Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyennek jellemezhető az a...

Milyennek jellemezhető az a budapesti életszínvonal, amely havi 124.000Ft-ból van fenntartva? (1 fő, aktív dolgozó, hitelmentes)

Figyelt kérdés
Tehát ez az összeg a havi kiadás. Arra volnék kíváncsi, hogy ez inkább átlagosnak/természetesnek tekinthető, vagy inkább rettenetesen alacsony, vagy esetleg más?

ma 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Valami extra olcsó lakhatással tudom ezt elképzelni. Például, ha az illető kollégista.
ma 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom saját lakással rendelkezik.

Ha ebből kéne egy albérletet is fizetni (legalább egy szoba) akkor az úgy eléggé soványka lenne.


Kajára, ruhára, számlákra kb. elég lehet, nagy szórakozás szerintem ebből nem igazán jöhet ki.

ma 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mit hívsz életszínvonalnak?


Ha ebből bérelsz egy szobát (és ez az adott illetőnek megfelelő), mellette pedig csak eszel, gyalog jársz dolgozni, nincs internet, nincs telefon, akkor ebből vígan el lehet lenni. Mondjuk vígan azért nem, Serrano sonkával nem kell megküldened a reggeli zsemlédet, de el tudsz vegetálni.


Viszont szerintem az emberek többségének ez se nem élet, se nem színvonal. Ez egy katasztrófa (lenne) a többségnek.

ma 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Saját, hitelmentes lakás. Nincs bérleti díj.
ma 18:06
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
Hát ha csak vizen és kenyéren élsz kis túlzással, elég szerény.
ma 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ismerős 131.000-el pengeti az életét és így is az utolsó 1-2 hét a hóból necces, eléggé necces. Tehát szerintem a 124-el meredekebb, ha nincs benne különleges dolog.
ma 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!