Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit kezdjek az életemmel így?

Mit kezdjek az életemmel így?

Figyelt kérdés

Kezdem ott, hogy otthonról kidobtak, szóval kènytelen voltam ide költözni a pàromhoz és az anyósomhoz. Nos, 100 km-re vagyok az előző lakhelyemtől, szóval rohadt magànyos vagyok és úgy érzem, hogy senkire nem szàmíthatok. A párom, az anyja és kb minden rokona naponta azzal bombàz, hogy menjek már a pi csàba dolgozni. A párom anyja elkèr tőlem havonta egy rakat pénzt, de egyelőre még nem sikerült munkát találnom, most csinálok egy tanfolyamot, hogy tudjak menni dolgozni, emellett még adóssàg is van a nyakamban. A jogsiba belefulladtam, és abba kellett hagynom, 50 ezer forintot kellene fizetnem az autós sulinak. Ha felvesznek dolgozni, akkor az sem helyben lesz, szóval busszal kell majd jàrnom, de arra sincs pénzem az még plusz adóssàg. A szüleim 100%-osan magamra hagytak, nem adnak nekem egy fillèrt sem. Kedden végzek a tanfolyammal, de ezt se veszi figyelembe senki, hogy azért csinálom, mert ebben legalább tudnak adni munkát.

A barátaim rohadt távol vannak. Anyósommal már összevesztem, szerinte mindent a fiàra terhelek, pedig én mosok, takarítok és mosogatok, mert anyósom alapból nagyon koszos.

Mióta itt vagyok az allergiàm is kijött, tiszta kiütès vagyok, és ez is nagyon idegesít, mert évek óta nem jött ki.

A pàrommal a pénz miatt kb folyamatosan veszekedünk.

Fogalmam sincs mit kezdjek magammal. Már eszembe jutott, hogy meglèpek az ország másik felébe egy haveromhoz, de úgy hogy nem fogja tudni senki, hogy ott vagyok, csak még pénzem sincs az a baj.

Mit tennètek? Mit kezdjek magammal?

18/L


2019. júl. 7. 17:05
1 2
 1/15 anonim válasza:
Hát ilyen - finoman szólva - barátságtalan körülmények között, mint amilyenben a leírásod alapján vagy, én biztosan nem maradnék.
2019. júl. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Neked kell eldöntenti mit szeretnél. A tanulás faxa arra koncentrálj. Az életedet meg intézd úgy, hogy ne kelljen stresszelned. Pénzügyeidre vigyázz, azon el lehet csúszni.
2019. júl. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szüleid miért zavartak el? Szerintem, ha csak pár százalék esély is van rá, hogy kibéküljetek, beszélj velük. Anyósod, párod nem megértő, pénzed nincs, tartozásod annál inkább. Miböl gondolod, hogy a haveroddal nem ugyanígy járnál? 18 évesen az országban pénz nélkül, egyedül bolyongani nem túl vidám dolog! Gondold át, menj haza, kérj bocsánatot, kezdj el dolgozni és bírd ki otthon addig, míg gyűjtesz egy kis pénzt.
2019. júl. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem tudok hazamenni, egy héten egyszer mehetek haza egy pár órára, mert történt valami amiről szerintük én tehetek és ez "teljesen megbocsàthatatlan".
2019. júl. 7. 18:06
 5/15 anonim ***** válasza:
És nem tudod bebizonyítani a szüleidnek valahogy, hogy nem te miattad történt az a dolog?
2019. júl. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

jaj szegényke, neked valami gyerekotthonhoz, családsegítőhöz kellene fordulnod de nagyon gyorsan. biztosan mondanak valami értelmeset. nagyon vigyázz magadra, ne kallódj el.

ha van nagyszülő, unokatesó, stb. bárkit keress meg, hátha valaki segít. téged csak el kéne indítani rendesen.

2019. júl. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Hatos, köszönöm az aggódàst, nagyon jól esett! :)

Ötös, sajnos nem tudom bebizonyítani sehogy.

Itt borzalmasak a körülmények, mindennapos veszekedès a pénz miatt, ordibàlàs, "mehetsz vissza ahonnan jöttél" duma. Anyósom elvàrja, hogy tejeljek, de nincs miből, bele akar szólni mindenbe. Tönkre tesz ez idegileg. A párom és köztem is megromlott a kapcsolat a pénztelensègem miatt.

A nagyszüleimhez mehetnèk, ők abban a városban élnek, ahol én laktam ezelőtt, de akkor el kéne nekik mesélnem ezt az egész dolgot, és fogalmuk sincs arról szegényeknek, hogy a szüleim teljesen magamra hagytak és, hogy miért. Ebből pedig csalàdi balhé lenne, amiért én elmentem hozzàjuk panaszkodni, meg ott akarok lakni és egyből megfordítanàk a sztorit a szüleim, hogy már pedig nem így történt, én hazudok.

Más rokonom sajnos nincs, aki van az finoman szólva leszar, vagy alkoholista. Próbáltam velük év elején felvenni a kapcsolatot(ballagàsra hívni őket), de még egy "kösz nem" választ sem kaptam.

Nem látom a kiutat, minden percben azon kattogok, hogy hogyan tudnék innen lelèpni. A páromra nem haragszom, őt is ugyanúgy megviseli az egész helyzet, mint engem, csak ő nem tudja ezt az egészet kezelni fejben, és emiatt is megy részben a folyamatos veszekedès közöttünk, plusz a markàt elé is tartja az anyós, szóval nem könnyű.

Bármilyen tanácsot elfogadok...

2019. júl. 8. 00:07
 8/15 anonim ***** válasza:
Menj a nagyszüleidhez.mindegy,ki mit gondol.neked életben kell maradni,normális emberré kell fejlődnöd.nincs az az ok,amiért ki kéne tenni egy nincstelen félig gyereket az utcára mindenféle ellátás nélkül.ezt egy normális felnőtt belátja,akármit hazudnak a szüleid.
2019. júl. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha van még érvényes diákigazolványod, akkor már ma felregisztrálhatsz neten, holnap mehetsz beiratkozni a diákszövetkezethez, utána nap pedig dolgozni.

Árufeltöltés és plázai munkák, gyári munkák esetleg, amiket így hirtelen lehet kezdeni.


Balatoni munkákhoz szállást is adnak gyakran, és akkor mindenkitől leléphetsz kis időre (aug 20-ig).


Nem tidom milyen nagyobb város van felétek, ahol van erre lehetőség, milyen diákszövetkezetek vannak. Google segít! 🙂

2019. júl. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hosszabb távon pedig egy közepes-jó érettségi kéne, amivel felvesznek egy akármilyen egyetemre (akár csak FOSZK-ra), államilag támogatottra, koleszba. Talán szüleid segítenek szoctámban, megigényled, arra is kapsz majd valamit. De ez már tényleg sokára lehetne. És akkor ott el lehet lenni néhány évig nyugalomban, fejlődhetsz.
2019. júl. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!