Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyedül jobb lakni vagy...

Egyedül jobb lakni vagy lakótárssal, ha az embernek nincs párja? Miért?

Figyelt kérdés
2021. febr. 7. 11:01
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
76%

8-as ne kötekedj már. Nem birkákkal laktam, hanem emberekkel. Te utálsz másokkal lakni, ezt mindenki elfogadta. Te is fogadd el, hogy más meg nem. Mondjuk ha az életben is ennyire bírod tolerálni mások véleményét, akkor nem csodálom, hogy nem ment a lakótárssal élés.

Trehany disznók VOLTUNK. Már nem ott lakom. És már trehány sem vagyok. De igen, akkor egyetem és meló mellett örültem, hogy lyuk van a seggemen, kevéssé izgatott a lakás állapota.

2021. febr. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
77%

10: Erre azt tudom mondani, hogy aki egyedül nem találja fel magát és nem érzi jól magát, az társaságban sem fogja. Ráadásul egyedül is lehet egy csomó mindent csinálni, csak kreatívnak kell lenni.


" amikor a barátaim a koliban buliztak vagy random hétköznap este összeültek filmezni, enni-inni a lakótársaikkal az albérletben és küldözgették a képeket, hogy milyen jó a hangulat."


Vagy csak azt akarták ELHITETNI, hogy jó a hangulat. Ha valóban olyan jó, akkor meg minek kl bizonygatni ? Én, tartom magam annyira önálló és autonóm embernek, hogy ne menjek mindig a birkanyáj, a disznóhorda utá. Én egyedül is életképes vagyok.


Igen, jó lehet a barátság, de azért csomó kompromisszumról szól a történet, mígnem eljut oda az ember, hogy gyakorlatilag saját magát adja fel egy másik ember kedvéért.


A barátság, meg az együttlakás egyébként 2 külön dolog, én baráttal nem laknék együtt szívesen. Összsz@rt, fosott budi után ráülni a retyóra nagyon jó...


Vagy a másik sz@rja után takarítani... Elég a saját sz@rom után takarítani, más mocskát nem fogom eltüntetni.


Ha együttlakik valakivel az ember, nem vonulhat el, nem lehet énideje, pedig szerintem ezek is legalább olyan fontos dolgok.


Családdal amikor otthon éltem, kb 1 nyugodt percem nem volt, mindenbe beleszóltak, elviselhetetlen volt.

2021. febr. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
18%

Na kérdező, ha olyan vagy mit a #12, aki egy embert nem volt eddig képes elviselni maga körül, és nem bírja ki, hogy ne pofazzon bele más valaszába pedig akár tovább is görgethetne ahogy mások tették az ő valaszával (de persze mindenki más megy szembe az úton), akkor lakj egyedül.

Ha amúgy képes vagy szocializálódni, akkor megéri lakótásban gondolkodni.

2021. febr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
80%

12 vagyok: Kérdező, ha rám hallgatsz, NE lakj együtt másokkal. Saját magad alatt vágnád csak a fát. Hidd el !


Egyedül lakást bérelni drágább ugyan, de az a pár tízezer forint megéri cserébe, hogy magyobb komfortban élhetsz, nagyobb nyugalomban. Csak nyilván anyagilag teremtsd meg a feltételeket hozzá.


Nem tudom mi a jó a kommunákban, az ember egyedül születik és egyedül hal meg, és minden fontos döntést egyedül hozol meg.


És még tekintettel akarsz lenni 2-3 másik ember kérésének, hóbortjainak ? Rá fognak nőni a fejedre, kihasználnak, majd az első adandó alkalommal le fognak lépni mellőled, és hoppon maradsz....


Saját tapasztalat. Mármint barátok tekintetében.

2021. febr. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell, hogy körülöttem legyen egy birkanyáj, én egyedül is jól megvagyok 😊. A birkák vannak nyájban.
2021. febr. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
95%
Egyedül
2021. febr. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
96%

Laktam lakótársakkal, lakótársakkal + párommal, jelenleg meg egyedül.

Untam már azt, hogy másoknak kisebb igénye van a tisztaságra, rendre, mint nekem. Alig volt hely a hűtőben. Meg kellett beszélni, ki-mikor akar főzni, mosni. Eltérő fűtésigények télen. Sorolhatnám még.

4 évig éltem így, jobb egyedül. Ha társaságra van szükségem, akkor hívok át barátokat, amikor csak akarok, de nincs az, hogy akkor is kerülgetek másokat, amikor egyedül szeretnék lenni.

2021. febr. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
79%

Mondjuk én ezt az egymás után fürdés / wc undort nem igazán értem.


Családon belül is egymás után fürdötök, kollégiumban, közösségi helyeken mint strand, uszoda, sporttermek. Közben meg egy lakótársról úgy beszélnek itt válaszolók, mintha a fertő melegágya lenne, hogy előtted valaki lezuhanyzott.


Miközben egy normálisan takarított, normális emberek által használt "közös" fürdő semmi veszélyt nem rejt magában. A WC ülőkét le lehet törölni, zuhanyozni lehet papucsban, onnantól meg zéró kontaktus van.

2021. febr. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
33%
18: Azért ha a családom után fürdök, az elég más, mintha egy tök idegen után, akiről azt se tudom, ki fia borja, vagy milyen fertőzése, betegsége van... Lehet Aids-es, vagy tífuszos. Ezért se nagyon szoktam strandokra járni. Ennek jelentőségét pont most a Covid kapcsán nem szabad lebecsülni. Egyébként otthon se szerettem ezt az egymásután mindent, de azt 1 fokkal jobban tudtam tolerálni.
2021. febr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
15%

18-as, te laktál már lakótársakkal, vagy a levegőbe beszélsz?

,,normálisan takarított" - ez általában úgy nézett ki, hogy ÉN kitakarítottam, a többiek nem.

,,megcsinálod, ha zavar"

2021. febr. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!