Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyedül jobb lakni vagy...

Egyedül jobb lakni vagy lakótárssal, ha az embernek nincs párja? Miért?

Figyelt kérdés
2021. febr. 7. 11:01
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
79%
19: Azért alapvetően csak le tudod szűrni, hogy kivel költözöl össze, és ha nem valami utolsó putris cigány, akkor ott sok gond nem lehet. Saját családtagodról sem feltétlenül tudod, hogy éppen milyen betegsége van...Lehet Aids-es, vagy tífuszos.
2021. febr. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
96%

Amúgy fiatalon jó dolog a "közösség" akár lakótárs, akár kollégium, de nekem már 23-25 évesen igényem lett volna egy kis nyugalomra, sajnos 30 éves koromig esélyem nem volt önállóan lakást bérelni.


De tény, hogy nagyban függ a lakótárstól is a helyzet. Kollégiumban is össze ültünk 1-1 szobába, de a baráti társasággal. Mellette meg sokszor kaptunk olyan szobatársat, akivel fél év alatt 2 szót nem váltottunk.


Lakás ugyanez. addig jó míg "haverok" vagytok. A gond akkor van, amikor kicsit elvonulnál, kimaradnál, de a másik ember miatt átjáróház van, te meg nem tudsz kijönni a szobából, mert ha ott vagy útban vagy, de ők meg neked vannak útban.


És hiába a figyelem, meg kompromisszumképesség, egy idő után az embernek töke tele lesz, hogy a saját "otthonában" is kompromisszumok között kell élnie idegenekkel.

2021. febr. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
97%
Inkább egyedül. :) Kényelmesebb, mert nem kell mások rigolyáit elviselni.
2021. febr. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
94%

Egyedül.

Lehet, hogy csak azt hiszed hogy ismered azt akivel összeköltözöl.

Tudom, hogy velem sem könnyű együtt élni, de én kb egy csendes senki vagyok mintha itt sem lennék, cserébe a lakótársam halálra idegesít, mert hangos és rendetlen. Azt hiszem tökéletesen megértettem a 'lakva ismerszik meg az ember' kifejezést. Most az anyagi helyzetem miatt maradok amíg lejár a bérleti szerződés, de soha többet bérlő-társat! Inkább fizetek valamivel több önrészt, de akkor nem kell elviselnem egy másik embert.

2021. febr. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Én is inkább egyedül lakok, mint lakótárssal. Jobb és kényelmesebb így. Nem hallgatja hangosan a zenét, nem szól bele hogy mit csináljak, nincs nagy rendetlenség a lakásban, stb.
2021. ápr. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!