Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha egy nő...

Miért van az, hogy ha egy nő teherbeesik úgy, hogy nem akart, majd abortusz lesz a vége, akkor ugyan miért csak a nőt kell felelősségre vonni?

Figyelt kérdés

Hiszen 50-50% a része a két félnek. Ezzel nem azt állítom, hogy a védekezés nélküli szex javallott, mindössze annyit, hogy hiányolom a másik fél felelősségre vonását.


A szívhang törvény sem a magzatról szól, hanem a nő megalázásáról. Az "apának" miért nem kell meghallgatnia az abortusz előtt?


Egyébként azt még hozzáteszem, hogy nem vagyok abortusz ellenes. Amennyiben védekezés mellett becsúszik, és még nincsenek a gyerek érkezésére felkészülve, akkor egyértelműen az abortusz a helyes döntés. De persze vannak azok az esetek, amikor felelőtlenség okozza a bajt, és ilyenkor valamiért általánosságban (nem mindig) csak a nő van felelősségre vonva.



okt. 4. 08:09
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

#20

Szerintem js hülyeség hogy így ítélkeznek az emberek.

okt. 4. 11:13
 22/28 anonim ***** válasza:
29%
De hogy a rákba tudják meg az emberek? Aki ország-világnak elterjeszti olyan szinten, hogy 24.hu cikk lesz belőle, hogy ez meg az történt vele, azt nem tudom sajnálni.
okt. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt nem a direkt támadásokról van szó a társadalmi kritika alatt. Hanem ha bárhol kialakul egy diskurzus (vagy inkább anyázás) az abortuszról, akkor ott vannak lehordva ezek a nők mindennek. Ez is támadás, akkor is, ha nem úgy van cimkezve hogy Szabó Juliska milyen egy kegyetlen gyilkos, mert elvetette a gyerekét. Az is támadás, ha úgy “általánosságban” nyilatkoznak így nőkről.
okt. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
Általános iskolába az egyik évfolyam társam 13 évesen teherbe esett(nem tudom h kitől és hogyan) neki Bécsben végeztek el az abortuszt mivel ebben az országban nem mert elmenni ra
okt. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
65%
Én ugyanúgy felelősnek tartom a férfit is. De van amikor tényleg mindent megtettek és mégis becsúszik. Nincs 100%-os védelem!
okt. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
74%

Én 100%-ig annak a pártján vagyok, hogy a nő dönthessen a testéről. Számomra vitán felüli, hogy a testi önrendelkezés minden embert megillet, és egy sejtcsomó a méhemben nem ér többet, mint én.


No de...


Ha 100%-ig a nő döntése az abortusz, akkor 100%-ig a nő felelőssége is. Nem a terhességről beszélek, ahhoz nyilván két ember kell, de mivel a nő (nagyon helyesen) egyedül dönt a terhesség megszakításról, és mert a férfinak (nagyon helyesen) semmi beleszólása nincs ebbe, így bizony nemcsak a jogok, hanem a felelősség is egyedül a nőé. Ez így fair.

okt. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

#23

Köszönöm! Végre valaki érti miről beszélek. Bár lehet nem jól fogalmazok, de örülök hogy végre valaki érti.


#26

Igen, valóban. Igazad van. A kettő együtt nem megy. Szóval így végül is akkor érthető hogy miért inkább a nők vannak felelősségre vonva. Nem várhatjuk el, hogy ne csak minket vonjanak felelősségre úgy, hogy közben azt elvárjuk (jogosan) hogy kizárólag mi nők dönthessük a saját testünkről. Szóval igazából meg van a válasz a kérdésemre, köszönöm szépen!

okt. 4. 13:46
 28/28 anonim ***** válasza:
0%
Mindkettő felelős, de mivel a nő dönt elsősorban arról h kihordja el a gyermekét így ő a fő felelős. Mindkettőnek lennie kéne annyi eszének h rendesen védekezik ha nem akar szaporodni. De könnyebb abortusszal elvenni egy életet mint normálisan védekezni. Ez a mai világ.
okt. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!