Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha egy nő...

Miért van az, hogy ha egy nő teherbeesik úgy, hogy nem akart, majd abortusz lesz a vége, akkor ugyan miért csak a nőt kell felelősségre vonni?

Figyelt kérdés

Hiszen 50-50% a része a két félnek. Ezzel nem azt állítom, hogy a védekezés nélküli szex javallott, mindössze annyit, hogy hiányolom a másik fél felelősségre vonását.


A szívhang törvény sem a magzatról szól, hanem a nő megalázásáról. Az "apának" miért nem kell meghallgatnia az abortusz előtt?


Egyébként azt még hozzáteszem, hogy nem vagyok abortusz ellenes. Amennyiben védekezés mellett becsúszik, és még nincsenek a gyerek érkezésére felkészülve, akkor egyértelműen az abortusz a helyes döntés. De persze vannak azok az esetek, amikor felelőtlenség okozza a bajt, és ilyenkor valamiért általánosságban (nem mindig) csak a nő van felelősségre vonva.



okt. 4. 08:09
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
53%

“ Viszont, rohadtul utálom az olyan embereket (na és őket egy kicsit el is ítélem), akik felelősségre vonják azokat, akik nem az ő kedvük szerint élnek és döntenek.”


Mint pl a 3-as, aki elítéli a vallásos embereket :)

okt. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
81%
@11 Nem én írtam a kommentet, de elég egyértelműen azokra vonatkozik, akik nem értik, hogy szekuláris államban élünk és azt hiszik, hogy joguk van a keresztény erkölcsből jogalkotási alapot teremteniük.
okt. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
59%

A vallás tele van agresszióval és kontrollal. Senki nem áll fölöttünk. Én így gondolom. Aki másképp, az nyugodtan gondolja, de velem nincs dolga. Ahogy neki sem lenne velem dolga, hiszem máshogy látjuk a dolgokat, ő azonban mégis megpróbál kontrollálni, érzékenyíteni m, ráadásul nem is saját érvekkel, hanem a vallással. Ez óriási különbség.

Ahogy az sem az én dolgom lesz, ha ezt most valaki magára veszi.

Biztosan vannak normális emberek, akik hisznek valamiben, én nem ismertem ilyet. Akik vallásosak voltak a környezetemben, már meghaltak és mily meglepő, öngyilkosság, depresszió, és szülőgyilkosság náluk fordult elő.

okt. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
57%
Na pontosan. De szépen fogalmazott a 12-es. A hit nem egyenlő a joggal és a "másoknak majd én megmondom, hogyan kell élni"-vel. Senki élő ember nem dönthet mások helyett. Nem élő, csak kitalált (úr, isten, jézus, allah, ki hogy nevezi) pláne nem.
okt. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
78%
Abból a szempontból érthető, hogy pl a szivhang rendeletnél mi alapján bizonyítható hogy az adott férfi az apa. És tovább megyek, mi van, ha akkora görény, hogy nem megy el, és akkor nem lesz abortusz, a nőt ezzel belekényszerítve a szülésbe. Én is végtelenül ellenzem ezt az egész szivhang dolgot meg minden abortuszellenes f@szságot, de egy ilyen nőgyűlölő országban minél kisebb beleszólást kell engedni a férfiaknak ebbe. Ez pedig sajnos a felelősség hiányával jár.
okt. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
24%

#2: "A társadalom vonja felelősségre."


Nem kell közhírré tenni ismerőseid körében és kiposztolni a közösségi oldaladra.

Csak az ítélkezhet róla, aki tudja. Amikor egyáltalán jogilag lehet abortuszt csinálni, még csak meg sem látszik a nőn. Úgyhogy a környezete csak onnan tudhatja, ha a nő elmondja nekik (vagy elmondja olyannak, aki továbbadja).

okt. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
81%

Mondjuk én se nagyon értem, honnan tudja egyáltalán a környezet, hogy abortusz volt. Nem kell reklámozni, kb. csak rád tartozik, ha nem akarod, még a pasi se tudja meg.

Egyébként nőként írom: igen, a gyerekcsináláshoz két ember kell, és elviekben a férfi felelőssége is a védekezés. DE. Elviekben a gyalogos is nyugodtan átmehet a zebrán, a józan ész mégis azt diktálja, hogy ne apellálj arra, hogy az autók tuti megállnak, azért nézz körül, mert ha elbasznak, te húzod a rövidebbet. Na, ugyanez a védekezés. Papíron a férfinak is ugyanannyira felelőssége, de valójában meg te cseszel rá jobban, ha becsúszik egy nem kívánt terhesség, mert minden következményét te viseled, szóval célszerű neked (is) gondoskodni róla.

okt. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

#16

Általánosságban mondom, nem az én ismerőseimről beszélek, hogy elítélnek engem :D nekem nem volt abortuszom.


A társadalom általánosságban a nőket vonja felelősségre ha becsúszik egy nem kívánt gyerek, mert hogy akkor biztosan egy k.va aki szétteszi felelőtlenül a lábát mindenkinek.

okt. 4. 10:11
 19/28 A kérdező kommentje:

#15

Sajnos igazad van..

okt. 4. 10:11
 20/28 anonim ***** válasza:
80%

18-ra:

Ez eleve hülyeség, mert simán lehet, hogy egy egymást szerető párról van szó, csak mondjuk még egyetemisták (rosszabb esetben középiskolások), vagy olyan lakásviszonyok között élnek, ami nagyon nem való egy kisbabának.

Szerintem pont az, aki a fél város alatt szétteszi a lábát, az ügyel jobban a védekezésre.

okt. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!