Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem gondoljátok a szabadság...

Nem gondoljátok a szabadság durva korlátozásának azt, hogy az iskolákban elzárják egész napra a diákok telefonját és egyéb okos eszközeit?

Figyelt kérdés
Mint szülőt, engem ez mélységesen felháborít. Én, ha nem akarok, nem megyek olyan helyre dolgozni, ahol le kell adni a mobilomat. De a gyerekemnek kötelező iskolába járnia, és az iskolákban meg kötelező leadni a telefonját. Én ezt szülőként egyáltalán nem támogatom és nem is engedném, de ugye köteleznek rá. Szerintem ez nincs rendben, és a személyes szabadságunk korlátozásának érzem. A hülye y generációs fejemet zavarja csak ez, vagy más is érez hasonlóan? Amúgy nem vagyunk függők a mobilunktól, de az a saját személyes tárgyunk, amit szerintem nem szabadna, hogy joga legyen bárkinek is elzárnia egy olyan helyen, ahová kötelező járni, és nem szabad akaratunkból megyünk oda. A gyereket meg nem fogom mobil nélkül iskolába küldeni, mert még csak 11 éves, és úgy érzem őt biztonságban, ha rá tudok nézni merre jár, amikor egyedül jön-megy suliba/haza. (Az ő tudtával és beleegyezésével, nem titokban figyelem.)
szept. 2. 16:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
24%
Ha arra van szüksége(d), hogy lásd hol jár az iskola előtt és után, akkor a felvetett probléma nem létezik. Mert a gyerek nem adja le az iskolába lépés előtt, és visszakapja a telefont távozáskor. Tehát továbbra is látod mi történik vele amíg beér az iskolába, és miután elhagyja azt. A köztes időben nem is tartózkodhat máshol.
szept. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
1-es, nem értetted meg a kérdés lényegét! Ezt a részt csak azért írtam bele, ha esetleg azt ajánlaná valaki, hogy akkor ne vigyen magával telefont.
szept. 2. 16:23
 3/24 anonim ***** válasza:
25%

Annyira szerintem nem durva, amikor én voltam sulis még nem is volt mindenkinek okostelefonja és mégis kibírtuk a tanítást nélküle. Persze akkor még nem volt így ráfüggve mindenki a telefonjára. Most sem kéne elvenni, ha be tudnák tartani, hogy órán ne nyomkodjuk a telefont.

Persze ez amúgy nem a legnagyobb probléma az oktatásban, csak figyelemelterelés, addig sem az oktatás állapota a téma a médiában meg a közbeszédben.

szept. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
67%

Ha bezárják a gyereked a terembe délután 4-ig, az korlátozza a szabadságot.

Az, hogy le kell adnia azt az eszközt, aminek használatát a házirend már eddig is tiltotta, az semmilyen szabadságot nem korlátoz.

Azért ki lehet bírni az iskolát a mobil nélkül is, 5 éve érettségiztem, de mi még nem voltunk ennyire belebzulva a telefonba.

szept. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
58%

Amikor te voltál gyerek, akkor sem volt gond...


Ha attól parázol hol merre lehet akkor vegyél neki egy okosórát

szept. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
16%
Fél Európában működik már ez a rendszer. Érdekes módon megint csak a magyar baloldal tiltakozik ellene (mint mindig, minden ellen). Aztán '26-ban megint jön a nagy pofáraesés.
szept. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
73%
Én úgy gondolom, hogy a kormánynak ehhez semmi köze nincs és nem szabhatná így meg rendeletben. Teljesen jogos a felháborodás.
szept. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
57%
Megint ott tartunk, hogy jogunk van, de kötelességünk nincs.
szept. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
65%
Nem, nem gondoljuk. Még a munkahelyre se kellene engedni, hátha akkor a buzernyákok dolgoznának is valamit munkaidőben!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja és teljes mértékben egyetértek a nyolcassal!
szept. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
79%

Visszaemlékezve a diákéveimre, csak kötelességeim voltak, ha bármely jogomat érvényesíteni próbáltam, akkor rögtön el lettem hordva minden szarnak. Olyan durva jogokat próbáltam érvényesíteni, hogy szerettem volna inni egy korty vizet, vagy kimenni pisilni, mert a 15 perces szünetben sem kerültem sorra.

Pont ez jutott eszembe ma, mikor leesett, hogy elkezdődött az iskola, hogy én 16 évesen vettem meg az első okostelefonom a nyári keresetemből, és bizony rosszul esett volna, ha elvették volna tőlem. Nem volt képes annyi mindenre, mint a mostaniak, jelenleg egy olyan telefonom van, amit 45 ezerért vettem árom éve, de ez is sokkal több mindenre képes. Pl. arra, hogy 100 ébresztőt lehet maximum beállítani rajta. Ha a 16 éves énem rendelkezett volna ezzel a mobillal, és tudta volna, hogy elveszik tőle, és a titkárságon őrzik majd nap közben, 100%, hogy a 16 éves énem kiszámolta volna, hogy ha hét órám van, 45 perces órákkal, és 15 perces szünetekkel (nálunk így volt, mert hatalmas volt az épület, de mondom, sokszor arra nem volt elég a 15 perc, hogy sorra kerülj a wc-re sorbanállók közt, én nem jártam a büfébe, de ott is lehetetlen volt megvenni és még el is fogyasztani a tízóraid), akkor az 7x60=420 perc, tehát minden negyedik percben csendülne fel a titkárságon a Tudd meg, hogy mi vagyunk a fidesz c. trashdalocska.

szept. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!