Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit szóltok ahhoz, hogy a Kis...

Mit szóltok ahhoz, hogy a Kis Pálné, Nagy Józsefné - típusú nevek a nők alárendeltségét sugallják ( és ezért el kell hagyni őket)?

Figyelt kérdés

2017. dec. 1. 15:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ezek nem csak „sugallják” azt, hanem egyértelműen azt jelentik, hogy a nő a férfi tulajdonává vált. De szerintem nem kell elhagyni őket, aki szereti ezt a patriarchális életérzést, miért ne használhatná?
2017. dec. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
58%

Azt, hogy hülye vagy, leülhetsz :D

Nőként olyan jót szoktam röhögni a feministákon... ha már annyira küzdenek a nők jogaiért, akkor talán nem kéne megtaposni a jogaikat.

Ha valakinek tetszik ez a névforma, akkor szíve joga ezt választani, ha nem tetszik, választ másikat. A nőké a választás. Ha eltörölsz egy opciót, a nőket károsítod meg.

Sok hülye :D

2017. dec. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
Nem megyek férjhez, de ha mégis változna akkor nem akarnám egy pasi nevét hordani, van sajátom is. Ez amúgy nem hülye feminista duma, hanem a valóság. A nők pár tíz évvel ezelőtt alárendeltjei voltak a férfinak, kár is tagadni. Sokan még most is így élnek. Nézzetek körül, hány társfüggő nő van. Hagyják, hogy a kan kiverje a fogukat, csendben kezet tördelnek és bizonygatják, hogy ez a szerelem. Szánalmas.
2017. dec. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Metionin ***** válasza:
100%
Engem azért irritál mert ebből nem tudom meg a nő nevét. Amúgy aki ezt szereti, viselje csak, engem nem érdekel.
2017. dec. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
50%

Ez egy újabb hülyeség. Szégyenlik, hogy van férjük. Igaz, ha elválnak, akkor nem kell nevet változtatni.

Nem a név viselésétől lesz valaki alárendeltje a másiknak!

2017. dec. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
97%

„Szégyenlik, hogy van férjük.”


Kedves általánosítás, bár azért marhaság, mert nem hinném, hogy bárki azért ódzkodna ettől a névformától, mert szégyelli, hogy férjezett (értelmes ember akkor nem menne férjhez).

Más nevében nem tudok nyilatkozni, de nekem azért nem szimpatikus, amiért azt is utálom, ha „anyucinak” szólítanak (pl. kórházban, iskolában): ugyanis nem vagyok „egyszerepes” ember, nem szeretném magamat csak feleségként definiálni, mert mellette ugyanúgy vagyok ember, nő, anya, barát és a többi, és a többi.

2017. dec. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%

Annyira rühellem az olyan embereket, akik mások személyes döntése felett nem csak hogy ítélkeznek, de érzelmileg azon maszturbálnak, ahogy x idegen biztosan mennyire el van nyomva és jujj.


Szerintem meg pont az a baj, mikor a saját megnyugtatásunk és felsőbbrendűségünk miatt horror sztorikat képzelünk be idegenekkel kapcsolatban.


Én sem rontok be mások otthonába és magánéletébe önkényesen megmenteni őket saját maguktól.

2017. dec. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%

 

Nem tetszenek az ilyen nevek, mert nekem is az alárendeltség jut eszembe róluk. Ha nő lennék, biztosan nem ezt a lehetőséget választanám és férfiként a saját feleségemtől sem várom el, hogy az én nevemmel éljen és "né" legyen. Az jólesne, ha felvenné a vezetéknevemet, de ha valami miatt másképpen szeretné, valószínűleg meg tudnánk beszélni a dolgot.

2017. dec. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
16%

Erről csak az ilyen egoista, kihaénnem nőknek ez a véleménye, a szokásos nősovinyiszta dumával: nehogymá egy kannak a nevét viseljem, sosem mennék férjhez...


A baj az, hogy az ilyen perszónák miatt ítélkeznek sok helyen borzalmas stílusban emberek, férfiak, és a normális nők szenvednek ettől, akik szeretnének békés családban, férjjel, gyerekekkel együtt élni.

2017. dec. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%

9. hozzászóló: az a furcsa, hogy itt épp te – és a hozzád hasonlóan vélekedők – fogalmaznak a legsarkosabban, a többi hozzászóló a saját véleményét fejtette ki, nem döngölte a földbe azokat, akik a „nézést” kedvelik.


No de lépjünk hátrébb eggyel: ha egy „ufó” a földre érkezne, és meghallaná ezt a névadási szokást, szerinted mit lehetne az első kérdése? Nem az, hogy vajon miért a nők veszik fel a férjük nevét és nem fordítva? Magyarul ez egy nem egyenrangú kapcsolatra utaló nyelvi forma. Lehet szeretni és nem szeretni, használni és nem használni, de a lényege ugyanaz.

Vitatkozni viszont – pláne ilyen indulatosan – pont azért felesleges, amiért hitről és világnézetről is az.

2017. dec. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!