Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért nem próbálnak meg...

Sokan miért nem próbálnak meg tenni azért, hogy jobb legyen nekik?

Figyelt kérdés
Jó néhány riportban, amelyek a mélyszegénységben élőkről szólnak, az a kép tárul a néző szeme elé, hogy egyik háznál sem termelnek semmit, hanem csak a magas gaz és szemét látszik az udvarokon, illetve nyilvánvaló, hogy egyáltalán nem takarítanak a házakban a lakók. Viszont mindegyikük panaszkodik, hogy ilyen meg olyan áldatlan állapotok vannak náluk, és hogy mennyire rossz nekik (közben néhányuk szájából kilóg a cigi, és ott vannak az asztalon a piásüvegek).

2020. máj. 10. 23:11
 1/4 anonim ***** válasza:
21%
Valahol hallottam, hogy akkor tesz az ember magáért ha a vele járó teher és feszültség kevésbé kellemetlen, mint az, amit az aktuális, szar helyzet okoz... Szóval, szerintem csak meg kell várni, hogy eléggé fájjon. Akkor mindenki elkezd cselekedni.
2020. máj. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Igényük sincs rá hisz fogalmuk sincs h olyan opció is van
2020. máj. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
100%

A változtatáshoz erő kell, az pedig sok embernek nincs meg. A cigi és a pia segítenek túlélni.


A szegénység egy társadalmi jelenség és senki sem úgy születik, hogy szeretne nincstelen lenni. Az az állam szegénységi bizonyítványa (ha ha), ha nem képes megakadályozni, hogy sokan lecsússzanak vagy hogy ha nem tudja hatékonyan segíteni a szegényeket a kitörésben.


Elviekben jól hangzik, hogy mindenki a maga szerencséjének a kovácsa, de látható a gayakorlatban, hogy jellemzően nem a tehetősebbek gyerekei lesznek szegények, hanem a szegényekéi, tehát ez remdszerszintű probléma és nem egyéni.

2020. máj. 11. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
20%
Vannak, akik megpróbálnak cselekedni, de nehézségekbe ütköznek, így alábbhagy a lendület, majd a végén leállnak, és maradnak ott, ahol voltak. Majdnem mint egy diagram. A másik, meg ha "én" elkezdem motiválni a másikat, hogy "tedd ezt-azt, mert ez, és az jó dolog", akkor jön a személyiségi jogával és társaival. Tehát "én" hiába adok neki motivációs lendületet, ha ő befenyít. És itt jön be az ördögi körforgás a dologban, mert pl.: számtalan filmben látni, hogy pont a kissé durvább, erőszakosabb hozzáállással a másik felé lehetne eredményt elérni, és szerencsére van, aki nem adja fel, és kvázi "nekimegy a másiknak" a változás végett, ami jó. Csak hát a jogok...
2020. máj. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!