Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem gondoljátok a szabadság...

Nem gondoljátok a szabadság durva korlátozásának azt, hogy az iskolákban elzárják egész napra a diákok telefonját és egyéb okos eszközeit?

Figyelt kérdés
Mint szülőt, engem ez mélységesen felháborít. Én, ha nem akarok, nem megyek olyan helyre dolgozni, ahol le kell adni a mobilomat. De a gyerekemnek kötelező iskolába járnia, és az iskolákban meg kötelező leadni a telefonját. Én ezt szülőként egyáltalán nem támogatom és nem is engedném, de ugye köteleznek rá. Szerintem ez nincs rendben, és a személyes szabadságunk korlátozásának érzem. A hülye y generációs fejemet zavarja csak ez, vagy más is érez hasonlóan? Amúgy nem vagyunk függők a mobilunktól, de az a saját személyes tárgyunk, amit szerintem nem szabadna, hogy joga legyen bárkinek is elzárnia egy olyan helyen, ahová kötelező járni, és nem szabad akaratunkból megyünk oda. A gyereket meg nem fogom mobil nélkül iskolába küldeni, mert még csak 11 éves, és úgy érzem őt biztonságban, ha rá tudok nézni merre jár, amikor egyedül jön-megy suliba/haza. (Az ő tudtával és beleegyezésével, nem titokban figyelem.)
szept. 2. 16:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem nem vagy tisztában a szabadság fogalmával.
szept. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
67%
Ugyanezt a hisztit levágta a sok dohányos amikor korlátozva lettek. Majd megszokják az emberek ezt is.
szept. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
78%

Nem gondolom annak.

Megküzdöttek a helyzet kialakulásáért az átlagember szintjén és tévedés úgy értelmezni a szabadságot, hogy az csak akkor érvényesülhet, ha másokat akadályozok a munkájában, lenullázom a hatékonyságát. Márpedig olyan szinteket öltött 2024-re az emberek digitális függősége, amely sokféle környezetben vált összeegyeztethetetlenné a munkavégzéssel.

Tévedés demokráciaként értelmezni minden olyan tevékenységet, amellyel másoknak károkat okozunk, - mások munkájába látványosan és tudva belekakálni nem az! Talán meglepő, de egy takarító(nő) sem azért kerül alkalmazásra, mert a feladata mások után takarítani, - neki is a munkáltatóval kialkudott minőségű tisztaság fenntartása a feladata és nem cselédnek szerződtetik! Amíg képtelenek ilyen részleteket emberek tömegesen a helyükön kezelni, nincs is min csodálkozni.

Van az a közeg, ahol lehetetlen küldetés más eszközparkkal megvédeni a munkakörülményeket, hatékonyságot, - marad a tiltás! Nem kellene ennek így lennie, ha az emberek képesek lennének a helyén kezelni az digitális eszközök használatához kötődő prioritásokat! Sokan azt sem tudják, hogy ez mit fed, - nemhogy képesek lennének ezt rendben leszervezni az elméjükben!

Alkalmazásról meg végképp nem is lehet szó, - mert nem akarásnak nyögés a vége!

Ahol dolgozom, teljesen természetes, hogy nem b@zerálnak emberek munkaidőben telefont, - hajszálpontosan tisztában vagyok azzal, hogy nem lehetetlen küldetés kategória félretenni a rádiótelefont munkaidőben (és nem is hiányzik)! Amikor indulok haza, bekapcsolom és ott fojtatom a digitális életemet, ahol abbahagytam a telefon kikapcsolását megelőzően!

Nincs dráma, túllihegés, - értelmes ember megérti, mit jelent az, hogy adott munkakörnyezetbe nem illeszthető bele a használata!

