Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hétköznapokon mennyi időtök...

Hétköznapokon mennyi időtök van, ami nem munka, ingázás vagy alvás?

Figyelt kérdés

Szóval mennyi szabadon beosztható időtök van a hétköznapokban?


Nekem munka + utazás, és alvást (ugye ezek kötelezők, nem tudok ezzel spórolni) levonva egy napból marad 4 óra, ebbe kell beleférnie a sportnak, házimunkának, tisztálkodásnak-készülődésnek, evésnek, párkapcsolatnak, és hobbinak-szórakozásnak. (Meg barátoknak is, de azt már feladtam)


Úgy érzem kezdek kiégni, ez a 4 óra semmire nem elég…. Általában vagy sportolok vagy házimunkázok az adott napon, ami 1 óra, maradt 3.

Tisztálkodás, készülődés, öltözködés fésülködés minden ilyesmi egy nap alatt összesen 1 óra, maradt 2.

Vacsora, bepakolás másnapra, reggelikészítés, apróbb intéznivalók ezek is összesen egy órát el tudnak vinni, maradt 1.

1 óra arra hogy kikapcsolódjak, hobbival foglalkozzak, a párommal töltsek időt, ez nem elég egyszerűen.

(És igazából jó lenne egy órával többet aludni, de már nem tudok miről lemondani emiatt.)


Vagy csak nekem túl nagyok az igényeim? 1 óra szabadidő jónak vagy rossznak számít munkanapokon? Nektek mennyi van és hogy bírjátok? Hogy lehetne ezt a 4 órát jobban kihasználni?

Bármi érdekel ami segíthet a jelenlegi helyzetemen, úgy érzem nem bírom.


ma 10:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A munkám erősen szezonális jellegű, így ez nagyon változó. Nyáron 7-8 órám is van a munka vége és a lefekvés közt, a téli időszakban van, hogy éjjel 12-1-ig irodában ülök, reggel 8-ra pedig újra bent kell lennem, így bármiféle szabadidő az alvás rovására megy.


Cserébe a nyár nagyon laza. Idén 5 hetet voltam egyhuzamban szabin + karácsonykor lesz még két hét.


Ami a sűrű időszakot illeti, az egyszerűen gyilkos. Megértem, hogy nehezen viseled a szabad idő hiányát. Esetleg elgondolkodhatsz a váltáson... Az enyémhez hasonló szezonális jellegű munkák ugyan meggyötrik az embert a szezonban, de utána tényleg rengeteg szabad idővel számolhatsz.

ma 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Munkahelyváltás segít.

Illetve milyen házimunkát kell mindennap megcsinálni?

Tisztálkodás, készülődés, öltözködés munka után mégis hova? Mármint gyors tusolás, otthoniba átöltözés oké, de ezen mi egy óra?

ma 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Munkát keresgélek, de a meglévő végzettségemmel jobb nem nagyon van, új szakmát/egyetemet pedig nem tudom mikor tudnék így csinálni, mentális energiám se lenne rá, nem csak időm.



“ Illetve milyen házimunkát kell mindennap megcsinálni?”

Semmi komolyat. Azt írtam hogy “Általában vagy sportolok vagy házimunkázok az adott napon, ami 1 óra”

Szóval általában heti 2x vagy 3x sportolok, a maradék 2-3 napon van elosztva a bevásárlás, főzés, takarítás valahogy.


“ Tisztálkodás, készülődés, öltözködés munka után mégis hova? Mármint gyors tusolás, otthoniba átöltözés oké, de ezen mi egy óra”

Egy nap összesen egy óra. Reggel kb fél óra összesen a: mosakodás, megcsinálni a hajam, kétperces smink, felöltözés. És este is kb fél óra a mosakodás, krémezés, zuhanyzás.

Nem írtam hogy munka után készülődnék bárhova

2x30 perc = napi egy óra

(Ebben nincs benne a hajmosás amúgy, alkalmanként 1 óra mindennel együtt heti 1-2 alkalommal. És a szőrtelenítés sincs benne, az nem tudom mennyi idő plusz, 2-3 naponta.)

ma 11:19
 4/13 anonim ***** válasza:
49%
Heti 3 nap otthonról dolgozok, 4-kor végzek, sok szabadidőm marad. Munkahely 10 perc robogóval. Amikor fix 8-17-ig bejárós munkám volt, 2 hónap után otthagytam a pcsába, mert semmire nem maradt se időm, se energiám. Ez így tényleg nem élet.
ma 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
10-11 órát dolgozok, 1 órát utazok és napi 2-3 órám marad. A főzést/takarítást a párom intézi, nem sportolok és barátaim sincsenek. Hétvégente szoktam főzni és más hobbimmal foglalkozni.
ma 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Értem.

Mit gondolsz, szerinted mi lenne a megoldás rá?

