Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak nekem érdekes, hogy...

Csak nekem érdekes, hogy régen, ha a férfi verte a feleségét, meg ordítozott vele, mégis együtt maradtak (nem váltak el) akár 50 éven keresztül, manapság meg semmi durva nem kell, csak egy nézeteltérés, és máris szakítás a vége?

Figyelt kérdés

A családom is ezért lett mozaikcsalád. Anyámat megbolondították a fiatalabb online "haverjai", hogyha nem érzi jól magát Apukámmal, akkor váljon el, és keressen mást.

Azóta kevesebb a pénzünk, meg minden rosszabb, de Anyukám olyan hűűű de nagyon boldog az új párjával (azóta nem csak új párja van a szüleimnek, de meg is házasodott mindkettőjük!!!), és ennyi.

Bár én lassan 21 éves "férfi" (inkább "nagy kisfiú") leszek, tehát nem vagyok nő, de én úgy vagyok vele, hogy inkább lennék egy vacak párkapcsolatban, ha megfelelő és stabil az anyagi helyzet, minthogy kilépjek a kapcsolatból, illetve én már csak megszokásból se szakítanék (ha megszoktam, hogy az illető a párom).

Idősebb emberekről még olyanokat is hallottam, hogy házasok voltak, de külön éltek, le se feküdtek soha egymással. Sok helyen nem volt szerelem se egyáltalán, mégis halálig együtt voltak, nem csak házasok, hanem sima párok is.


Erre mi van manapság? Ha valami nem oké, semmi tűrés, hanem szakítás. Meg mindenki azt tanácsolja az embernek, hogy szakítson... Sokszor már ugyanez csak azért is érhet így véget, mert csak simán véget ér a "rózsaszín felhő"...


Most komolyan, mi történt az emberekkel, hogy régen tűzön-vízen át hűségesek voltak egymáshoz, még akár bántalmazás (pl. alkoholista férj megnyilvánulása) esetén is, manapság meg mindent a szakítással oldanak meg?

Ez is a rohanó világ hozadéka? Semmi türelme az embereknek ehhez a sok teendő és gyakori változás miatt? Vagy miért van ez manapság?



tegnap 20:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
64%

9-es, ha te egyik hulladék kapcsolatból a másikba ugrasz, az max azt bizonyítja, hogy gyökér vagy egy normálisat találni.

Ellenben más még lehet boldog szakítás/válás után. Tudod, van az a mondás, hogyha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.

tegnap 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
64%
Kerdezo biztos fasza lehet szar kapcsolatba lenni ahol 0-24-be csak veszekedes megy
tegnap 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

A kérdést spontán írtam a bennem kavargó gondolatok alapján, lehet, hogy egyes részeit nem jól fogalmaztam, főleg a "hűség" résznél, mert amúgy tudom, hogy voltak akkor is megcsalások.


Azt viszont nem tudtam, hogy rengeteg csak érdekházasság volt, illetve azt sem, hogy miért voltak kénytelenek maradni. Tehát akkor lényegében tudatlanság és lehetőséghiány volt régen, ami miatt így volt.

tegnap 22:35
 14/22 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nincs azzal baj, hogy elválnak, sőt nem is való mindenkinek párkapcsolat.

Az a baj inkább, hogy hiába ott a lehetőség, ma is, sokan kényszerből élnek együtt, mert a munkabéreket úgy alakítják, hogy ne élj meg egyedül.


Tehát ma is csak az tud egyedül élni, aki jól keres.


Annak is volt előnye, ha valakit eltartottak, ha jó társa volt.

A munkáltatóknak is kiszolgáltatott az ember, és ma nagyobb a nyomás, elvárják, hogy dolgozz és otthon is csinálj meg mindent.


Én azokat irigylem, akik nem élnek senkivel kényszerből, egy háztartásban.

tegnap 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%

Még egy annyit mondanák, hogy a mai szerelemből vagy agybajból köttetett házasságok SEMMIVEL SEM BOLDOGABBAK mint a régen, érdekből kötött házasságok.

