Milyen az egyetemi élet, miben különbözik a középiskolától? L
Végzős vagyok és őszintén fogalmam sincs milyen is az egyetem
Mindenki mást mond és tényleg nincsenek dolgozatok csak fel évente vizsgák, mikor kell bejárni azaz pl hanytol hanyig
Majd kozgazdasagban szeretnék elhelyezkedni de nemtudom a menetet tudom nem itt kellene megkérdezni meg úgyis idővel kiderül de érdekel mire szamitsak
Nem tudom az előző hozzászólók zöme melyik egyetemre jár, de nálunk bizony közgázon vérizzadás volt, elég sokan kihullottak. Konkrétan én se vagyok hülye, 5-ösre érettségiztem gimi végén, az egyetemen meg a kettesért is véres verejtéket izzadtam, a matekom pl. bevallom férfiasan hogyha nem puskázok soha nem lett volna meg. A tárgyak többsége igen is nehéz, szivatós, rengeteg a számolás, a képlet, az pedig a legnagyobb baromság hogy nem kell bejárni, volt olyan ahol 3 gyakorlatról való hiányzásra már nem adták meg az aláírást. Az tény hogy volt olyan előadás ahol sosem volt katalógus, de ott is megérte bejárni, mert egyrészt nem volt minden benne a jegyzetben amit kérdezett a ZH-ban, másrészt meg órai plusz pontokkal lehetett megajánlottat szerezni.
Nekem konkrétan egy tárgyam lett ötös, kettes meg bukta annál több. Úgy hogy gimiben majdnem kitűnő voltam.
Ja, és az első félévet úgy kezdtem, a legelső napomat, hogy reggel 8-tól este fél nyolcig. Nem kamu, megvan még az órarendem (meg a Neptunom is, szóval mindent bizonyítani tudok amit mondtam). Ennyit arról hogy mennyire könnyű a közgáz. Persze lehet hogy egyeteme válogatja. A mi egyetemünkön speciel pont a jogászok meg a bölcsészek voltak azok akiknek alig kellett bejárni, meg három héttel az évnyitó után még nem volt nekik tanítás, de volt akinek már vizsgaidőszak első hetében megvolt az összes tárgya. Erről ennyit. Nem kell elhinni amit írnak, rohadtul nem könnyű a közgáz. persze, aláírom hogy a mérnök még annál is nehezebb, de oda maximum ufók mennek annyira nehéz.
Én idén vagyok elsős a Corvinuson, gazdálkodás és menedzsment szakon. Egyelőre nyilván nem tudok sokat mondani de az hogy semmit nem kell csinálni az nyilván túlzás. Azt sem vitatom hogy vannak nehezebb szakok persze, de itt sem lehet tanulás nélkül 4-5ös lenni mindenből.
Az hogy milyen órarended van, mennyire kell bejárni az tőled is függ. Simán lehet olyan hogy 2 vagy 3 nap vagy bent és azzal letudod az egész hetet, nekem is így van bár a következő félévben már biztos hogy több tárgyam lesz mint most.
Az értékelés minden tárgyból máshogy zajlik, alapvetően vannak a félévi vizsgák amik a legfontosabbak, de év közben is vannak dolgozatok (ZH-k) vagy egyéb feladatok. Ha egész félévben nem csinálsz semmit akkor a vizsgaidőszak nagyon kemény lesz szóval érdemes valamennyi idődet rászánni a tanulásra még akkor is, ha nem tűnik éppen sürgetőnek.
Egyébként nem kell aggódni azon hogy nem vagy tisztában mindennel. Én sem tudtam többet szerintem mint most te, és nem is nagyon foglalkoztam vele vagy néztem utána. Igaz, hogy itt már nem fogják annyira a kezedet mint középsuliban, de azért nem fogsz semmit nagyon elrontani vagy lemaradni valamiről.
év közben több zh(gyakorlatilag sima dolgozat) is van, minden félévben, legalább egy beadandó(tárgyfüggő) is van félévenként.
gyakorlatra be kell járni, és abból lesz is rendesen, előadásra pedig érdemes, akár jegyzetelni, mert a tanárok anyagai elég kakik. igazándiból tárgyfüggő ez is... de előadások azok teljesen szabadok... szabadon kihagyhatod, és egy hajléktalan is szabadon beülhet.
vizsgaidőszakban vannak a nagy megmérettetések. strébereknek már karácsony előtt megvan minden :D
de lényegében ez az érettségihez hasonló. van amiből szóbeli, van amiből írásbeli... de félévente egy érettségi szintű stressz az bizony jön.
