Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak nekem érdekes, hogy...

Csak nekem érdekes, hogy régen, ha a férfi verte a feleségét, meg ordítozott vele, mégis együtt maradtak (nem váltak el) akár 50 éven keresztül, manapság meg semmi durva nem kell, csak egy nézeteltérés, és máris szakítás a vége?

Figyelt kérdés

A családom is ezért lett mozaikcsalád. Anyámat megbolondították a fiatalabb online "haverjai", hogyha nem érzi jól magát Apukámmal, akkor váljon el, és keressen mást.

Azóta kevesebb a pénzünk, meg minden rosszabb, de Anyukám olyan hűűű de nagyon boldog az új párjával (azóta nem csak új párja van a szüleimnek, de meg is házasodott mindkettőjük!!!), és ennyi.

Bár én lassan 21 éves "férfi" (inkább "nagy kisfiú") leszek, tehát nem vagyok nő, de én úgy vagyok vele, hogy inkább lennék egy vacak párkapcsolatban, ha megfelelő és stabil az anyagi helyzet, minthogy kilépjek a kapcsolatból, illetve én már csak megszokásból se szakítanék (ha megszoktam, hogy az illető a párom).

Idősebb emberekről még olyanokat is hallottam, hogy házasok voltak, de külön éltek, le se feküdtek soha egymással. Sok helyen nem volt szerelem se egyáltalán, mégis halálig együtt voltak, nem csak házasok, hanem sima párok is.


Erre mi van manapság? Ha valami nem oké, semmi tűrés, hanem szakítás. Meg mindenki azt tanácsolja az embernek, hogy szakítson... Sokszor már ugyanez csak azért is érhet így véget, mert csak simán véget ér a "rózsaszín felhő"...


Most komolyan, mi történt az emberekkel, hogy régen tűzön-vízen át hűségesek voltak egymáshoz, még akár bántalmazás (pl. alkoholista férj megnyilvánulása) esetén is, manapság meg mindent a szakítással oldanak meg?

Ez is a rohanó világ hozadéka? Semmi türelme az embereknek ehhez a sok teendő és gyakori változás miatt? Vagy miért van ez manapság?



tegnap 20:59
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
78%

#20

Nem kell végletekben gondolkozni. Nem kell a minden egyes percben boldognak lenni, de ha valaki hosszútávon nem az, tudja az okát és nem tud rajta változtatni, csak megszabadulni tőle, akkor miért ne tenné meg? Miért pocsékoljon el éveket, évtizedeket egy olyan kapcsolatra, amiben nem fog örömöt lelni?

Ugyanúgy, munkahelyet is akkor vált az ember, amikor hosszútávon nem érzi jól magát ott, érzi, hogy nem halad előre. Ekkor vált az ember, nem akkor, amikor egy bonyolultabb projekt miatt van pár hét, hónap, amikor jobban meg van viselve.

Egy élete van mindenkinek és aki teheti, szeretné a lehető legjobban tölteni.

23/N

tegnap 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
0%
21 es, te gondolkodsz végletekben, én nem azt mondtam, hogy föltétlen egy szar kapcsolatban kell poshadni, hanem az ember kell tudjon mérlegelni, valamiképp józanul, de extázisban élni nem lehet folyton
ma 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!