Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért jár lassan mindenki...

Miért jár lassan mindenki egyetemre?

Figyelt kérdés
akárhova nézek, mindenki egyetemen... facebook adatlappal már szinte nem is találkozok olyannal, ahol nem egyetemre járna az aktális emberke...
2014. júl. 10. 12:20
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
*'aktuális
2014. júl. 10. 12:20
 2/33 anonim ***** válasza:
26%
Mert ha nem jársz minimum egyetemre, nem lesz megélhetésed és egy híd alatt fogsz éhen halni.
2014. júl. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
37%
Azé járnak sokan a felsőoktatásba, hogy addig se kelljen a munkaerőpiacon küzdeni valami szaré/hugyé.
2014. júl. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
20%
az egy dolog...el is kell végezni,de amúgy meg tök mind1 hogy van -e egyetemi végzettséged vagy sem.Mert ismerős nélkül kétlem,hogy találsz vele munkát,pályakezdőként úgyis rádhúzzák a vizes lepedőt.Max házalós melót találsz,vagy árulhatod a zepteres termékeket.Hát kb...
2014. júl. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
53%
Én is és barátnőm is egyetemet végeztünk. Versenyszférában dolgozunk, ő második, én harmadik munkahelyen. Egyszer sem volt protekciónk, normális, kemény szakmai munka, sok fizetésért és megbecsültségért. Engem egyszer elküldtek, 3 hét múlva új állásom volt, két évre rá felmondtam, és szintén néhány hét alatt elhelyezkedtem. Barátnőmnek felmondtak, de kapott ajánlólevelet a cégtől, és egy hónapon belül új (jobb) állásra volt. Ő pénzügy, én informatika területen végeztem egyetemet.
2014. júl. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
88%
Tegyük hozzá facebook-on az is egyetemet ír be, aki csak kívülről látta az épületet...
2014. júl. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
68%
Mert sok helyen egyre inkább elvárás a felsőfokú képesítés, sok álláshirdetésben szerepel, és az emberek fejében még mindig ott van, hogy magasabb végzettség, jobb megélhetés. Sok szülő van úgy, hogy jobbat akar a gyerekének, mint amit ő elért. Ugyanabban a szakmában magasabb fizetést adhatnak magasabban képzett embernek (leginkább a közszférában). Bizonyos szakmáknál feltétel.
2014. júl. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
62%

5. válaszolót le is pontozták rögtön:)

Szerintem manapság elég bizonytalan a megélhetés Magyarországon. Sokan mondják, hogy csak egy jó szakmát kell tanulni mert az jobban megéri, meg a diploma nem jó semmire. Szerintem a diploma pont, hogy megéri, de ott is ki kell választani mert nem mindegy, hogy milyen szakról beszélünk. Szerintem a mérnöki, gazdasági, jogi pálya bejövős lehet. Az orvosi Magyarországon nem egy jó pálya szerintem, ezzel szemben Amerikában az orvosok vezetik a listát több millió forinttal. Az sem mindegy, hogy hol dolgozol, országon belül is vannak nagy eltérések. Egy ismerősöm Pesten dolgozott egy cégnél, de a cég megszűnése előtt még felmondott, most vidéken ugyanolyan pozícióban fele annyi a fizetése. Valamint vannak szakok mint a kertépítés például, amire mi magyarok azt mondjuk, hogy mekkora hülyeség meg éhen lehet vele halni, az embereknek nincs erre pénzük, viszont külföldön egyes helyeken szépen meg lehet belőle élni.

2014. júl. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 bumbi02 ***** válasza:
76%

Az egy dolog, hogy lassan mindenki egyetemre jár, és mindenki diplomás lesz. De milyen diplomák? Könyvtár-informatikus.. Szlavisztika szakon szlovák szakirány.. És hasonlók. Persze szükség van rájuk, de ezekért nem kéne 3 évet eltölteni egyetemen, utána meg jajongani hogy csak ismerős által lehet munkát találni, mert csak protekció...


Én azt tanultam, amit szeretek is, és amire szükség is van. Szakács szakmát. Jártam egyetemre is, de nem kötött le. És hálisten szüleim nem szóltak bele, hogy mi érdekel, és ma már ők is belátják, hogy jól döntöttem. Mikor munkahelyet váltottam legutóbb, 13 5 csillagos hotelba adtam be az önéletrajzomat és 11 helyre vettek volna fel. 21 évesen. Tehát én nem értek egyet azzal, hogy aki nem végez egyetemet, az nem fog boldogulni. Persze szükség van felsőfokú képzésben részesült vezetőkre is. De valakinek ki kell vitelezni azt, amit a vezetők elrendelnek.

2014. júl. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
72%

#5-ös vagyok. A lepontozást nem értem. Annyira unalmas már ez, hogy az egyetemisták mekkora naplopók, meg élősködnek a dolgozó emberek adóin, meg hogy nem csinálnak semmit, azért járnak egyetemre, mert lusták dolgozni. Én írta, egy példát, hogy én azért jártam egyetemre, hogy ilyen életem legyen, amilyen van. Barátnőm is, és én is több szakon és egyetemen végeztünk, ő 7, én 8 évig jártam. Azóta a GDP-hez lényegesen többet járultunk már hozzá, mint azok, akik abban a 7-8 évben is dolgoztak. Sorry, de ez van.

Egyébként meg, aki szerint az egyetem lazulás meg buli, azok nyilván nem tudják, milyen. Az egyetem konstans aggódás, idegesledés, napról napra újabb és újabb kihívás. Nem ugyanaz bemenni minden nap dolgozni és elvégezni ugyanazt a munkát, mint zh-kon, vizsgákon teljesíteni, prezentálni, beadandókat írni, stb. Nagyon megterhelő szellemileg és mentális elvégezni egy egyetemet. Lehet ezt is lepontozni, hiszen egy olyan valaki írta, aki sokat dolgozott azért, hogy később ne legyen megélhetési gondja, és nincs is :)

2014. júl. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!