Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Visszakérhető-e az ajándékba...

Visszakérhető-e az ajándékba adott örökség?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttem 75 évesen /özvegy vagyok/ hogy a lakásomat a gyerekemnek ajándékozom, kizárólagos haszonélvezeti joggal. Elvileg azért /is/ hogy életem végéig gondozzon, törődjön velem. /mint gyerek amúgy is megtenné remélem/ Na de ha valami még sem működik, ha sok az ellentét, ha nem tartják be a szabályokat, akkor visszakérhetem ezt az ajándékot, ill. visszakövetelhetem? Alapjában véve már eddig is sokat költöttek a lakásra minden hátsó szándék nélkül, és én kis nyugdíjamból nem tudnám felújítani, vagy bármit is javítani rajta. A lényeg: visszakérhető-e az ajándékba adott örökség. Köszönöm.

tegnap 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
tegnap 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Nem ajándékozni kell hanem írni egy eltartási szerződést. Ügyvéd ebben tud segíteni.
tegnap 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak nagyon ritkán, ha a létfenntartásodhoz szükséges. De akkor is jellemzően - ismétlem, jellemzően!! - a bíróság járadék vagy természetben való tartásra ítéli a megajándékozottat.

Olyasmik miatt, hogy a megállapodás szerint minden nap kötelesek a mamát meglátogatni és órákig nála ülni, és ezt mégsem teszik, ilyen miatt nem.


Én is javaslom inkább a tartási vagy öröklési szerződést. Azokban kiköthető, hogy biztosítják az étkezést, a gyógyszert, orvoshoz visznek (ha kell), beszállnak x összeggel a rezsibe, stb. (Te dönthetsz, hogy mire van szükséged/igényed.)

Ajándékozni fölösleges. Gondolom, ők lesznek majdan - sok-sok év múlva - amúgy is az örökösök.

tegnap 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ennek mi értelme?


Amíg élsz, ők úgysem lakhatnak ott.

Ha már nem élsz, akkor öröklik akkor is, ha visszakéred.

tegnap 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!