órákat te állítod össze. van egy ajánlott sorrend, az általában tűrhető szokott lenni, és követi az egymásra épülő tárgyakat. konkrétan szerintem hülye, aki nem eszerint megy., pl nincs pénteki óra(sajnos nem mindig jön ki így), de van amikor este van órád, van amikor 2-4 órás "lyukasóra" van egy órád van egy nap, ilyenek előfordulnak.
egy óra amúgy 2x45 perc. általában egyben tartják meg a tanárok
és tényleg semmit sem segítenek. az információkat a felsőbbévesektől, koleszosoktól lehet szerezni.
Nagyon sok mindentől függ, hogy mi és hogyan működik pl. melyik egyetem, melyik szak, melyik tárgy, melyik tanár és még lehetne sorolni.
Ami közös az tényleg az, hogy egyetemen már felnőttként kezelnek és sokkal nagyobb önállóságot várnak el a hallgatóktól. Ezt egyesek úgy szokták értelmezni, hogy már gólyaként is mindig mindent rögtön kapásból tudni kell és mindenre azonnal tudni kell a megoldást, mindent egyedül kell megoldani stb., ugye vannak ezek a tipikus "ha ezt sem tudod, akkor nem vagy egyetemre való" stb.... Én ezt nagyon nem szeretem és én úgy gondolom, hogy ez egy téves szemléletmód. Én inkább úgy fogalmaznám meg, hogy kell egyfajta tudatosság, talpraesettség, bátorság és a szándék, hogy ténylegesen meg tudj oldani mindent és nyugodtan merj kérdezni, érdeklődni mindenről. Vannak, amiket tényleg meg lehet oldani annyival, hogy pl. elolvasod a szabályzatokat vagy rákeresel a weboldalon, de valamikor tényleg komolyan utána kell járni a dolgoknak és kicskereső, mire kiderül a helyes válasz/megoldás. Ugyanakkor azt tapasztaltam, hogy segítőkészek a tanárok és már nagyon sok problémával/kérdéssel/kéréssel találkoztak és szívesen segítenek mindenben, nyugodtan lehet hozzájuk fordulni.
Az év elején kell felvenned az órákat (vagy néhány helyen felveszik nektek a felsőbbévesek vagy csak segítenek). Abszolút változó, hogy hány tárgyad van és milyen időpontokban hirdetik meg, lehet-e választan kurzust vagy csak egy van mindenkinek. Nekem pl. minden nap vannak óráim, egyik nap reggel 8-tól este 6-ig, míg másik nap csak egy órám van reggel 8-as kezdéssel. Viszont van, akinek csak hétfőtől szerdáig vannak órái vagy éppenséggel több órás szünete van két óra között.
A követelményrendszer is különböző. Én mondjuk nem közgázos vagyok, hanem BTK-s. Van olyan órám, amin minden óra elején tesztet írunk a feladott anyagból. Van olyan tárgy, ahol négy zh-t írunk egy félévben, de van olyan is, ahol félév közben nincsen semmilyen számonkérés csak a vizsga. Egyes órákra beadandókat vagy előadásokat is kell készíteni és akkor gyakorlati jegyet kapunk. Változó.
Összességébe véve, szerintem az egyetem sokkal szabadabb, mert jobban be tudod osztani az idődet és nagyon sok dolog csak a te döntéseden múlik. Ugyanakkor pont ez a nehézsége, hogy mindent neked kell észben tartanod, neked kell szólnod vagy jelezned, ha valamivel gond van vagy valamit nem értesz, neked kell elintézned a dolgaidat stb. és nem lesz senki, aki megkérdezi, hogy minden megy-e, minden jó-e stb. A határidőkre is nagyon oda kell figyelni, mert szigorúan szokták venni. Valamint a katalógussal is vigyázni kell, mert nálunk azt is figyelik... nekem pl. minden órám katalógusos, szóval nem lehet hiányozni a max. időn felül, mert akkor vége.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!