Olvastam a megrendezett házasságokról tanulmányt, ahol azt írta, hogy ezek a házasságok úgy köttetnek hogy a szülők ismerik jól a gyerekeiket, es aszerint gondolják ki hogy ki illene hozzájuk es sok esetben végül ezek a házasságok a 0 ról indulnak es kialakul a szerelem, a mostani házasságok meg szerelemmel indulnak, de a 0 önismeret miatt 2 hét-2 hónap-2 év alatt vége van!

tegnap 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

Meg a korlátolt lehetőségek ami regen volt sok esetben áldás volt egy olyan nő számára peldaul aki rosszul mérte fel a lehetőségeit es vegul lecsúszott, utcán találta magát mert képtelen jól gondolkodni, önhibáján kívül, lehet értelmileg kissé korlátolt vagy mentális beteg stb.

Meg amúgy a korlátolt lehetőségek ma is jelen vannak ugyanúgy, egy kisgyerekes egyedülálló nőnek ma is nehéz önállósulni, szinte lehetetlen, ha a körmyezete nem támogatja!

Gyerekek, ma is ugyanolyan nehéz

tegnap 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Huh, hol is kezdjem...

Ha a párod bármilyen formában bántalmaz téged, ott már régen nincs szó szerelemről, ahogy tiszteletről sem. Miért maradnál egy olyan "kapcsolatban" ahol bántanak téged, ahol semmibe vesznek, ahol a testi épséged és az életed forog kockán? Ennek elkerülése ugyanolyan ösztönös dolog, minthogy nem eszel romlott ételt vagy hogy nem mérgezed magadat.

Régebben a nőknek nem volt lehetősége elválni, amikor pedig volt, akkor is kiszolgáltatott helyzetben voltak az esetek jelentős részében. Nem azért maradtak, mert hűségek voltak, hanem mert nem volt más opció. Illetve megjegyezném, hogy a bántalmazók általában nem is hűségesek a másik félhez, hiszen egyértelműen nem tartják egyenlő félnek és egyértelműen tisztelik. Érdemes lenne olvasnod nőktől, az irodalom tele van ötven, száz és régebben élt nőkkel, akik feljegyezték, hogy mennyit kellett szenvedniük a bántalmazójuk miatt, amiért az adott kor nem nyújtott segítő kezet.

Kérdező, ha téged minden reggel verne a párod, komolyan mellette maradnál? Mert ha igen, akkor még most érdemes lenne felkeresned egy pszichológust.

Egy párkapcsolatnak akkor van értelme, ha jelen van a kölcsönös szerelem (ami tisztelet nélkül elképzelhetetlen) és a felek jobbá teszik egymás életét. Nyilván ez olyasmi, ahol sok dolognak kell passzolnia, ezért sem könnyű olyan társat találni, akivel hosszútávon is megvan a harmónia. Ha a másik csak árt neked, ha hátráltat a céljaidban, akkor mégis miért maradnál vele? Csak felesleges teher lenne az életedben.

23/N

tegnap 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 17 es, a kérdező anyja nem azert szakított mert verték, hanem mert megunta a férjét es kereste a szerelmet, amit időlegesen meg is talált. Ott lesz vége, mikor kiderül, hogy az online fiúka titokban továbbudvarol másoknak is es megtarotta a régi szexkapcsolatait is. Na az lesz egy fekete nap!
tegnap 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

#18

Az is egy teljesen érthető ok a szakításra, ha valaki már nem érzi jól magát az aktuális párkapcsolatában. Annak vagyok a híve, hogy legalább egyszer megéri dolgozni a kapcsolaton, de ha nem javul, akkor miért dobja el magától a jövőbeli boldogságát, ha valaki más mellett ismét boldog lehet?

Nyilván ez a gyerek szempontjából nehéz váltás, de még mindig jó, mintha mindig veszekedő és rosszkedvű szülők mellett nevelkedne.

Nem kell előre vetíteni a rossz sejtéseidet, pláne, ha alaptalanok. Talán úgy lesz, ahogy írtad, talán nem.

23/N

tegnap 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%
Ez a folyamatos boldogságkeresés nagyon nagy pofára esésekkel szokott végződni! Ma az emberek folyton boldogak akarnak lenni. Ami nem normális. Az életben még vannak szürkébb periódusok, nem biztos hogy az a megoldás, hogy dobbantsunk mindig!
tegnap 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!