Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is gyakran össze szokott...

Más is gyakran össze szokott veszni a szüleivel?

Figyelt kérdés
Külön élek már tőlük, többek között, mert egyszerűen édesanyámat kibírni nem lehet, a legkisebb dologért is bele tud veszni a másikba és nem fogadja el soha a másik álláspontját. Az egyik legerőszakosabb ember akit ismerek, ha valami nem úgy van ahogy elképzelte egyből bevágja a durcát. Olyan dolgokat vág az ember fejéhez egy vita során amit normális ember nem tesz...főleg úgy, hogy ő se egy mintaember. Ez valami egyedi dolog lenne vagy azért máshol is vannak gyakran nézeteltérések? Apámmal teljesen jól megvagyok, de anyám mintha valami másik bolygón élne...konkrétan elég fél óra egy légtérben és ott is a balhé. A vicces az az egészben, hogy egy családi összejövetelen adja a laza jófej Muttert miközben teljesen más ha nincsenek ott a rokonok.

szept. 7. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Apám pár éve meghalt, anyámmal meg egy évben 2x találkozok és 4-5x beszélünk telón. Nem nagyon van veszekedés.
szept. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Anyám nekem bántalmazó. Gyerekkirunkban vert kesobb lekvázott kontrollmániás is soha senkim nem lehet haljak meg szüzen is ne legyen családom gyerekem meg ne segitsen senki, ha anyagilag megszorulok, utcára is kidobott már, mindenkinek hatudik rolam gyerekkoromban az intim dolgaim is kitargyalta a szomszedokkal is(pl megkott a menstruacio vagy nőgyógyászhoz megyek)ha neha volt is barátom annak be akart mindig mocskolni.


(Értelmiségi szülő egyébként diplomás és 2 cége van.apának is. Apa soha nem védett meg. Anya megvezeti bármivel de bárki mást is. Amikor pszichologushoz is mentem akkor elkezdett engem lehordani bolondnak aki pszichologushoz jár a hátam mögött meg a pszichologusnak is lekv ázott és megvezette azt is. Ami ugy derult ki. Ugyanis a pszichologus el se mondta hogy anyám felkereste es teletömte a fejét.)


Azota persze külön élunk fel is nőttem a gyerekem is próbálta ellenem hangolni (a gyerek el is sírta magát)ez elidegenítés a gyerek bántalmazása is egyben. El van tiltva az unokájától, csak gyámügyi engedéllyel találkozhatna vele.


Komolyan eszem megáll hogy lehet egy anya ilyen. A pszichologus szerint klimax meg van ilyen hogy anya lánya féltékenység meg ne haragudjak rá nehéz gyerekkora volt elvégre az anyja verte őket is.


Mivel mai napig is a legkisebb kontaktban is ott rúg belém ahol csak tud, (most pl a lakcimadataimmal élt vissza kiadja biztosítóknak stb.)azzal kel fekszik hogyan bántalmazhatna, de én meg bocsássak meg "szegénynek" mert kvázi "bolond"?


A gyerekkorom arrol szólt hogy azert kellett elsősorban hogy legyen barátom hogy elmenekülhessek otthonról!

szept. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Metionin ***** válasza:
Anyámmal nekem is nagyon nehéz volt, amíg vele laktam. Teljesen különböző emberek vagyunk, tök másképp gondolkodunk, ami már ovis koromban is konfliktushoz vezetett és az évek során ez csak romlott. Mióta elköltöztem és évente 2-3 alkalommal találkozunk, igyekszik moderálni magát, mert rájött, hogy ha nem így tesz, akkor én boldogan megvagyok nélküle. Telefonon ha hisztizni vagy kötekedni kezd, egyszerűen leteszem. Régebben párszor kiverte a hisztit amikor látogatóban volt nálam, szó nélkül felraktam a buszra. Elég gáz, hogy konkrétan idomítani kellett ahhoz, hogy normálisan viselkedjen, de semmi más nem használt.
szept. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én anyám is nehéz eset. Mindenről meg van győződve, hogy jobban tudja, meg mindenkitől okosabb. Más véleményét nem fogadja el. Tény, hogy okos, ezt nem vitatom, de hogy túl sokat képzel magáról, az biztos. Mindenbe beleköt, nem lehet vele egy vitát lefolytatni. Nagyon nehéz természet. Illetve neki sehogy senki semmikor sem tud megfelelni. Mindig talál valamit amibe bele tud kötni. Elég negatív. Apámat nem érdekli, mindig anyám pártját fogja. Már régen elköltöztem otthonról, és csak olyanokkal lehet felhívni őket, ha valami nagyon dícséretes dolog történt velem, különben az megy, hogy szerintük milyen ostoba vagyok. Így aztán 2 havonta beszélünk. Néha hazalátogatok, de sosem alszom otthon. Igyekszem támogatni őket anyagilag, hogy ne legyen belőle veszekedés, mert konfliktus kerülő ember vagyok. Támogattak ők is anyagilag rengeteget, de érzelmileg soha. És ugyanezt adom vissza nekik, mert nálunk ez működik.
szept. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos igen.

Apa pillanatok alatt fel tudja kapni a vizet, és addig nem lehet hozzászólni, míg le nem nyugszik, ami nem mindig történik meg hamar.

Anya meg úgy és olyan stílusban beszél sokszor házon belül, mint más a kutyával. Sokszor mostanság amúgy publikus helyeken is, de nem zavarja, amikor megbámulnak minket érte.

szept. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!