Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha van egy olyan sértődékeny...

Ha van egy olyan sértődékeny ismerősöd, aki magára vesz bármit és kiakad ha meghallja hogy neked más a véleményed, akkor mi alapján döntöd el, hogy mikor mondod el a meglátásod (amivel durva rakciót váltasz ki belőle), mikor nem?

Figyelt kérdés

Persze távoli ismerős esetén ki hova szarjon, tudom. Na de ha közeli személy? Főleg ha rokon, mert hiszen ha barát lenne, akkor egyszerűen csak nem lenne.

És olyan a személyisége, hogy tudod, ha nem bólintasz rá valamire, amit mond, mert máshogy látod, akkor megsértődik, megbántódik, kiakad, beszól, stb, akkor ugye kedved se lesz megmukkanni, mert tudod annak mi lesz a következménye.

Na de ha meg sohase mondhatod el emiatt a véleményed, akkor minek az életed része egyáltalán? Hát nehogy már ne lehessen azúton is felvállalni önmagad, hogy a bedobott témáról elmondhasd a véleményed...

Szóval mi alapján döntsem el, hogy mikor mondjam, mikor ne. Meg hol a határ, hogy meddig érdemes elmondani, mikortól nem. De ha elmondom, akkor azt nem lehet úgy fogalmazni, hogy ne akadjon ki, tehát olyan nincs. Ha elmondom, akkor úgymond direkt mentem bele, hogy megint dráma legyen. Persze attól még jogos, hogy ki mertem nyilatkoztatni, én hogy látom, én hogy gondolom, vagy épp én hogy csinálom, neki nem kéne ettől kardjába dőlni.

Borzalmas személy az ilyen, de szabadulni tőle egyelőre fura lenne, mert rokon.


tegnap 23:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Saját magadban van a határ.

Ha nem tudod, akkor nincs önismereted. Kezd el.

ma 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ja, és nem fura szabadulni. Csak az agyadban lévő minták és torzítás miatt nem tudsz. A "mert rokon" miatt.

És? Mi van akkor, ha rokon? Mitől félsz, mi lesz, ha kihajítod az életedből? Hogy mit fognak gondolni. Na ez már pszichoterápia. Neked.

ma 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Katona Dius ***** válasza:

Azokkal a rokonokkal, akikkel ennyire eltérő véleményen vagyunk (vagy ennyire nem lehet velük beszélni semmiről, mert mindenre kotkodácsolnak), nem tartom nagyon a kapcsolatot. Ilyen pl. nagyanyám, az egyik nagynéném, és neki a lánya. Velük csak a karácsonyi kötelező pofaviziten találkozok/beszélek, azt az évi egy alkalmat kibírom.

A közelebbi rokonokkal (tesók, szülők) szerncsére jobban egyeznek a nézeteink, vagy ha nem, vagyunk olyan viszonyban, hogy meghallgatjuk a másik véleményét, még ha esetleg nem is értünk egyet.

Illetve anyukám olyan, aki korábban szerette (volna), ha az ő igaza az egyetemes igagság, de tesóimmal sikerült elérnünk az évek alatt, hogy felfogja, mi nem úgy akarjuk élni az életünket, ahogy ő szeretné, hogy éljük. Ez egy időben okozott problémát, de elfogadta végül, hogy önálló emberek vagyunk saját életcélokkal.

ma 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az nem a te felelősséged és feladatod, hogy a másik ember mit gondol vagy hogyan kezeli azt, amit mondasz.
ma 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem fejtem ki. Ez én máshogy látom/ gondolom. Ennyit mondok, és lezárom.
ma 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mérlegelsz. Ha nagyon nagyon fontos az a dolog mert mondjuk a te életedet szabotálja vele ahogyan viszonyul hozzá, akkor megéri a vitát. Bár előre szólok nem lesz könnyű menet, ezek ilyen sértődött érzelmi érvelők, sokszor nagyon nehéz kompromisszumot elérni, meg olyan is van hogy nem lesz tartós mert visszatér a másokat/téged zavaró hülyeségekhez egy idő után újra.

A kisebb dologban pedig kerüld az összeütközést vele, mert egyszerűen nem éri meg. Az ilyen emberekkel való vita többnyire felesleges, rengeteg idő és energia megy vele pocsékba. Szóval a legjobb vagy csendben hallgatni, vagy amit pl az 5-ös is mond rövidre zárni ezzel, hogy én másképp gondolom. De ennyi, nem fejted ki neki azt se hogy miben és miért, így talán nem alakul ki felesleges vita sem.

ma 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!