Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak nekem érdekes, hogy...

Csak nekem érdekes, hogy régen, ha a férfi verte a feleségét, meg ordítozott vele, mégis együtt maradtak (nem váltak el) akár 50 éven keresztül, manapság meg semmi durva nem kell, csak egy nézeteltérés, és máris szakítás a vége?

Figyelt kérdés

A családom is ezért lett mozaikcsalád. Anyámat megbolondították a fiatalabb online "haverjai", hogyha nem érzi jól magát Apukámmal, akkor váljon el, és keressen mást.

Azóta kevesebb a pénzünk, meg minden rosszabb, de Anyukám olyan hűűű de nagyon boldog az új párjával (azóta nem csak új párja van a szüleimnek, de meg is házasodott mindkettőjük!!!), és ennyi.

Bár én lassan 21 éves "férfi" (inkább "nagy kisfiú") leszek, tehát nem vagyok nő, de én úgy vagyok vele, hogy inkább lennék egy vacak párkapcsolatban, ha megfelelő és stabil az anyagi helyzet, minthogy kilépjek a kapcsolatból, illetve én már csak megszokásból se szakítanék (ha megszoktam, hogy az illető a párom).

Idősebb emberekről még olyanokat is hallottam, hogy házasok voltak, de külön éltek, le se feküdtek soha egymással. Sok helyen nem volt szerelem se egyáltalán, mégis halálig együtt voltak, nem csak házasok, hanem sima párok is.


Erre mi van manapság? Ha valami nem oké, semmi tűrés, hanem szakítás. Meg mindenki azt tanácsolja az embernek, hogy szakítson... Sokszor már ugyanez csak azért is érhet így véget, mert csak simán véget ér a "rózsaszín felhő"...


Most komolyan, mi történt az emberekkel, hogy régen tűzön-vízen át hűségesek voltak egymáshoz, még akár bántalmazás (pl. alkoholista férj megnyilvánulása) esetén is, manapság meg mindent a szakítással oldanak meg?

Ez is a rohanó világ hozadéka? Semmi türelme az embereknek ehhez a sok teendő és gyakori változás miatt? Vagy miért van ez manapság?



tegnap 20:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert ma már rengeteg eszköz áll a rendelkezésre, rengeteg tanulmány amiből lehet(ne) edukálódni. 2024-ben csak az tűri már akár a verbális bántalmazást, aki nem is akar változtatni.
tegnap 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
Nem hűség volt, hanem szenvedés. T sem éltél még 1 percet se mérgező kapcsolatba olyannal, akit a hátad közepére se kívánsz.
tegnap 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Senior Séf ***** válasza:
100%
Mindenkinek egy élet jutott, kérdező, és azt az egyet igyekszik boldogan (vagy legalább boldogtalanság nélkül) leélni. Régen egy egyedülálló nő halálra volt ítélve, nem tudott volna megélni. Munkahely sem volt, iskolája sem volt, ereje sem lett volna, stb. Nagyrészt kényszerűségből maradt a biztos rosszban, mert valaki kellett, aki eltartja.
tegnap 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Régen többnyire gazdasági okai is voltak az ilyesminek. Gyakran nem is szerelemházasság volt, hanem föld a földel stb., ill. hivatalnoknál sem volt előnyös, ha valaki nem házas, hacsak nem özvegy.

Sokkal körülményesebb volt a válás, és nem volt az olyan kellemes, ha a falu népe a szájára veszi a Pistát, Pirit. Meg hát egy elvált nő könnyen úgy maradt, és nem talált magának új férjet, szóval tizenötször is meggondolta, mert ki tartja el. Ebben az időben még nyugdíj sem volt.


Na meg ha semmi ilyen gond nem is adódott, akkor is ott volt a társadalmi nyomás miatt. Kb. olyan, mint Orbanisztánban a melegség felvállalása.

tegnap 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, úgy nehéz bármilyen kapcsolatról is véleményt mondani, ha egészen idáig csak a jobb kezeddel volt bármilyen komolyabb afférod. Majd talán ha egyszer két szóval is közelebb kerülsz egy élő, lélegző nőhöz, akkor gyere vissza pattogni.
tegnap 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, a guminődet verheted, az nem hagy el.
tegnap 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
77%
Jól van pubi, menj aludni, majd ha egyszer igazi nagyfiú leszel, megtapasztalod, milyen egy szar kapcsolat.
tegnap 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

A leírásodban csak annyi a hiba, kedves kérdező, hogy általában pont a hűség hiányzott ezekből a régi házasságokból. A feleségek pl. a fent említett okokból szemet hunytak afölött, ha a kedves férjük elment a szeretőjéhez.

Én speciel pár éve tudtam meg, hogy a anno a nagyim is teljes nyugalommal készítette ki a legjobb ruháját nagyapámnak, nehogy elhanyagoltnak tűnjön, mikor megy a nőjéhez...

Bocs, ha ezt egy magára valamit is adó, önálló keresettel rendelkező nő a mai világban nem tűrné (persze biztos van, aki most is tűri...). Ha neked egy ilyen kapcsolat az álmod, akkor hajrá, de akkor is ajánlom inkább a nyitott kapcsolatot, az legalább tiszta ügy és egyenlő helyzet.

tegnap 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem is ma túltolták ezt a szakíts válj dobd ki, fuss el témakört!

Mondom ezt elvált nőként, aki már azóta túlvan még egy toxikus kapcsolaton is, ahol hazudtak nekem, megcsaltak stb.

Én is azt mondom, hogy ha valaki jó ember es szép emlékek kötnek össze vele, régen jó volt a szex, ma már nem, de ha jó ember, nem bánt, és jól lehet élni vele, megbízható, ne dobd el! Egy újért, aki csak izgalmas es jó vele a szex pár hétig!

Nem biztos, hogy jó az új, vagy jobb.

Sőt azt mondom, hogy ha valaki rosszul választott 3 szor, vagy peche volt, nagy a sansz, hogy továbbra is az lesz es egyre rosszabb lepukkantabb emberrel fog kikötni! Vagy egyre gonoszabbal.

Ha valaki jó ember, fogjad foggal körömmel, mert ritka!

Inkább próbáld feléleszteni a kapcsolatot.

En is azt mondom, hogy unalomból válni es ugrani a bizonytalanba, az anyagi csődbe a legnagyobb marhaság!

Csak azert mert online nagyfarkú fiúk udvarolnak.

tegnap 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%

Regen nem volt Tinder ahol egy no naponta 50 kukit talál magának

Meg nem volt hova menniuk

Mentek volna az erdobe? Vagy hova? Nem volt Airbnb meg semmi

Kozos vagyon volt a hazuk, foldek, allatok

tegnap 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!