Ha hosszú ideig nem beszélek valami sokat annak lehetnek negatív hatásai a beszédkészségemre?
Az a helyzet hogy az utobbi időben (fél,1év)elég keveset beszélgetek, konkrétan munkahelyen pár mondatot egésznap mivel egyedül dolgozom illetve szintén párat a sportlétesitménybe ahova járok, ezek a mondatok is csak a köszönés, kivel miújság és ennyi.. családommal,barátaimmal sajnos ritkán tudunk találkozni. Általános és középiskolában is versmondó illetve olvasó versenyekre jártam német és magyar nyelvből is, szép eredményekkel vagyis korábban nem volt probléma a beszédemmel, hozzáteszem nagyon szépen is választékosan fogalmaztam. Mostanában viszont gyakran összeakad a nyelvem beszélgetés közben és a szókincsem se a régi. Lehet ez ettől a "csendes" életmódtól?
20/l
Főleg a nőknél az káros tud lenni, mivel napi szóigényük olyan 22000 körül van, míg a férfiaké csak egy harmada.
Ezt bizonyítani tudom, mert ha a feleségem már teljesíti a normát, mire hazaérek, akkor jó. Ha viszont még nem, én iszom meg a levét.
Az olvasás nem feltétlen segít. Szókincs megőrzésre oké de ettől még a beszédkészség igenis romolhat. Több mint 5 éve beszélek én is nagyon keveset (hétvégente van, hogy ki se nyitom a szám ilyen célból) és érzem a hatását. Sokszor már nem tudok rendesen élő szóban fogalmazni, ha hirtelen kell reagálni valamire, dadogok vagy hülyeségeket beszélek, rosszul ragozok, nem tudom megfelelően kontrollálni a hangom... Írásban ezerszer jobb vagyok, mintha két külön személy lennék. Hozzáteszem, sok évvel ezelőtt semmi gondom nem volt a beszéddel.
Szóval igen. Ez is egy készség. Ha az ember nem gyakorolja eleget, simán kopik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!