Nem gondoljátok a szabadság durva korlátozásának azt, hogy az iskolákban elzárják egész napra a diákok telefonját és egyéb okos eszközeit?
Nem gondolom annak.
Megküzdöttek a helyzet kialakulásáért az átlagember szintjén és tévedés úgy értelmezni a szabadságot, hogy az csak akkor érvényesülhet, ha másokat akadályozok a munkájában, lenullázom a hatékonyságát. Márpedig olyan szinteket öltött 2024-re az emberek digitális függősége, amely sokféle környezetben vált összeegyeztethetetlenné a munkavégzéssel.
Tévedés demokráciaként értelmezni minden olyan tevékenységet, amellyel másoknak károkat okozunk, - mások munkájába látványosan és tudva belekakálni nem az! Talán meglepő, de egy takarító(nő) sem azért kerül alkalmazásra, mert a feladata mások után takarítani, - neki is a munkáltatóval kialkudott minőségű tisztaság fenntartása a feladata és nem cselédnek szerződtetik! Amíg képtelenek ilyen részleteket emberek tömegesen a helyükön kezelni, nincs is min csodálkozni.
Van az a közeg, ahol lehetetlen küldetés más eszközparkkal megvédeni a munkakörülményeket, hatékonyságot, - marad a tiltás! Nem kellene ennek így lennie, ha az emberek képesek lennének a helyén kezelni az digitális eszközök használatához kötődő prioritásokat! Sokan azt sem tudják, hogy ez mit fed, - nemhogy képesek lennének ezt rendben leszervezni az elméjükben!
Alkalmazásról meg végképp nem is lehet szó, - mert nem akarásnak nyögés a vége!
Ahol dolgozom, teljesen természetes, hogy nem b@zerálnak emberek munkaidőben telefont, - hajszálpontosan tisztában vagyok azzal, hogy nem lehetetlen küldetés kategória félretenni a rádiótelefont munkaidőben (és nem is hiányzik)! Amikor indulok haza, bekapcsolom és ott fojtatom a digitális életemet, ahol abbahagytam a telefon kikapcsolását megelőzően!
Nincs dráma, túllihegés, - értelmes ember megérti, mit jelent az, hogy adott munkakörnyezetbe nem illeszthető bele a használata!
A probléma súlypontját a magán jelleg adja és az ilyen jellegű felhasználás arányainak munka hátrányára torzultsága jelenti! -Senkit nem érdekelne tényleg ez az egész, ha napi távlatban két-három rövid telefont eresztene meg az átlagember, - de ez nem így van! Meg is van az eredmény - és a válaszlépések miatti felháborodás!
Nem feltétlen a tiltás mellett voksolunk, de azért ez nem egy annyira naaagy dolog, elvégre a használat eddig is tiltva volt. Ahogy pl sok munkahelyen is tiltva van.
Bár tény, hogy nálunk ezt nagyon egyszerűen megoldották: ha órán tanát meglátta a telefont, beírás. 5 beírás után fegyelmivel próbaidő, a 6.-nál másnap repültél a suliból. Pár hét alatt rend lett.
Ezt nem értem más iskolákban miértnem volt így eddig, ettől függetlenül SEMMILYEN szabadságban nem korlátoz a telefon elvétele. Munkahelyen is kibsznak ha tiltva van, és beviszed.
"nem is kapod vissza órákig, és csak sejted hol lehet, de nem látod, nem rendelkezhetsz vele"
Ez már nagyon súlyos...
A telefon egy tárgy, nem egy élőlény, hogy minden percben ellenőrizni kelljen a meglétét/épségét.
Leadod, majd a nap végén visszakapod, ennyia történet. Ha valaki ezt nem tudja feldolgozni, annak célszerű felkeresni egy pszichológust, mert az már komoly függőség.
"pedig a tiltások soha semmit nem oldottak meg. (Lásd pl. a legális-illegális drogok esetét.)"
Dehogynem. Illegális dolgokat például relatív kevesen használnak ahhoz képest, hogy mennyien használnák, ha nem létezne a tiltás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!