Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyaroknak miért olyan nehéz...

Magyaroknak miért olyan nehéz az angol nyelv?

Figyelt kérdés
Külföldiek szerint a magyarok borzalmasak angolból.

2020. aug. 22. 15:12
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
34%
Mert nem is könnyű az angol. Èn is nehezen tanultam meg vmeddig az angolt mert a társadalom meg az iskola ràmerōszakolta. Inkàbb tanulok magamtol olyan nyelvet ami megfog és könnyű. Hàla istennek olaszt tanulok az nekem tetszik is .
2020. aug. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
80%

Mert gyengén tanítják. A magyar oktatásredszer egy katasztrófa, főleg vidéken.


Általánosban engem abszolút nem motivált semmi, hogy tanuljam, ezért gimibe jó sokat szívok emiatt.:(


A kölföldieknek meg igazuk van, hogy a magyarok gyengék angolból.

2020. aug. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%

Én meg azt nem tudom, ezt honnan veszik olyan sokan és miért állítják be egyetemes tényként.

Érdekes módon én meg azt hallottam angoloktól, hogy a magyarok egyáltalán nem vészesek, átlagos a kiejtésük, nyelvtudásuk szintje, vannak jobb, de rosszabb népek is. Az igaz, hogy sokan nem beszélnek (de ez sem magyarspecifikus), de az nem azt jelenti, hogy aki meg igen, az béna.

Akik durvák, azok a kínaiak, franciák, oroszok pl, mert egyszerűen nem tudják gyengíteni az akcentust, túl erős. De ez sem igaz mindenkire.

2020. aug. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, eddig csak dicséretet kaptam, pedig szerintem szánalmas a kiejtésem, de azt még én is érzem, hogy kínaiak, japánok, lengyelek, oroszok még nehezebben képzik a szavakat.
2020. aug. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
54%

Az angol nagyon egyszerű nyelv, főleg, hogy napi szinten találkozunk vele. (A másik nyelvem az olasz, az még könnyebb, ha egyszer ráérez az ember.) Az oktatás színvonala, ami rossz. Én nagyon szerencsés vagyok, mert egyrészt nagyon jó tanáraim voltak végig, másrészt érzékem is volt hozzá. Tizennyolc évesen már a Cambridge-nél tettem le a C1-et.

Már Angliában élek, de amikor kijöttem, akkor a most már angol barátaim a kiejtésemről mondták, hogy nem éppen a legszebb (a magyaroké nagyon érezhető). Mára azt mondják, hogy szinte nem érződik az a "magyarosság", mint három éve. Amikor hallok magyarokat angolul beszélni, akkor tényleg elég rossz, és nem elsősorban a kiejtés miatt.

Szerintem az alapvető probléma a rossz oktatás.

23/L

2020. aug. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

#3

Szintúgy,úgy mondom ezt én hogy alapvetően angol anyanyelvű vagyok. (Ausztrália,lehet láttátok néhány hozzászólásomat.)

Ugyan vidéken nehezebb a helyzet,de nem reménytelen.

Tapasztalatom hogy a fiatalok jobban beszélik.

2020. aug. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
79%

Hagyjuk már gyerekek ezt a felelősséghárítást! Ha te nem tudod jól elsajátítani, az még nem jelenti, hogy az oktatás tehet róla. Sokkal inkább szerepet játszanak itt az egyéni képességek. Anno mikor én tanultam, haladó és kezdő csoportok voltak, éppen az eltérő nyelvi készségek miatt, pedig ugyanaz a tanár tartotta, ugyanabból a tananyagból. Én és néhányan mégis jobban megértettük, mint mondjuk XY. Cserébe matekból voltam gyenge.


Saját tapasztalatból csak annyit tudok mondani, hogy általánosságban talán a magyarok nem olyan jók angolból, mint más, nem angol nyelvű nyugat-euróoai országok, de azért nem olyan vészes a helyzet. Ha mégis meg kéne jelölni egy okot, én azt mondanám, hogy a két nyelv és logika különbözősége. Míg egy dán, vagy francia logikailag közelebb áll (?) az angolhoz, addig a magyartól viszonylag távolabb.


+ Ahogy mások is említették, kínaiak, japánok sokkal-sokkal gyengébbek ezen a téren. Igaz, náluk valóban fogható ez az ottani oktatási rendszerre...

2020. aug. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
80%

7+

Nem mondanám egyébként, hogy "egyszerű" nyelv az angol, a hétköznapi kommunikáció szintjén ez lehet, hogy igaz, de egy akadémiai nyelvezetű szakszöveghez, vagy akár csak az amerikai szlenghez bizony már fel kell kötni a gatyát... (Utóbbit remekül jelzi, hogy az urbandictionary naponta bővül új szavakkal...)

2020. aug. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
66%
Nem a nyelv a nehéz, hanem az oktatás a rossz szerintem. Nálunk is az van, mint az ázsiai országokban, hogy elsősorban az írásra és olvasásra helyezik a hangsúlyt az oktatásnál, szavakat és nyelvtani szabályokat kell magolni, a beszéd viszont az eltörpül ezek mellett. Pedig a való életben többet kommunikál egy ember szóban, mint írásban, tehát azt kellene inkább gyakorolni. Ráadásul szerintem az is baj, hogy nálunk elsősorban magyar anyanyelvűek tanítják az angolt, akiknek már eleve van egy erős akcentusa, és bármennyire is jó a nyelvből, ő is vét hibákat. Szerintem nyelvet csak anyanyelvű tanárokkal szabadna oktatni, hogy a tanulók az eredeti kiejtést hallják, illetve ne legyen annyi esély arra, hogy a tanár esetleg rosszul tanít nekik valamit. Sajnos ez Magyarországon nem megoldható, mert az itteni tanári fizetésekkel nem tudunk idecsábítani angol anyanyelvű tanárokat dolgozni, pedig nagyon hasznos lenne.
2020. aug. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
82%

@5 Az szokta az angolt egyszerűnek nevezni, aki max gyenge C1 szinten beszél, ami tök jó, csak éppen pont onnan nehezedik a dolog. Rengeteg volt munkatársam hencegett ilyesmivel, aztán jól nem értettek egy büdös szót sem mondjuk egy kevésbé iskolázott liverpooli emberből.


Amúgy a Hunglish kimondottan nem vészes. Elég erős akcentus, viszont jól érthető. Ugyanez igaz mondjuk a legtöbb szláv anyanyelvi angoljára és nagyon nem igaz egy csomó ázsiai ország jellemző akcentusaira Mianmartól Vietnámon át Kínáig. A franciák még annak ellenére is elég okék, hogy mennyit szidják őket. Budapesten normálisan el lehet navigálni angollal, főleg a belvárosban, a fiatalok általában legalább egy ilyen rendben van alapfokot beszélnek, ami simán elég egy éttermi rendeléshez vagy útbaigazításhoz, viszont vidékre sok olyan kollégám nem jár inkább, akik csak 1-2 éve élnek itt és gyenge a magyarjuk, mert rengeteg vele a szívás. Arról nyilván nem is beszélve, ha nem fehér az illető, mert sok kedves polgártárs ezt alapnak tekinti arra, hogy ne viselkedjen normálisan vele.

2020. aug. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!