Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális ez, ha nem vagyok...

Normális ez, ha nem vagyok képes eleget aludni?

Figyelt kérdés
Hétköznap nem tudok aludni eleget, mert csak 11 környékén tudok elaludni, sőt, van, hogy csak éjfél körül. 5-kor kelek, ezért fáradt, ingerült vagyok egész nap, depresszív hangulattal. Hétvégén Szombaton tudom kialudni magam, ekkor 8-10 óra alvás megvan. Vasárnap direkt felkelek 8-9 fele, hogy hátha sikerül elaludnom hamar, olyan 10 óra fele, de hiába, mindig 2-3-ig fent vagyok, és 5-kor kelek szintúgy... Azon jár az agyam vasárnap esténként, hogy megint 1 hét, aztán megint hétvége, amit azzal töltök, hogy azon rágódom, hogy megint 1 hét, aztán megint hétvége, amit azzal töltök, hogy azon rágódom, hogy ..... Ez így megy körbe, szinte nincs 1 olyan napom, hogy ne rontanám el ilyen gondolatokkal. Még csak ez lenne a baj, nem bánnám, de emiatt nem tudok aludni, mert ezen pörög az agyam. Bár, nem csak ezen, hanem, hogy milyen rossz is a világ, de ezt vigyük bele most, nem akarom itt kiönteni a szívem. Ezért, amiért nem tudok aludni, ezért hétköznaponként néha ledőlök 1-2 órára szunyálni, ami azt eredményezi, hogy ismét nem tudok elaludni korán, ezért megint kevés lesz másnap, és fáradt leszek. Ilyenkor is elrontom a hangulatom, mert tudom, hogy nem fogok tudni aludni, tudom, próbáltam már nem elaludni délután, de egyszerűen rám tör, és nem tudok ellenállni. Tiszta 22-es csapdája ez. Kevés alvás egyenlő rossz közérzet, depresszív hangulat, ami miatt pörög az agyam, ezért nem tudok aludni, ez pedig folytatódik körforgásban. Mit csináljak? Gondolom más 18 éves tud aludni eleget, vagy legalább többet, mint én..
2014. dec. 7. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Én se tudok mostanában aludni hasonló okok miatt. 18/L
2014. dec. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elhiszem, de nekem ez megy nyár óta, kivéve szüneteket, ünnepeket..
2014. dec. 7. 23:27
 3/5 anonim válasza:
Még egy jelentkező a csapatba, szintén 18, de engem csak az internet tart fent... :D
2014. dec. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha így sem úgy sem tudsz hamar elaludni éjszaka akkor miért van bűntudatod attól hogy délután ledőlsz 1-2 órára ?


Én úgy vettem észre délután nagyon mélyen és pihentetően lehet aludni. Ha délután tudsz aludni 3 órát és éjszaka is 3-4-et akkor az már 6-7 óra alvás egy nap.


Ahelyett hogy azzal gyilkolod magad hogy nehogy elaludj délután inkább aludj egy nagyot azzal a gondolattal hogy most aztán igazán kipihenem magam.

2014. dec. 8. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hasonló nálam is. Próbálj meditálni, nekem bejött. Sosem gondoltam hogy segíthet mert nem hittem benne, de kipróbáltam és működik. Kiüríti az agyad, utána könnyen elaludsz. A másik amit szoktam ha nincs időm meditálni, hogy elképzelem magamban hogy bevettem egy nagyon erős altatót. Teljesen átjátszom az agyamban hogy bevettem és a végén annyiszor eljátszom hogy az agyam már nem tudja eldönteni hogy bevettem-e vagy sem. Ez egyfajta placebo hatást idéz elő, ami nálam működik. A harmadik trükköm a kávé. Sokan úgy gondolják hogy nem tudnak tőle elaludni és így is van, azonban ha alvás előtt 3-4 órával iszod meg, akkor a hatása az lesz hogy intenzív leszel alvásidőig, majd mikor a koffein szépen kiürül a szervezetedből nagyon könnyen eltudsz majd aludni.
2014. dec. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!