Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi értelme van az iskolának,...

Mi értelme van az iskolának, ha nincs hatása a felnőttkori sikerességre?

Figyelt kérdés
Az általános és a középiskolai osztálytársaim 80-90%-a debil volt, egy irodalmi mű címének, egy történelmi évszámnak a megjegyzése vagy egy egyszerű matekpéldának a megoldása is komoly gondot okozott számukra. Ehhez képest azt látom, hogy felnőttként meg nagyon jól boldogulnak, a többség tele van pénzzel, tehát az iskolai tanulmányok tök irrelevánsok az életben való boldogulás szempontjából. Egyetemi csoporttárs között is volt olyan aki a BSc szakot se tudta elvégezni, majd minden tárgyból megbukott, most meg valami mérnök egy cégnél (hogy a picsába?) meg külföldre utazgat, elvett egy szép nőt stb. Akkor mi értelme van 12 vagy akár 15-16 évet lehúzni iskolapadban, ha egy sötét, műveletlen tuskó is milliókat keres és él mint hal a vízben?
febr. 10. 15:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Azert mert a gyerekeket nemlehet 8 évesen dolgozni kuldeni valahogy le kell foglalni oket 18 éves korukig
febr. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Mit foglalkozol a volt osztálytársaiddal? Hacsak nem voltál jóba velük, nem mindegy neked, mire vitték? Ha meg barátok, akkor inkább örülnöd kéne a sikereiknek. Nekem tökre közömbösek. Teljesen zizi vagy, hogy vadidegen emberek élete érdekel téged.
febr. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Egyrészt olyan alapvető készségekre, mint olvasás, alapvető számolás, megtanít. Másrészt meg lehetőséget ad mindenkinek arra, hogy bizonyos tudományokban legyen annyi tudásanyaga, hogyha az érdekli, akkor tovább tudjon tanulni. Ezek kb. lehetőségek, az meg mindenkinek a saját felelőssége, hogy ezeket hogyan használja. Az iskolának nem azt kell elérnie, hogy a jótanuló gyerek megszedje magát, hanem hogy felkészítsen valamennyire a jövőre. Innentől kezdve az ember saját felelőssége, hogy a tudáson kívül mit tesz meg a sikerért. Ilyen pl. a kapcsolatépítés, a jelenlegi kapcsolati háló felhasználása, a prezentációs / saját magát eladási képességek fejlesztése, jó gyakorlati hely / munkahely választása egyetem alatt, jó csapatmunka, vállalkozó szellem, a saját érdeklődési körében önmaga fejlesztése főleg akkor, ha azt nem tanítják iskolában (azért na, egy építőipari vállalkozó nem lesz úgy senki, még ha simlis is, hogy nulla tudása van az építőiparról, úgy, hogy ezt nem tanítják a legtöbb iskolában), jobban fizető munkákra saját magának való átképzése, marketing, piac tanulmányozása.
febr. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Olvasni, írni, meg a számolás alapjaira, tehát alapvető készségekre tanít meg az iskola, valamint a szociális készségeket is fejleszti. Meg felkészít arra is, hogy vannak szabályok, kötelességek, amiket követni kell, vagy amiknek eleget kell tenni.

Az viszont tény, hogy elavult az oktatási rendszerünk is, indokalatlanul nagy hangsúlyt fektetnek a lexikális tudásra, amiknek nagy részét valóban nem használjuk a felnőtt lét során. Nagyon nem gyakorlat-orientált az oktatás, nem tanít meg, készít fel kritikus gondolkodásra sem, és pont, hogy a lényeges kompetenciákat hanyagoltatják el.

febr. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Azt akarják hogy rabszolga legyél
febr. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!