami kompenzáció amiatt, hogy a nők időnként a gyerekvállalás miatt kiesnek a munkából. A társadalom számára ez egy nagyon fontos funkció, de a munkáltatónak egyértelmű hátrány, és az állam ezt valamelyest tudná kompenzálni. Nem csak pénzzel, de több bölcsőde fenntartásával stb., mert ma az a nő se tud visszamenni dolgozni sokszor, aki szeretne.
Arról is fontos beszélni, hogy a nők átlagosan alacsonyabb bére részben amiatt van, hogy alacsonyabb beosztásban vannak. Fontos kérdés, hogy ez az ő szabad döntésük (mert szabad akaratukból több időt akarnak pl. a családdal foglalkozni), vagy valamilyen külső tényező kényszeríti őket (például egy általános társadalmi vélekedés, miszerint a nők nem alkalmasak vezetőnek). Ennek eldöntése tudományos kutatást igényel, és az eredmények alapján lehet beavatkozni - amennyiben külső tényezőről, és nem szabad döntésről van szó. A szabad döntéssel ugyanis nincs semmi baj, abban nincs igazságtalanság.
Ki az az agyhalott, aki az economist cikkét lenullázza...????
:-D :-D
#4: még azt is hozzá kell tenni, hogy a nők nagyobb része konkfliktuskerülő, és döntéshozásban sem szeretnek jeleskedni. (mondom ezt nőként :))) )
Márpedig egy vezető pozícióban mindkettő alapvetően szükséges.
3: de ha nem tartják be, akkor elmész és perelsz, és megnyered.
Másfelől ez nem női probléma, én is találkoztam már vele, saját bőrömön tapasztaltam: másfél éve voltam egy cégnél, erre az új ember, akit felvettek mellém rögtön 50-el többet kapott.
Erre nehéz azt ráhúzni, hogy nőgyűlölők a cégek.
6. ez a másik része, a nők kevésbé nyomulósak, félénkebbek, könnyen belemennek az első ajánlatba, amit kapnak.
Amúgy érdekes, hogy 1-es konkrét hivatalaos statisztikával jött, amikre a feministák nagyon szeretnek hivatkozni, mégis le lett szavazva :D.
3. ez hazugság, nem kérdezhet rá a terhességre, erre is törvény van, és elég keményen meg is b***zák, ha megteszi és kiderül.
Viszont nem tudom ez hogy jön a kérdéshez.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!