Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit szóltok ahhoz, hogy a Kis...

Mit szóltok ahhoz, hogy a Kis Pálné, Nagy Józsefné - típusú nevek a nők alárendeltségét sugallják ( és ezért el kell hagyni őket)?

Figyelt kérdés

2017. dec. 1. 15:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
15%

10-es hozzászóló, én fogalmazok "sarkosan"?

És amit idéztem, az milyen megfogalmazás?

Az elvtársaidnak köszönheted, hogy ilyen megítélés van rólatok, meg a mozgalmatokról, mert hogy nem a nőket segítitek vele, az is biztos.

A ti saját tébolyodott elmeállapototokat akarjátok ráerőltetni a többi nőre, a férfigyűlöleteteket, egoizmusotokat.

Családrombolásból már jelesre vizsgáztatok, minden téren.

A legjobb amit tehettek a nők érdekében, ha befogjátok a szátokat, lehetőleg örökre.

Vagy esetleg másmilyen égisz alól szólaltok fel, pl a nemzeti hazafias fasiszta néppárt alól. Akkor esetleg érthető lesz minden.

2017. dec. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
57%

a tesóm [21 éves] most vette fel így a férje [23 éves] nevét


no kényszer, ő akarta és tényleg minden ok köztük

2017. dec. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
59%
Egy ilyen név kb teljesen elveszi a nő identitását. Így hivatalosan már nincs is önálló neve. Persze ha valaki ezt akarja, akkor szíve joga, de szerencsére egyre kevésbé elterjedt az ilyen.
2017. dec. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nem kell elhagyni, aki úgy jól érzi magát, lelke rajta, ő dolga;ha őt nem zavarja, és direkt így akarta/ akarja fölvenni, akkor mit bánom én, az az ő dolga. :) Akkor minek szóljak bele, minek vegyem el tőle ezt a lehetőséget; hogyha így szeretné, akkor éntőlem csak nyugodtan, bár nekem ez fura, hogy lemond a saját nevéről teljesen, és mintha valaki tök más lett volna világéletében, és nem is lett volna neki saját, igazi neve. Feladja önmagát <a régit, és meg is tagadja picit>. Nem tudom, létezik-e olyan, aki azért így vette fel, mert szégyellte az eredeti nevét , származását, családját, vagy túl vicces, vagy túl bonyolult neve volt. Ha így akarja fölvenni, akkor az az ő döntése, senkinek nincs joga elvenni senkitől ez a jogot.
2017. dec. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
76%
Inkább az az elnyomás, ha megtiltják, hogy a saját döntésem alapján Kiss Péterné legyek, mert másoknak nem tetszik ez a megoldás. Sokan szeretik hülyének nézni azokat, akikkel nem egyezik a véleményük, igyekeznek "megmenteni" idegen nőket az "elnyomás" alól. Attól még, hogy nem értek egyet valakivel, nem kell betiltani az ő véleményét (hacsak nem okoz vele kárt másnak), és szerintem önző dolog játszani a nagy megmentőt és felszabadítót, mikor a világban még ma is rengeteg ember szorul arra, hogy ténylegesen felszabadítsák, mert mondjuk eladták rabszolgának Afrikában, csak ugye olyan dolgokkal nem foglalkozunk, ami a safe space-en kívül van.
2017. dec. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

(A 11. válaszolónak)

„És amit idéztem, az milyen megfogalmazás?

Az elvtársaidnak köszönheted, hogy ilyen megítélés van rólatok, meg a mozgalmatokról, mert hogy nem a nőket segítitek vele, az is biztos.”


Amit „idéztél” (gondolom a szöveged „nehogymá egy kannak a nevét viseljem, sosem mennék férjhez” részéről beszélsz), nem tudom, honnan vetted, azt meg pláne nem, hogy miért vonatkoztatod rám és az ide választ írókra, mivel itt senki még csak hasonlót sem írt.


Sajnálom, hogy ezt nem látod, mivel továbbra is az a helyzet, hogy azok a válaszolók, akik szerint alá-fölé rendeltségi viszonyt fejez ki a kérdéses névválasztás, mind azt írták, hogy nekik ez a véleményük, de ha valakinek ez tetszik, szíve joga ilyen nevet viselni. Vagyis senkire nem akarják ráerőltetni a véleményüket. Annak ellenére ezt írták, hogy a kérdező kissé provokatív módon beleszőtte a kérdésébe, hogy el kéne hagyni ezt a névformát.


Érdekes ez az „elvtársazás”, elgondolkodtattál, kik is lehetnének az én „elvtársaim”. Köszi, hogy felvetetted, mert kellemes brainstormingot tartottam így magamban a mozgalomról, ahol az „elvtársaimmal” – mindazon nőkkel és férfiakkal, akik képesek és szeretnek gondolkodni, nyitottak más véleményére, és az alapelvük a szabadság, amelynek határt csak mások szabadsága szab – remek beszélgetéseket folytatunk. Például arról, vajon milyen lehet úgy élni, hogy az ember azt gondolja, csak egyetlen igazság létezik, és mindenkiben támadót lát, aki nem ért vele egyet.


Az, hogy nem bírod elviselni, ha valakinek eltér a véleménye a tiedtől, nagyon szomorú lehet számodra, igen sokat dühönghetsz emiatt. Lazulj el egy kicsit, senki nem akart rád erőltetni semmit. :)

2017. dec. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Rendben, nem mondom , hogy az ilyen neveket el kell hagyni-amúgy is zárójelbe tettem ezt a kérdésben.
2017. dec. 5. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!