Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki terhel elsősorban felelőssé...

Ki terhel elsősorban felelősség az abortuszért? Az anyát vagy az apát?

Figyelt kérdés
A teljes folyamatra gondolok a teherbeeséstől addig, hogy az anya meghozza a döntést (többnyire az apa anélkül) és elmegy a klinikára. Több véleményt hallok, hogy pl. a férfinek kell védekeznie, de a nő meg minek tette oda magát. Ha viszont egyforma a felelősségük, akkor miért csak a nőnek van döntési joga?

2022. júl. 3. 03:24
A kérdező szavazást indított:
Az apát
Az anyát
Mindkettőt egyformán
27 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

A természet alaptörvénye, hogy a nő szüli meg a közös gyermeket, az ő testéből táplálkozik, az anya nélkül életképtelen. Tehát az anya gondoskodik róla elsősorban. A férfi, ha akarja, kilép, legfeljebb anyagilag gondoskodik a gyerekről, s ezzel akár le is tudta, s csak addig, míg az első diplomáját megszerzi.

Nőknél egészségügyi, egzisztenciális problémák is meghatározhatják, hogy vállalják-e az új élet kihordását.

Sokkal bonyolultabb, mint ahogy te közelítesz hozzá.

Én nem vetetném el, jönni akar, felnevelem.

2022. júl. 3. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Több része van a dolognak. A védekezés alapból mindkettő kötelessége, viszont vannak esetek amikor egészségügyi okok miatt valaki nem szedhet fogamzásgátlót(erről nyilván szólnia kell a másikank). Az semmi esetre sem lehet kifogás, hogy minek kelleti magát, nem kötelező megdugni
2022. júl. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a szemétség a dologban, hogy az anya kockázata, de a férfiak döntenek arról, hogy lehet-e az ő döntése.


Ha a megszületett gyerekkel kapcsolatos összes nyűgöt rátestálnák a biológiai apára, sokat változna az egész megítésélése. (Mert egy férfi dolgába ne pofázzon már bele senki)

2022. júl. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2%

#3:

Ne is, te meg pláne ne!

2022. júl. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

#4


Köszönjük Emese.

2022. júl. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Drakula ***** válasza:
52%
Hát engem töröltek.
2022. júl. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Hiába írsz ki erről hatszáz kérdést, akkor is a nő dönt, mert neki kell megszülni. Kész, ezen nincs mit filózni. A férfiak jó része -még az is, aki "akart" gyereket- úgy viselkedik a gyerek mellett, hogy veri a mellét, hogy képes volt megtermékenyíteni valakit, de úgy nagyon azért nem teszi oda magát. Szóval jó ez így ahogy van, így is az a gyakoribb ha apuci lép le, és azt bezzeg még csak meg sem szólják igazán.
2022. júl. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A nő dönt. De nem mindig maga miatt. Nekem 24 évesen volt egy párom, aki eleinte a tenyerén hordozott, rózsaszín köd minden megvolt. Viszonylag korán terhes lettem kb 6-7hónapja voltunk együtt. Ahogy megtudta mintha megnyugodott volna hogy mostmár "összetartuzunk", 180°-os fordulat, onnantól kezdve le voltam szarva, úgy beszélt velem mint egy darab szarral, ha valami nem tetszett neki akkor csapkolódzott, kiabált többször ellököt, ott hagyott valahol... Stb. Állandóan fenyegetőzött hogyha nem tetszik valami ellehet takarodni (övé volt az ingatlan). Rengeteget ettem az ideget, sírtam, és kb 9 hetes terhes lehettem, amikor eldöntöttem hogy én ennek az embernek nem fogok gyereket szülni, mert nem akarom hogy az életem hátralevő részében jelen legyen. Így elvetettem, közben elköltöztem. Én úgy érzem a mai napig, hogy ez nem az én hibám volt, én csak védtem magam, és a megnemszületett gyermekem egy bántalmazó agresszív f*szk*laptól. A mai napig fáj a szívem érte, és nem is mertem azóta sem gyermeket vállalni... Egy életre eltört bennem valamit.
2022. júl. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!