Hány órakor kelsz, mikor kezded a melót, hány órát dolgozol, milyen messze van? Együtt élsz a pároddal?

Én is nő vagyok, kereskedelemben. Kétféle menetrendet tapasztaltam meg az elmúlt három évben.

Az egyik heti 30 órás, részmunkaidős. Itt gyakran délután 13-ra kellett mennem, de mivel a belvárosban volt, kb. 1 óra volt beérni. Ehhez ugye nagyjából 11 körül már elkezdtem készülődni, attól függően, hogy mikor keltem, (általában 8 körül), előtte volt pár órám ugye, de őszintén mit tudsz csinálni abban a 3 órában? Néha főztem, kicsit pakolásztam, de ennyi. Aztán volt, hogy egésznapra voltam beírva, 9-20-ig. 21 óra volt heti kb. 4-5x, mire hazaértem, ugye hétvége a kereskedelemben általában offos. Volt, hogy 10:30-tól 17:00-ig, szóval kimondva, hogy "részmunkaidő" jól hangzik, de nagyon összevissza volt.

Férjem rendesen nappali műszakban van, reggeltől délután 17-ig, hétfőtől péntekig. Nem sokat találkoztunk. Család, barátok nagyon ritkán, mondjuk nekünk annyira nincs is igényünk rá. Hiába volt csak heti 30 óra, ehhez nem lehet tervezni semmit sem.

Plusz a társaságot sem szerettem. Multi.

Most egy kis magánvállalkozásban vagyok, többet dolgozom ugyan, mert 11 óra, egésznapos, 2 nap munka, két nap szabad. Ez azért tervezhetőbb, mert a szabadnapjaim egésznaposak és csak kb. félóra az odaút.

Munkaidőben, ha úgy van, tudok ügyet intézni, kimehetek, ha nincs sor és vagyunk elegen, szóval elég rugalmasak. A pénz viszont sz@r sajnos.

Na szóval csak azt akarom ezzel mondani, hogy ez a kötöttség nem mindenki világa. Őszintén én is jobban szeretnék a magam ura lenni.

Viszont így a váltás után én rájöttem, hogy nem is feltétlenül az volt a baj, hogy nincs időm semmire, hanem már eleve a közeg sem volt jó. Feszült emberek, soha nem volt jó semmi, ha megcsináltuk az akciós áruk felcimkézését, jött az újabb kitaláció fentről, hogy nem jó, máshogy kell, ugye az multi volt, amit először írtam.

Szóval lehet az is, hogy ilyen aprónak tűnő dolog miatt is, mint a közeg, érezheted, hogy nincs semmi szabadidőd. A végére csak kinyögtem mit akarok írni.

ma 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egy éve dolgozom úgy, hogy heti három nap home office, két nap iroda. A három nap home office alatt rengeteg időm van az otthoni teendőkre (munkaidőben is), ez óriási segítség, mert tudok mosni, főzni, takarítani. A két nap elmegy az ingázással, azokon a napokon semmit nem tudok otthon csinálni, mert hajnali ötkor elmegyek otthonról és este hétre érek haza.


Viszont amíg olyan munkahelyeim volta, hogy minden nap be kellett járnom az irodába, teljesen ki voltam merülve. Nem az ingázás miatt, mert akkor 15 percre dolgoztam az otthonunktól, hanem a rengeteg túlóra, amit az irodában kellett töltenem. Gyakorlatilag csak aludni jártam haza, de mivel kőkemény szellemi fáradság volt rajtam folyamatosan, sosem tudtam magam kipihenni és másnap úgy mentem dolgozni, hogy eleve ki voltam facsarva, mint egy citrom. A hétvégék pihenéssel teltek, hogy tudjak valamennyire regenerálódni. Bízom benne, hogy erre nem kényszerülök rá többet.

ma 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem hogy jön ide a home office. Egészen biztos vagyok benne, hogy a kérdezőnél nincs ilyen.

Miért olyanok válaszolnak, akikre egyáltalán nem vonatkozik a kérdés?

ma 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

#8

A kérdező egy általános, bárkire érvényes kérdést írt ki. A válaszokból most már azt is le tudja szűrni, hogy marhára megérné otthonról végezhető munkát keresnie, ha több szabadidőt szeretne.

ma 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#6

Nagyon szeretem a munkám és a munkatársaimat is, ez az egyetlen bajom vele hogy nagyon sok időt visz el, pláne utazással együtt.


#7

Igen, a hétvégék nekem is elmennek arra hogy kipihenjem magam végre, utolérjem magam a teendőkkel, vagy a családommal találkozzak. :( aztán pikkpakk hétfő újra.


#8

Igazából válaszolhat bárki. :) az tény hogy gyakorlatban hasznosítani inkább olyanok tippjeit tudnám akik bejárnak, de ettől még írhat bárki. Az is érdekel hogy mennyire átlagos a helyzetem.

ma 12:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!