Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lendüljek túl ezen a...

Hogyan lendüljek túl ezen a mélyponton (egyetem)?

Figyelt kérdés
Előre bocsánatot kérek, de a f&@#>om tele van már mindennel és ezt tényleg nem tudom szebben megfogalmazni. Teljesen elegem van az egészből, nem érdekel semmi, nincsen kedvem semmihez, nincsen erőm semmihez, nincsen motivációm semmihez és így tovább, semmit nem akarok már csinálni, senkivel, semmikor, sehol. Nem tudnék egy pozitív dolgot sem mondani az életemben, aminek tényleg örülni tudok, amire büszke lennék vagy, amivel elégedett lennék vagy amire tényleg pozitívumként tudnék tekinteni. Annyira leamortizál az egyetem, kívül és belül egyaránt, hogy arra már nem találok szavakat... Olyan szakon tanulok, aminek így önmagában nincsen sok értelme és igazából már nem is érdekel annyira, szóval emiatt is fogy a motivációm. Sőt, szerintem eleve nem is való nekem ez a szak, nem is kellene idejárnom, ha teljesen reálisan nézem a helyzetem. Sokszor már csak azért tanulok, hogy jó jegyet kapjak, mert ez még valamennyire motivál, de már ez is egyre kevésbé (pl. látom, hogy más felvesz 6 millió kreditet és kettes átlaggal több ösztöndíjat vagy jobb kolit kap). Nem nehéz szakra járok, de így sincsen mellette semmi életem. Rengeteg időm elmegy az egyetemmel, az órákra való készülődéssel és ez nem térül meg. Emellett tök kevés időm van, de eleve mindig teljesen fáradt vagyok, semmi energiám nincsen és órán kívül csak tanulok, fekszem vagy alszok. Amióta egyetemre járok nincsen szociális életem, nem járok sehová, nem csinálok semmit, nincsen normális baráti társaságom, nincsen párkapcsolatom, el vagyok hízva, hullik a hajam, csúnya a bőröm, nincsen már hobbim, nincsen semmilyen szabadidős tevékenységem, még filmet is a nyáron néztem utoljára és könyvet is az érettségi után olvastam utoljára. Pénzem sincsen semmire (mondjuk a szüleim támogatnak, de azért plusz dolgokra nem szeretnék tőlük kérni) és nem tudok dolgozni az egyetem mellett. A kollégium is egyre jobban idegesít már. Sokszor már ahhoz sincsen kedvem, hogy valakivel beszélgessek, bejárjak órára, de utána még a kollégiumban sem tudok egyedül lenni. Szóval kb. semmit sem szeretek jelenleg. Legszívesebben otthagynám az egyetemet, viszont nincsen jobb biztos alternatívám, emiatt ezen inkább valahogyan túl kellene lendülnöm csak nem tudom, hogy hogyan.
2020. márc. 7. 18:22
 1/4 anonim válasza:
56%
Ez kemény. Én nekem is volt egy ilyen időszakom. Én akkor elkezdtem énekelgetni magamban, meg táncolni ha nagyin rossz kedvem volt. Nekem ez a módszer, segített. Vagy a másik, hogy kezdj új hobbikat, olyanokat, amiket még soha nem csináltál és nem is érdekelt soha, sőt még most se. Keresd a szépet mindenbe.
2020. márc. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hasonló problémáim vannak nekem is. Annyi különbséggel, hogy ha tanulok se kapok jobb jegyet 3-4-esnél. Kb. mindenkit okosabbnak érzem magam a környezetemben. Hajhullás, hízás, magány, motiválatlanság szintén jelen van. Egyedül a szombatot szeretem mert akkor itthon lehetek. Én mondjuk diákhitelezek és albérletben vagyok, így ha akarok egy kis magányt csak magamra zárom az ajtómat, bár azzal sincs igazán megoldva a probléma. Max annyi, hogy akkor nyugodtan bőghetek amiatt, hogy ilyen nyomorék vagyok. Testedzésen gondopkodok mindig, hogy akkor hátha pozitívabb lennék, de aztán eszembe jut, hogy az ocsmány pofámon ez se segítene. Általában ha nagyon felidegesítenek akkor utána megiszok 1-2 üveg sört...nyilván ezt se tanácsolom. Mindenképp próbálj meg olyan dolgokat csinálni amiket szeretsz/régen szerettél. Az segít talán egy rövid időre túlélni. Nekem ilyen pl. a meccsnézés, sportfogadás (csak pár 100 Ft-al). Ha nyer a csapatom akkor boldog vagyok, ha veszít akkor legalább emiatt idegesítem fel magam és nem a tetves egyetem miatt. Kitartás...
2020. márc. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Nezd a jo oldalat innen konnyu sikereket elelni, am jo lenne tudni hogy milyen szak mert ha tenyleg piackeptelen akkor a valtast javaslom, ha meg nem akkor motivaljo az h majd ha munkat keresel nem azt kerdezik milyen osztandijad van hanem hogy mit tudsz. A hizas hajhullas stressz miatt van ha mar ugy se motival az egyetem akkor dolgozz az egeszsegeden azon is lehet tudatosan javitani, ha kell szard le a targyakat menj at kettesel es mellette sportolj torodj a kulsoddel. Ha valtas melett dontesz kezdj el penzt gyujteni az atmeneti odore, es tervezd meg a valtast. Legyen az kepzes uj egyetem esetleg munka, azt csinald amit szeretsz, vagy szeresd meg amit csinalsz.
2020. márc. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Így piacképtelen a szak, mert csak akkor van értelme, ha az ember mellette minden plusz lehetőséget megragad pl. ösztöndíjak, munka, gyakorlat stb., szóval így nem lesz belőlem semmi sem, ha elvégzem. Nem fogok érteni semmihez sem és nem fogok tudni semmit sem. Ha most abbahagyom az egyetemet, akkor buktam az eddigieket és vissza kell fizetnem. Most új képzésre sem tudnék jelentkezni (nem mintha lenne ötletem), passziváltatni sem tudok, szóval vagy kiiratkozom és vége vagy csinálom. Ha pedig csinálom, akkor csak jó jegyekkel érdemes, mert különben nem kapok kollégiumot és akkor megint meg vagyok lőve.
2020. márc. 8. 11:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!