Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az időskornak feltétlen...

Az időskornak feltétlen velejárója az igénytelenség?

Figyelt kérdés
2015. jan. 14. 13:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
Pontosan mire gondolsz? De kicsit igen, mert ahogy az ember öregszik, rájön, hogy nem a "máz" a lényeg az életben. Persze ez csak a fiatalok szemében igénytelen...
2015. jan. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem
2015. jan. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
58%

Mit értesz igénytelenség alatt? Hogy vannak idős emberek, akik nem adnak már annyira a kinézetünkre, pl smink, haj, stb? Vagy, hogy vannak akik nem tisztálkodnak rendszeresen, nem tartanak olyan rendet maguk körül, mint korábban?

Változik az ember idős korára, és sokuknak sokféle baja, betegsége is van, nem is annyira elvárható, hogy ugyanolyan legyen valaki már leromlottabb állapotában, mint fiatalon.

2015. jan. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
23%
Nem.
2015. jan. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem nem csak az öltözködésben, új telefonokban, kocsikban érti a kérdező az igénytelenséget. A legtöbb öreg még tisztálkodni sem képes normálisan, sokan büdösek, a ruháik szagosak, az otthonuk pedig elég durván mocskos. Konkrétan ez az összes öregnél így van a környezetemben, a saját szüleim is minél idősebbek lesznek (pedig anyám még 50 sincs), annál igénytelenebbek, jó ha 3 naponta egyszer meglátogatják a fürdőszobát, az anyósomnak olyan fekete fogköve van, amit kilométerről meglátni, sokszor némelyiknek büdös szaga is van. Ennél a 60-70-80 évesek csak még rosszabbak.

És ez nem máz, csak illene megmaradni embernek, aminek feltétlen velejárója a rendszeres tisztálkodás és tisztaság is. Némely idős ember büdösebb mint a macskám, vicc nélkül...

2015. jan. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
Amelyik öreg igénytelen, az fiatalabb korában is az volt!
2015. jan. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hát az én Édesanyám 68 évesen is olyan mint egy Díva, igaz Kozmetikus mester. Apu 74 évesen viszont 1-2 éve már tényleg az a ritkán fürdő, ruhára is igénytelen lett...

De, hogy írjátok 50 körül is ilyenek az durva, szerintem ők előtte sem voltak valami igényesek.

2015. jan. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%

Ez egyén függő.Bár tény,hogy sokan elhanyagolják magukat mondván,hogy ők már senkinek nem akarnak tetszeni.


Dolgoztam egy helyen ahol 35-50 közötti nők dolgoztak,némelyik undorító volt,szó szerint!


Zsíros haj,10 centis lenövés, 5 napból 3on ugyan az a póló,büdös,dohos,izzadság szag.


Némelyik 40 éves nő megfelelt egy 60 év körülinek is úgy néztek ki,míg az én 48 éves anyám 35-nek elmegy,ad magára,csinosan öltözik,dezodorozza magát,plusz parfüm,ezt minden nő miért nem tudja megtenni?


Nem az anyagiak miatt hanyagolják el magukat egyesek.A kollégáim nem kerestek rosszul.Sőt lentebbi beosztású,nyilván kevesebb fizetésű nők jobban adtak magukra.


Egyszerűen nem érdekli őket már,hogy hogy néznek ki.

Bár sose értettem meg vki abba mért nyugszik bele ha büdös,zsíros a haja.

2015. jan. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Az egy dolog, hogy hetente fürdik. Undorítóan csámcsogva eszik. Mindent összefőz, ami nem illik egymáshoz.
2015. jan. 14. 13:43
 10/15 A kérdező kommentje:
A sütőolajban már minden járt, de még 20adjára is azzal akar sütni. És nem, nem szegény, nagyon jó nyugdíja van, 200ezer feletti.
2015. jan. 14. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!