A probléma súlypontját a magán jelleg adja és az ilyen jellegű felhasználás arányainak munka hátrányára torzultsága jelenti! -Senkit nem érdekelne tényleg ez az egész, ha napi távlatban két-három rövid telefont eresztene meg az átlagember, - de ez nem így van! Meg is van az eredmény - és a válaszlépések miatti felháborodás!

szept. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Látom, a többség még mindig a tiltások mellett teszi le a voksát, pedig a tiltások soha semmit nem oldottak meg. (Lásd pl. a legális-illegális drogok esetét.) Nem lesznek tőle a gyerekek se felelősségtudóbbak, se a függőségüket nem fogja enyhíteni. Az én fiatalkoromban senki nem vette el tőlünk a telefonunkat az iskolában, csak annyi volt a szabály, hogy legyen lehalkítva és órán ne használjuk. Hogy szünetben mennyit játszottunk snake-et, vagy mennyit sms-eztünk, az senkit nem érdekelt. Azt is elnézték, ha számtech órán beléptünk az msn messengerbe és ott chateltünk, vagy épp tevecluboztunk, fórumoztunk stb. Függők voltunk mi is fiatalon sok akkori hülyeségtől, de felnőttünk, és egy jó részünkből értelmes felnőtt lett, aki tudja mikor nincs helye a telefonozásnak. Más részünk meg menthetetlen hülye lett/maradt, aki vezetés közben is csak a telefonját b.zizza, pedig ott is tiltva van. És az ezerszer veszélyesebb, mint a gyerekek iskolai telefonozása. Sőt a modern autók érintőképernyője is megérne egy misét, az mégis mehet, pedig sokkal nagyobb bajt tud okozni ott a figyelem elvonása, mint a gyerekek telefonja az iskolákban. Valahogy úgy érzem, adunk a sz.rnak egy újabb pofont, amihez sokan még tapsolnak is.
szept. 2. 23:15
 15/24 anonim ***** válasza:
96%
Nem gondolom úgy. Nálunk Angliában már 10+ éve így van.
szept. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
77%

Nem feltétlen a tiltás mellett voksolunk, de azért ez nem egy annyira naaagy dolog, elvégre a használat eddig is tiltva volt. Ahogy pl sok munkahelyen is tiltva van.

Bár tény, hogy nálunk ezt nagyon egyszerűen megoldották: ha órán tanát meglátta a telefont, beírás. 5 beírás után fegyelmivel próbaidő, a 6.-nál másnap repültél a suliból. Pár hét alatt rend lett.

Ezt nem értem más iskolákban miértnem volt így eddig, ettől függetlenül SEMMILYEN szabadságban nem korlátoz a telefon elvétele. Munkahelyen is kibsznak ha tiltva van, és beviszed.

szept. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
De, ha személyes tárgyadat kötelező jeleggel át kell adnod valakinek, aki nem hatósági személy, ráadásul nem is kapod vissza órákig, és csak sejted hol lehet, de nem látod, nem rendelkezhetsz vele, az igenis korlátoz téged. Nem kell ezt caps lockkal írnom, kisbetűvel is érti, aki gondolkodik. A munkára meg már a kérdés kifejtésében is írtam, hogy szabadon eldöntheted, hogy dolgozol-e olyan helyen, ahova nem vihetsz be telefont. Az iskolák esetében erre nincs lehetőséged.
szept. 3. 09:59
 18/24 anonim ***** válasza:
82%

"nem is kapod vissza órákig, és csak sejted hol lehet, de nem látod, nem rendelkezhetsz vele"

Ez már nagyon súlyos...

A telefon egy tárgy, nem egy élőlény, hogy minden percben ellenőrizni kelljen a meglétét/épségét.

Leadod, majd a nap végén visszakapod, ennyia történet. Ha valaki ezt nem tudja feldolgozni, annak célszerű felkeresni egy pszichológust, mert az már komoly függőség.

szept. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
70%

"pedig a tiltások soha semmit nem oldottak meg. (Lásd pl. a legális-illegális drogok esetét.)"


Dehogynem. Illegális dolgokat például relatív kevesen használnak ahhoz képest, hogy mennyien használnák, ha nem létezne a tiltás.

szept. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
56%

NNNa, de legalább nem végeznek félmunkát.


[link]

szept. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!