Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek megéri így ingázni...

Szerintetek megéri így ingázni vagy költözzek?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy Budapesten találtam csak a szakmámnak megfelelő állást és én ugye Székesfehérváron élek. Nem tudok mit csinálni, a környéken semmi normálisat nem találtam, mivel nincs még elég tapasztalatom a szakmában hozzá. Nem akarom tovább halogatni sem a dolgot, január vége óta ezzel szenvedek, Fejér megyében nincs semmi komoly lehetőség számomra az fix.


Jogsim még nincsen, ráadásul ez a munka határidős szerződés lesz, egy évre szól és nem tudom, hogy ott maradhatnék-e a lejárta után. A baj igazából az, hogy a pesti részen van ez helyileg, így tömegközlekedéssel is kellene még utaznom. Valamennyi home office-t megpróbálok majd kiharcolni magamnak, de még így az elején nem hiszem, hogy adnának.


Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban? Az is írhat véleményt, aki mondjuk egyetemre járt fel Budapestre. Ki mit tanácsol? Vagy kezdjek el magamnak albérletet nézni inkább, ezt az 1-2 hónapot meg valahogy kibírom? Mert azért nem valami olcsó az albérlet Budapesten sem, ingázással jobban megérné, de nem tudom megoldható-e ez így.



2022. ápr. 2. 15:35
A kérdező szavazást indított:
Szerintem megéri
1-2 hónapon belül keress albérletet
Inkább várj ezzel, hátha van közelebb is valami munka
12 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Egy kollégám Tatáról, egy másik Szolnokról ingázik a fővárosba, évek óta, vonattal. Fárasztóbb, de fiatalon talán nem annyira, ha van autód, akkor az elég szabad is, és több pénzed marad, mintha albérelnél, bár a benzin nem tudom mennyire drága. Munkahelyek szoktak adni utazási támogatást is, pl. venni egy MÁV bérletet, lehet, hogy megéri. Jó ötlet a home office, legalább részlegesen, bár azt lehet, hogy nem a legelején kéne kérned, mert még nem látják, hogy hogy dolgozol.
2022. ápr. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább költöznek.
2022. ápr. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Aha mesélj még... A MÁV olyan pontos ....
2022. ápr. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Azt csak te tudhatod, hogy NEKED megéri-e ingázni vagy sem.


Nem mindegy, hogy állomás mellett laksz és mondjuk 1-1 órán belül van az út, vagy napi 2x1,5 vagy 2 órát kell utazgass.


Na meg addig oké, hogy több pénzed marad, de cserébe meg káposzta leszel attól, hogy másról sem szól az élet mint a munka meg utazás.


Mondjuk én ezt a Home Office mániát sem értem. Tudom sokaknak a legnagyobb álma hogy ki sem kell tenni a lábukat otthonról, de én például megőrülnék ha egész nap otthon kellene lennem és összefolyna a munka, pihenés, háztartás. A társas kapcsolatok, kikapcsolódás szempontjából sem feltétlenül előnyös.

2022. ápr. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokan ingáznak Fehérvárról és a környékéről Pestre, egyáltalán nem lehetetlen, persze nem mindegy, Pesten belül hol, mert a városban is el lehet utazgatni egy fél napot.

Hogy neked megéri-e, az más kérdés.

Én bevállalnál, max. ha nem jön be, akkor keresel albérletet, vagy akár egy kiadó szobát.

2022. ápr. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#4-es: Mármint Székesfehérváron az állomás mellett? Mert amúgy igen közel lakom hozzá, gyalog megközelíthető. Amúgy lemaradt a 23. kerületbe kellene eljutnom.
2022. ápr. 2. 16:05
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Én az ingázást választanám először.

Egyrészt Fehérvárról nagyon jó a közlekedés még a MÁV és a Volán késéseit számolva is, másrészt egy bksz-es vasúti bérlet nincs 35000ft, aminek közel 90%-át a munkáltató téríti.

Nekem ez nyomós érv lenne, szemben az albérlet költségével.

Néhány hónap alatt eldönteném,hogy mennyire gáz ez így és mit nyernék az albérlettel.

2022. ápr. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

23. Kerület? Jobb helyet nem találtál? :D


Amúgy rohadtul kiesik, Kelenföldről 2 átszállással kell oda kibumszliznod 1,5 de inkább 2 órás utazással.


Ráadásul albérlet szempontjából is ami útba esik... Erzsébet, Csepel egy része... Hát egyik sem az a felemelő környék.

2022. ápr. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8-as: Aha, szóval nem valami jó környék. Így már egészen más a helyzet. Láttam a 20. kerületben is meghirdetve kiadó 1 szobás lakást, de már értem miért volt csak 140 k+rezsi. Csak vágod, nem akarok hónapokig itthon ülni "semmit sem csinálni", a pénz sem a fán terem, innen meg elég gyorsan megkerestek, de lehet visszamondom inkább a dolgot. Szerencsére még nincs semmi kőbe vésve, köszi a választ!
2022. ápr. 2. 16:47
 10/12 anonim ***** válasza:
Meg kell nézni, hogy konkrétan mennyi az ingázás időben. Aztán lehet számolgatni anyagi oldalról, hogy mit éri meg és mit nem.
2022. ápr. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!