Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A magas életszínvonal növeli...

A magas életszínvonal növeli vagy csökkenti a gyerekvállalási hajlandóságot?

Figyelt kérdés

jan. 28. 12:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

Hát, ha megfigyeljük, akkor a szegényebb embereknek több gyerekük van, mint a gazdagoknak.


Országon belül is és globálisan is.


De hogy miért, azt már nem értem. Mert ha én szegény lennék, felelősségtudatból nem vállalnék gyereket. Jó módban meg a karrier miatt nincs idő gyerekre.

jan. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen növeli a pulyavállalási kedvet a magasabb életszínvonal, bár, ha az állam-, a társadalom is összedob még plusz támogatásokat nekik, akkor az tud még ösztönző lenni (lásd: NER-es CSOK).
jan. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Csökkenti, jórészt közvetve, illetve fordított az okozati kapcsolat: a jóléthez megfontolt pénzügyi hozzállásra van szükség, hangsúlyosabb a karrier mindkét szülőnél stb, ami csökkenti a gyerekvállalási hajlandóságot.


Másrészt vannak szélsőséges esetek, ahol a gyerekre erőforrásként tekintenek, és a több gyerek a túlélés eszköze. Ott nyilván közvetlen a kapcsolat.

jan. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%

1 Azért, mert amellett, hogy szegények, még aluliskolázottak, tájékozatlanok is, a gyerekvállalás náluk nem döntés, ott csak úgy születnek a gyerekek.


Hosszú távon növelné szerintem, ha a magas életszínvonal alatt nem csak jó fizetést értenénk, hanem lennének tényleg családbarát munkahelyek, normális egészségügy és oktatás. Sokan vannak akik pont azért költöznek külföldre, mert családot akarnak és adott országban megfelelőbbek a körülmények erre.

jan. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A gyermekvállalás nem csak anyagi körülményektől függ, egyrészt ha valaki jól él, akkor nyilván bátrabban vállalhatna gyereket, de ugyanakkor önzőbbé is válhat és nem akar a megszokott színvonalból leadni. A mai nyugati világban igazából anyagi erőforrás elég sok van, soha nem fogyasztottak ennyit az emberek, inkább a személyes erőforrás kevés, egy gyerek a szabadidő zömét elviszi és segítség nélkül ezt sokan nem akarják vállalni.
jan. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem (hangsúlyozom, szerintem, nem végeztem kutatásokat a témában, és most tényleg saját véleményt írok, nem olvastam utána konkrétan), szóval szerintem az életszínvonal növekedésével hullámzó a gyermekvállalási hajlandóság.


Abszolút szegények gyakran vállalnak sok gyereket mert egyrészt hiányzik a tudatos tervezés készsége, másrészt erősíti a családot a nagy létszám.

Viszonylagos jóletben élők, akik nem szenvednek hiányt alapvető dolgokban, de mondjuk sok esetben le kell mondaniuk a magasabb minőségű dolgokról, ők elég kevés gyereket vállalnak, és ők maguk elég sokan is vannak. A náluk jobban élők, akik már kimondottan jólétben élnek, náluk simán megszületik 2-4 gyerek, mert nem jelent túl nagy anyagi lemondást.

Az ennél is nagyobb jólétben élők, akik már az előbbi kategória számára is gazdagnak számítanak, megint kevesebb gyereket vállalnak, mert minden lehetőségük van ahhoz, hogy folyamatosan újabb és újabb dolgokkal töltsék meg az életüket, itt sok esetben maximum 1-2 gyerek születik, azok is inkább a 30-as évek legvégén, 40-es évek elején/közepén.

jan. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
57%

Csökkenti, de ez nem baj. Az lenne a normális ha fenntarthato számú ember élne a világon, nem pedig az, hogy nyulak módjára szaporodjunk.


Annyit viszont hozzátennék hogy a szegényebb országokban/közösségekben nem azért van több gyerek mert a szegények mentálisan retardáltak akik képtelenek felmérni hogy mi történik ha fszt raknak a pnába, hanem mert szegényként hosszú távon tényleg jobban megéri anyagilag a több gyerek/nagyobb család (később több bevételen osztoznak) míg jobb életszínvonalom hatalmas agyagi "csapás" tud lenni egy gyerek.

jan. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
57%
Nem a jólét csökkenti, hanem az van hogy akik nagyon jól élnek, sokszor arrogánsak és egoisták, ez kell is nekik a sikerhez, így a gyerek nem mindig a vágyálma az ilyen személyiségnek. A szegények nem mernek vállalni, kivéve főleg a kisebbség mert ők segélyre hajtanak.
jan. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Csökkenti. Lásd putris cigánynál 6-7 gyerek, diplomás jól kereső, saját lakással rendelkező házaspárnál max. 1-2 vagy nulla gyerek.
jan. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem a cigányok sem akarnak amúgy 6-7 gyereket, csak buták és nem is költenek védekezésre, mintha egy gyerek olcsóbb lenne. Na meg a gyerekben is a családi pótlékot látják, hogy legalább nem kell dolgozni. Aztán cigire és hasonlókra költik a nagy részét, a gyerek meg majd valahogy felnő. Náluk nem ilyen tudatos dolog ez általában, hogy tervezik, majd nevelik a gyereket.
jan. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!